Midsommarrally - 2 x nybörjarklass - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A) - Preliminära resultat

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A) - Preliminära resultat

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Malin Lekander Buddy SBKs Malmöavd. 100p Max Ej stambokförd hos SKK Eye
2. Eva Hall Baron Sjöbo BK 98p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
3. Ulrika Aronsson Ekeröds Olga Ängelholms BK 97p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
3. Tommy Haukeland Minipina´s Damn Good N Ready Norge 97p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
5. Jaqueline Döhle Anton Sjöbo BK 96p Kvalificerande Labrador retriever Eye
5. Maja Holmström Hickory Tavern Wishing Well Helsingborg Brukshundklubb 96p Kvalificerande Barbet Eye
5. Maria Persson Gawain´s Prime Time Sjöbo BK 96p Kvalificerande Border collie Eye
5. Gunilla Flink Black´n Easys Nani Helsingborg Brukshundklubb 96p Kvalificerande Groenendael Eye
5. Marie Persson Ximax Amarula Sjöbo BK 96p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
5. Monica Svensson Se Upp Gött Och Leva Helsingborg Brukshundklubb 96p Kvalificerande Pudel mellan Eye
5. Therese Borgström Gardenia Garden´s Carmencita SBKs Malmöavd. 96p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
5. Helene Jonsson Skattkammarens Candy Crush Lomma BK 96p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
13. ingrid holmkvist Mahsiw´s Docke Eslövs Brukshundklubb 95p Kvalificerande Rottweiler Eye
14. Emma Nordahl Ippika´s Stern Himmel Lomma BK 94p Kvalificerande Golden retriever Eye
14. Malin Nilsson Shihrott´z Got Aray Stark Sjöbo BK 94p Kvalificerande Australian shepherd Eye
14. Gunilla Flink Sami Helsingborg Brukshundklubb 94p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
17. Therese Borgström Smålandens Easy To Love SBKs Malmöavd. 93p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
18. Catherine Steiner Borzan´s Black Diana Queen Lawless Värnamo BHK 92p Kvalificerande Mops Eye
18. Jaqueline Döhle Line Up Port Of Exeter Sjöbo BK 92p Kvalificerande Labrador retriever Eye
20. Ellinor Beck Bengtsson Wirins Black Pearl Råådalens BK 91p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
21. Tommy Haukeland Minipina´s Cesar Copycat Norge 90p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
22. Lotta Strömberg River Fox Salsa Av Fira SSRK Södra 89p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
22. Terttu Lempinen Extra´s Let The Fire Burn Skanör-Falsterbo BK 89p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
24. Carina Persson Woodshine´s Rihanna O´gulliver Sjöbo BK 87p Kvalificerande Tervueren Eye
25. Lotta Bergman Chappers Edelweiss Åhus BK 86p Kvalificerande Schapendoes Eye
25. Anita Nilsson Håkulls Idunn Skurups Brukshundklubb 86p Kvalificerande Isländsk fårhund Eye
25. Elisabet Andersson Evros You Put Love Oxie BK 86p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
28. Åsa Sandström En´båårdiz Perfect Choice Sjöbo BK 82p Kvalificerande Borderterrier Eye
29. Kajsa Ericsson Knirps Råådalens BK 81p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
30. Marianne Björling Busungarnas Sparkling Gem Nordskånska kennelklubben 80p Kvalificerande Griffon belge Eye
31. Mikaela Kalitta Trollflickans Avanti Svenska Lapphundklubben 79p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
32. AnnaKarin Dahlstedt Ettermyrans Nelson Lomma BK 77p Kvalificerande Labrador retriever Eye
33. Teresa Sandqvist Trollflickans Alpina Hörby BK 76p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
33. Mary-Ann Andersson Rus N´ Riv Trååst Sparks Fly Åhus BK 76p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
35. Mimmi Roslin Deejasome Kalaspinglan Ystads BK 75p Kvalificerande Samojedhund Eye
36. Anna Borg Aqua Seer´s Hunting Luck Skanör-Falsterbo BK 74p Kvalificerande Golden retriever Eye
37. Carina Josefsson Demonen´s Yalla Yalla SBKs Malmöavd. 73p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
38. Sandra Jönsson Manaca´s Cartoon Show Tollarps BK 71p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
39. Helene Hansson Sam Lomma BK 69p Ej stambokförd hos SKK Eye
40. Gunilla Bivefors Prefix Carolin I Crinolin Lomma BK 66p Chinese crested dog Eye
41. Kasia Zelek Captain Jack Gorzowska Panorama Nordskånska kennelklubben 60p Australian shepherd Eye
42. Marianne Björling Busungarnas Benji Nordskånska kennelklubben 56p Griffon bruxellois Eye
43. Louise Bengtsson Delonnix Dutra Oskarströms BK 55p Schnauzer peppar och salt Eye
43. Eva Prestin Tingate´s Xposive Xenia Phalènesällskapet 55p Phalène Eye
45. Sandra Jönsson Dancing Feet´s Stardust Tollarps BK 48p Cocker spaniel Eye
46. Siv Jarlvik Edenbridge Diversity Burlövs BK 47p Bearded collie Eye
47. Ina Malmkvist Thing Oxie BK 43p Ej stambokförd hos SKK Eye
  Camilla Lindström Real Miracles Deluxe Dreamcatcher Svalövs BHK Disk. Dansk-svensk gårdshund Eye
  Maria Eriksson Mahsiw´s Em Sjöbo BK Disk. Rottweiler Eye