Officiell rallylydnad - Dubbla klasser - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

  • Missing_logo_thumb
    Arrangör: Ulricehamns BK Domare: Marie-Louise Segvall
    Datum: 18 november, 2017 Tävlingssekreterare: Anna Kruger
    Antal anmälda: 53
    Printer
Förare Hund Klubb Ras
1 Emma Svärd Skogsvallarens Quickstep Disa Nässjö BK Border collie
2 Marianne Magnusson Aqua Seer´s Shooting Star Lill-Ja Torslanda-Öckerö BK Golden retriever
3 Annika Bohman Sångfågelns Edita Singi Stenungsunds BK Labrador retriever
4 Hanna Gustavsson Belutraces Jinx Sally Tomtens BHK Golden retriever
5 Sophie Viotto Nisses Mace Mace Billinge BK Border collie
6 Birgitta Andersson Bergenhovs Jubla Jessie Borås BK Hovawart
7 Siw Carlén Dainty´s The Entertainer Mistral Mariestads BHK Golden retriever
8 Kristin Tuomisto Farm Worker´s Holly Puck Ulricehamns BK Australian stock dog
9 Margareta Norlander Solid Harmony´s Spin Run Ronja Tomtens BHK Cocker spaniel
10 Alexandra Sjöström Sammy Av Ulfsäter Sammy Svenska Schapendoesklubben Schapendoes
11 Carola Vingård Jussikias Saphira Vilja Svenska schnauzer-pinscherklubben Schnauzer peppar och salt
12 Marie-Louise Tunared Sweeping Mandolina Bella Borderterriersällskapet Borderterrier
13 Annika Carlsson Ozzy Ozzy Tomtens BHK Ej stambokförd hos SKK
14 Elin Pommer Trollmons Tassars Vanna Lexie Jönköpings BHK Chihuahua, korthårig
15 Åsa Almgren Ullhedens Dundra Dundra Lidköpings BK Tervueren
16 Sonja Fredriksson Clintz Kung Fu Girl Molly Jönköpings BHK Labrador retriever
17 Elin Johnsson Electra Electra Partille BK Ej stambokförd hos SKK
18 Petronella Falk Lill-Tegens Thorsten Toppskott Gösta Ulricehamns BK Västgötaspets
19 Monica Bäckström Queenie Fly Av Ulfsäter Ronja Götene BK Schapendoes
20 Lena Knutsson Working Mates Guiness Record Zeb Tomtens BHK Australian cattledog
21 Johanna Thyrén Notify Magic Chess Melker Svenska pudelklubben Pudel dvärg
22 Monica Wall Bernerlyans Ivar By Max´ Ivar Kungälvs Brukshundklubb Berner sennenhund
23 Maria Bjurenfalk Bredbäcks Mysa Alva Jönköpings BHK Finsk lapphund
24 Elin Pommer Gummagårdens Moon Light Thila Jönköpings BHK Shetland sheepdog
26 Marie Dimsjö Camyrra´s Silver Prodigy Prodie Billinge BK Whippet
27 Maria Kullberg Adiolas Bee Nandi Bee NANDI Billinge BK Schnauzer peppar och salt
28 Hanna Gildebrand Stommelyckans Silver Lining Haddock Svenska schnauzer-pinscherklubben Dvärgschnauzer, svart & silver
30 Martina Ehnar Pepsi Pepsi Jack Russell klubben Ej stambokförd hos SKK
31 Kristin Tuomisto Tingate´s Fiddler On The Roof Fiddler Ulricehamns BK Shetland sheepdog
32 Maria Wyon Utterlyan´s Zelda Zelda Jönköpings BHK Border collie
33 Mia Roos Red Gable´s Black Rockin´robin Robin Mopsorden Mops
34 Kristin Wärnbring Heart Staff Wild Orchid Akki Habo BHK Staffordshire bullterrier
35 Emma Hansson Sugarwind´s Spotted Tail Raffe Lidköpings BK Australian shepherd
36 Sara Eklund Trixa Trixa Ulricehamns BK Ej stambokförd hos SKK
37 Maria Magnusson Jämtesjöns Kajsa Av Ängla Kajsa Alingsås BHK Dvärgpinscher
38 Monica Wall Millmanges Nick Wilde Melvin Kungälvs Brukshundklubb Golden retriever
39 Frida Stenberg Lovely Harmony Cindy Centa Svenska pudelklubben Pudel dvärg
40 Ulrika Hellman Chevrolet´s Jilly Jitterbug Chevrolet´s Jilly Jitterbug Herrljunga BHK Schnauzer peppar och salt
41 Erika Odenhjälm Your Choice Why Not Take Me Milou Kind BK Australian shepherd
42 Agneta Vasstun Vitterklippens Ludde Ludde Kumla BK Australisk terrier
43 Ewa Wahlström Moon Rocks Beautiful-Mind Jessie Ulricehamns BK Tysk spets, mittelspitz
44 Jessica Adamsson Monilyan´z Alva Alva Vara-Grästorp BHK Tysk spets, mittelspitz
45 Kristoffer Adamsson Lövgrodans Line Maleficent Vara-Grästorp BHK Schipperke
46 Sarah Kihlström Sunwind´s Over The Top Alice Elfsborgs BHK Collie, långhårig
47 Pia Westergren Löf Najanaja´s Bright Storm Storm Mariestads BHK Bouvier des flandres
48 Marie Lillerskog Woop Woop Mupp Man Arnold Arnold Töreboda Brukshundklubb Schapendoes
49 Kristin Tuomisto Morgans Shining Star Sway Ulricehamns BK Australian stock dog
50 Kerstin Lagerqvist Red Gable´s Rosalie Rosa Mopsorden Mops
51 Kenneth Juhl Poirots Pansar Roger Eds brukshundklubb Golden retriever
52 Ingela Melkersson Lagottessa Colomba Cajsa Väsby BK Lagotto romagnolo