Officiell rallylydnad - Dubbla klasser - Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning A)

Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Erika Halvarsson Goldroad´s Woo Woo Svenska Terrier Brasilieroklubben 100p Max Terrier brasileiro Eye
1. Ann-Christine Ring Krösaskogens Viola Linköpings BK 100p Max Västgötaspets Eye
3. kristina branteryd Amazing Art Magnific Miami Nyköpings BK 99p Kvalificerande Pudel stor Eye
3. Erika Gull Zetastar Loyal Scout Lilla Edets BHK 99p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
5. Marie Wallin Vilda Linköpings BK 98p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Jessika Hedén Inspirations Will Succeed Kungsbacka Brukshundklubb 97p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
7. Marie-Louise Segvall Interset Fyra Steg I Det Blå Ale BK 95p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
8. Hanna Flink Renarder´s California Celica Vimmerby BHK 94p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
9. Annica Andersson Zigge Zätaz Zaffranzbulle Mopsorden 90p Kvalificerande Mops Eye
10. Anita von Braun Wingpennans Flinga Linköpings BK 89p Kvalificerande Labrador retriever Eye
10. Annette Markeröd Carlsson Hurrelvingens Gomeisa Af Stierne Karlstad BK 89p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
12. Mia Skogström Mandylike´s Heartbreaker SBK Göteborgsavd. 88p Kvalificerande Labrador retriever Eye
12. Carola Landström Haffa Forserums BK 88p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
14. Eva Wieselgren Lyckodraken Blåeld Alingsås BHK 87p Kvalificerande Pumi Eye
14. Katarina Johansson Meadowtwig Adele Queen Of Dreams Vetlanda BHK 87p Kvalificerande Pudel mellan Eye
14. Charlotte Fransson Bernerlyans Flory Torslanda-Öckerö BK 87p Kvalificerande Berner sennenhund Eye
17. Pernilla Hansson Mister Milou´s After Dark Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klubben 85p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
17. Linda Ulriksen Lappizaros Miko Svenska australian shepherdklubben 85p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
17. Anna Malmgren Gravel´s Bright Vega Skövde BK 85p Kvalificerande Labrador retriever Eye
17. Kajsa Walberg Konungsbergets Lendi Askurson Jönköpings BHK 85p Kvalificerande Isländsk fårhund Eye
17. Elin Eriksson Byröd Dollywood´s Lynx Lynx Lerums BHK 85p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
17. Anders Andreasson Thorsvi Glendullan SBK Göteborgsavd. 85p Kvalificerande Labrador retriever Eye
17. Lena Pietsch Delonnix Dinex Göteborg-Mölndals BK 85p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
24. Eva-Lena Strömberg White Parthenos Diffade Daisy Forserums BK 84p Kvalificerande Vit herdehund Eye
24. Eva Wieselgren Livet´s Driva Alingsås BHK 84p Kvalificerande Pumi Eye
26. Anna Bengtsson Funnyfail´s Briljanta Beth Vimmerby BHK 80p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
26. Gisela Glaffey Ralf Lerums BHK 80p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
28. Elin Kängström Toskascaktus Töreboda Brukshundklubb 78p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
29. Jessica Mann Windann´s Florence Mullsjö BK 75p Kvalificerande Border collie Eye
29. Linda Ulriksen Baritus Dress Code Svenska australian shepherdklubben 75p Kvalificerande Australian shepherd Eye
31. Camilla Österlund Maffialigan´s Blenda Ulricehamns BK 74p Cairnterrier Eye
32. Carina Norinder West Coast Tollers Hydra Marks BK 71p Nova scotia duck tolling retriever Eye
32. Maria Tomter Anderson Allert´s Important News Strömstads Brukshundklubb 71p Cocker spaniel Eye
32. Sandra Holmberg Lundens Bellagotto Anne Bonny Partille BK 71p Australian shepherd Eye
35. Linde Serneberg Sweet Fairyeyes Pink Flowershowe Göteborg-Mölndals BK 70p Malteser Eye
36. Susanne Borg Pilhamre Ribsomes Darwins Alfred SSRK Västra 69p Engelsk springer spaniel Eye
36. Evelina Kongbäck Corinnas Grace Kind BK 69p Schipperke Eye
38. Sandra Glanzén Dagsljus catch the wind Bollebygds BK 68p Tysk spets, mittelspitz Eye
38. Margita Trolleglim Bernerlyans Isadora By Max´ SBK Göteborgsavd. 68p Berner sennenhund Eye
40. Anna Nehrfors Drömvinden´s Lucy Rasklubben för dansk/svensk gårdshund 65p Dansk-svensk gårdshund Eye
40. Petra Edlander Kathinka Partille BK 65p Cocker spaniel Eye
40. Camilla Axelsson Open Range Bumblebee Bollebygds BK 65p Australian shepherd Eye
43. Rolf Johansson Krösaskogens Zeke Sävsjö BK 64p Västgötaspets Eye
44. Gunilla Norström Sine Cera El Nino SBK Göteborgsavd. 61p Pudel mellan Eye
45. Amanda Axelsson Aagerups Jilla Bollebygds BK 60p Dansk-svensk gårdshund Eye
46. Göran Björnqvist Hurrelvingens Sirius Af Stierne Rasklubben för dansk/svensk gårdshund 52p Dansk-svensk gårdshund Eye
47. Karin Lygnersjö Vilja Marks BK 40p Ej stambokförd hos SKK Eye
48. Ewa Bergling Petersson Tonedo´s By My Side Ever Svift Motala Brukshundklubb 35p Border collie Eye
  Katarina Stockheden Riding´s Egli Jönköpings BHK Disk. Lagotto romagnolo
  Eva Borg Chiroskas Real Wild Child Ulricehamns BK Disk. Shetland sheepdog