Startlista för Officiell rallylydnad - Dubbla klasser - Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning B)

  • Missing_logo_thumb
    Arrangör: Ulricehamns BK Domare: Gunnel Persson
    Datum: 26 mars, 2017 Tävlingssekreterare: Susanne Strömbäck
    Antal anmälda: 53
    Printer

Startlista Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning B)

Förare Hund Klubb Ras
1 Gunilla Norström Sine Cera El Nino Nino SBK Göteborgsavd. Pudel mellan
2 Marie Wallin Vilda Vilda Linköpings BK Ej stambokförd hos SKK
3 Helen Andersson Tillyhills New York Doll Ella Varbergs BK Australian shepherd
4 Carola Landström Haffa Haffa Forserums BK Ej stambokförd hos SKK
5 Sandra Magnusson Ylakällan Zelda Finja Smålandsstenar BK Australian shepherd
6 Elin Eriksson Byröd Dollywood´s Lynx Lynx Loka Lerums BHK Irish softcoated wheaten terrier
7 Anna Bengtsson Funnyfail´s Briljanta Beth Betty Vimmerby BHK Dansk-svensk gårdshund
8 Göran Björnqvist Hurrelvingens Sirius Af Stierne Sirius Rasklubben för dansk/svensk gårdshund Dansk-svensk gårdshund
9 Marie-Louise Segvall Interset Fyra Steg I Det Blå Gandhi Ale BK Dansk-svensk gårdshund
10 Petra Edlander Kathinka Selma Partille BK Cocker spaniel
11 Ewa Bergling Petersson Tonedo´s By My Side Ever Svift Svift Motala Brukshundklubb Border collie
12 Anna Malmgren Gravel´s Bright Vega Vega Skövde BK Labrador retriever
13 Elin Kängström Toskascaktus Caktus Töreboda Brukshundklubb Ej stambokförd hos SKK
14 Annica Andersson Zigge Zätaz Zaffranzbulle Britta Mopsorden Mops
15 Maria Tomter Anderson Allert´s Important News Kinai Strömstads Brukshundklubb Cocker spaniel
16 Karin Lygnersjö Vilja Vilja Marks BK Ej stambokförd hos SKK
17 Sandra Magnusson Jsd Lynx Melody Dimma Smålandsstenar BK Australian shepherd
18 Gisela Glaffey Ralf Ralf Lerums BHK Ej stambokförd hos SKK
19 Christina Willén Vassruggens Vinda Mygdir Vilja Varbergs BK Golden retriever
20 Linde Serneberg Sweet Fairyeyes Pink Flowershowe Agnes Göteborg-Mölndals BK Malteser
21 Jessica Mann Windann´s Florence Gip Mullsjö BK Border collie
22 Erika Gull Zetastar Loyal Scout Scout Lilla Edets BHK Engelsk springer spaniel
23 Kajsa Walberg Konungsbergets Lendi Askurson Lendi Jönköpings BHK Isländsk fårhund
24 Rolf Johansson Krösaskogens Zeke Zekzek Sävsjö BK Västgötaspets
25 Mia Skogström Mandylike´s Heartbreaker Leon SBK Göteborgsavd. Labrador retriever
26 Lena Pietsch Delonnix Dinex Nexa Göteborg-Mölndals BK Schnauzer peppar och salt
27 kristina branteryd Amazing Art Magnific Miami Iris Nyköpings BK Pudel stor
28 Anita von Braun Wingpennans Flinga Flinga Linköpings BK Labrador retriever
29 Eva Borg Chiroskas Real Wild Child Ceasar Ulricehamns BK Shetland sheepdog
30 Camilla Österlund Maffialigan´s Blenda Blenda Ulricehamns BK Cairnterrier
31 Linda Ulriksen Lappizaros Miko Miko Svenska australian shepherdklubben Finsk lapphund
32 Sandra Holmberg Lundens Bellagotto Anne Bonny Lilo Partille BK Australian shepherd
33 Hanna Flink Renarder´s California Celica Lava Vimmerby BHK Nova scotia duck tolling retriever
34 Eva Wieselgren Lyckodraken Blåeld Maja Alingsås BHK Pumi
35 Anonymt ekipage
36 Annette Markeröd Carlsson Hurrelvingens Gomeisa Af Stierne Lyra Karlstad BK Dansk-svensk gårdshund
37 Pernilla Hansson Mister Milou´s After Dark Bailey Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klubben Nova scotia duck tolling retriever
38 Katarina Johansson Meadowtwig Adele Queen Of Dreams Zonja Vetlanda BHK Pudel mellan
39 Anonymt ekipage
40 Jessika Hedén Inspirations Will Succeed Vinna Kungsbacka Brukshundklubb Flatcoated retriever
41 Susanne Borg Pilhamre Ribsomes Darwins Alfred Wille SSRK Västra Engelsk springer spaniel
42 Margita Trolleglim Bernerlyans Isadora By Max´ Malva SBK Göteborgsavd. Berner sennenhund
43 Erika Halvarsson Goldroad´s Woo Woo Stina Svenska Terrier Brasilieroklubben Terrier brasileiro
44 Charlotte Fransson Bernerlyans Flory Flory Torslanda-Öckerö BK Berner sennenhund
45 Sandra Glanzén Dagsljus catch the wind Lupo Bollebygds BK Tysk spets, mittelspitz
46 Eva Wieselgren Livet´s Driva Muffin Alingsås BHK Pumi
47 Ann-Christine Ring Krösaskogens Viola Trolla Linköpings BK Västgötaspets
48 Katarina Stockheden Riding´s Egli Timmy Jönköpings BHK Lagotto romagnolo
49 Linda Ulriksen Baritus Dress Code Juna Svenska australian shepherdklubben Australian shepherd
50 Anders Andreasson Thorsvi Glendullan Gun SBK Göteborgsavd. Labrador retriever
51 Evelina Kongbäck Corinnas Grace Gracie Kind BK Schipperke
52 Carina Norinder West Coast Tollers Hydra Tova Marks BK Nova scotia duck tolling retriever
53 Eva-Lena Strömberg White Parthenos Diffade Daisy Chillie Forserums BK Vit herdehund