Officiell rallylydnad - Dubbla klasser - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

  • Missing_logo_thumb
    Arrangör: Ulricehamns BK Domare: Ingrid Dahlqvist
    Datum: 18 november, 2017 Tävlingssekreterare: Anna Kruger
    Antal anmälda: 51
    Printer
Förare Hund Klubb Ras
1 Kenneth Juhl Poirots Pansar Roger Eds brukshundklubb Golden retriever
2 Ingela Melkersson Lagottessa Colomba Cajsa Väsby BK Lagotto romagnolo
3 Marie Lillerskog Woop Woop Mupp Man Arnold Arnold Töreboda Brukshundklubb Schapendoes
4 Alexandra Sjöström Sammy Av Ulfsäter Sammy Svenska Schapendoesklubben Schapendoes
5 Lena Knutsson Working Mates Guiness Record Zeb Tomtens BHK Australian cattledog
6 Birgitta Andersson Bergenhovs Jubla Jessie Borås BK Hovawart
7 Hanna Gildebrand Stommelyckans Silver Lining Haddock Svenska schnauzer-pinscherklubben Dvärgschnauzer, svart & silver
8 Kristin Tuomisto Morgans Shining Star Sway Ulricehamns BK Australian stock dog
9 Sarah Kihlström Sunwind´s Over The Top Alice Elfsborgs BHK Collie, långhårig
10 Sonja Fredriksson Clintz Kung Fu Girl Molly Jönköpings BHK Labrador retriever
11 Kristin Wärnbring Heart Staff Wild Orchid Akki Habo BHK Staffordshire bullterrier
12 Marie Dimsjö Camyrra´s Silver Prodigy Prodie Billinge BK Whippet
13 Kristoffer Adamsson Lövgrodans Line Maleficent Vara-Grästorp BHK Schipperke
14 Emma Hansson Sugarwind´s Spotted Tail Raffe Lidköpings BK Australian shepherd
15 Annika Bohman Sångfågelns Edita Singi Stenungsunds BK Labrador retriever
16 Margareta Norlander Solid Harmony´s Spin Run Ronja Tomtens BHK Cocker spaniel
17 Emma Svärd Skogsvallarens Quickstep Disa Nässjö BK Border collie
18 Maria Wyon Utterlyan´s Zelda Zelda Jönköpings BHK Border collie
19 Jessica Adamsson Monilyan´z Alva Alva Vara-Grästorp BHK Tysk spets, mittelspitz
20 Erika Odenhjälm Your Choice Why Not Take Me Milou Kind BK Australian shepherd
21 Petronella Falk Lill-Tegens Thorsten Toppskott Gösta Ulricehamns BK Västgötaspets
22 Sara Eklund Trixa Trixa Ulricehamns BK Ej stambokförd hos SKK
23 Sophie Viotto Nisses Mace Mace Billinge BK Border collie
24 Åsa Almgren Ullhedens Dundra Dundra Lidköpings BK Tervueren
25 Maria Magnusson Jämtesjöns Kajsa Av Ängla Kajsa Alingsås BHK Dvärgpinscher
26 Carola Vingård Jussikias Saphira Vilja Svenska schnauzer-pinscherklubben Schnauzer peppar och salt
27 Maria Bjurenfalk Bredbäcks Mysa Alva Jönköpings BHK Finsk lapphund
28 Pia Westergren Löf Najanaja´s Bright Storm Storm Mariestads BHK Bouvier des flandres
29 Frida Stenberg Lovely Harmony Cindy Centa Svenska pudelklubben Pudel dvärg
30 Elin Johnsson Electra Electra Partille BK Ej stambokförd hos SKK
31 Monica Bäckström Queenie Fly Av Ulfsäter Ronja Götene BK Schapendoes
33 Anna Wahlqvist Dustar Dark Moon Aragon Lowie Alingsås BHK Tervueren
34 Kerstin Lagerqvist Red Gable´s Rosalie Rosa Mopsorden Mops
35 Martina Wahlqvist Newstory Twist Twist Alingsås BHK Tervueren
36 Siw Carlén Dainty´s The Entertainer Mistral Mariestads BHK Golden retriever
37 Annika Carlsson Ozzy Ozzy Tomtens BHK Ej stambokförd hos SKK
38 Marie-Louise Tunared Sweeping Mandolina Bella Borderterriersällskapet Borderterrier
39 Ulrika Hellman Chevrolet´s Jilly Jitterbug Chevrolet´s Jilly Jitterbug Herrljunga BHK Schnauzer peppar och salt
40 Anna Wahlqvist Eazy Eazy Alingsås BHK Tervueren
41 Monica Wall Millmanges Nick Wilde Melvin Kungälvs Brukshundklubb Golden retriever
42 Marianne Magnusson Aqua Seer´s Shooting Star Lill-Ja Torslanda-Öckerö BK Golden retriever
43 Agneta Vasstun Vitterklippens Ludde Ludde Kumla BK Australisk terrier
44 Mia Roos Red Gable´s Black Rockin´robin Robin Mopsorden Mops
46 Kristin Tuomisto Tingate´s Fiddler On The Roof Fiddler Ulricehamns BK Shetland sheepdog
48 Monica Wall Bernerlyans Ivar By Max´ Ivar Kungälvs Brukshundklubb Berner sennenhund
49 Martina Ehnar Pepsi Pepsi Jack Russell klubben Ej stambokförd hos SKK
50 Maria Kullberg Adiolas Bee Nandi Bee NANDI Billinge BK Schnauzer peppar och salt
52 Ewa Wahlström Moon Rocks Beautiful-Mind Jessie Ulricehamns BK Tysk spets, mittelspitz