Officiell rallylydnad, dubblerade klasser, inomhus Värnamo hundarena - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

  • Missing_logo_thumb
    Arrangör: Värnamo BHK Domare: Carina Ljungberg
    Datum: 19 november, 2017 Tävlingssekreterare:
    Antal anmälda: 41
    Printer
Förare Hund Klubb Ras
1 Gry Bock Pompeca´s Xian Warrior Eddie Skillingaryd Attila BK Whippet
2 Johanna Strömberg Bulls Of Crown Esperenza Majken Forserums BK Fransk bulldogg
3 Else Nilsson Briemates Fantastic Fantasy Fanta Hallands distrikt Schapendoes
4 Per Lidby Ulon-Hills Leo The I V Don Draper Rufus Forserums BK Rhodesian ridgeback
5 Maria Magnusson Jämtesjöns Kajsa Av Ängla Kajsa Alingsås BHK Dvärgpinscher
6 Malin Gäfvert Callunavias Born To Boogie Zorro Växjö BK Bichon havanais
7 Ida Bengtsson Black Angus Tulo Tulo Örkelljunga BK Labrador retriever
8 Anna Sjöholm Beatelke Ondra Ondra Ängelholms BK Rottweiler
9 Evelin Carnklev Strandkungens Captain Jack Sparrow Jack Forserums BK Vit herdehund
10 Charlotte Lysebring Eventyrskogen´s Klippe Ruth Örkelljunga BK Dansk-svensk gårdshund
11 Ingrid Svahnström Bardlands Nessie Nessie Värnamo BHK Riesenschnauzer svart
12 Anna Aurell Lindström Vadbackas Georgeous By Nature Norpan Värnamo BHK Petit brabancon
13 Linnea Albihn Dolly Nellie Lova Ängelholms BK Shetland sheepdog
14 Enna Rizvanovic Frank Frank Växjö BK Ej stambokförd hos SKK
15 Eva Johansson Torsereds Amos Amos Skillingaryd Attila BK Dansk-svensk gårdshund
16 Lisbeth Andréasson Mc Marra´s Happy Feet Pepper Pepper SBKs Halmstadsavd. Schapendoes
17 Therese Wigren Straight Flush Heroes Vinnie Oskarshamns BK Flatcoated retriever
18 Maria Svensson Rödmossa Yanita Elsie Småland-Ölands Kennelklubb Finsk lapphund
19 Ingela Melkersson Lagottessa Colomba Cajsa Väsby BK Lagotto romagnolo
20 Kornelia Hansson Trollflickans Bianchi Chia Linköpings BK Finsk lapphund
21 Elin Pommer Gummagårdens Moon Light Thila Jönköpings BHK Shetland sheepdog
22 Helena Pedersen Blondie Blondie Skurups Brukshundklubb Eurasier
23 Eva Rosvall Frihamras Midnight Astra Astra Svenska pudelklubben Pudel stor
24 Marie Baaz Damaianus Prindy Prankster Prindy Svenska collieklubben Collie, långhårig
25 Vincent Einebrant Burnt Sienna Brands Hatch Kermit Svenska vinthundklubben Whippet
26 Jennifer Hofsö Hjohoo´s Hjour´s To Be Seen With Myra Vetlanda BHK Cairnterrier
27 Sabine Johansson Golden Moonstones Honey Bella Hallands Kennelklubb Golden retriever
28 Eva Hjelte Conrad Conrad Östergötlands Kennelklubb Ej stambokförd hos SKK
29 susanna parviainen Swefarms Festliga-Essie Essie Rasklubben för dansk/svensk gårdshund Dansk-svensk gårdshund
30 Ida Andersson Winning Footsteps Raffiga Rune Sune Smålandsstenar BK Staffordshire bullterrier
31 Carina Radlert Elizaveta Vom Ulmer Haus Millie Mopsorden Mops
32 Carina Hedén Barista´s Donatello Olly Svenska Lagotto Romagnoloklubben Lagotto romagnolo
33 Hanna Theorin Amazing Work Yrhult´s Victor Victor Smålandsstenar BK Labrador retriever
34 Roland Åkesson Zewens Sleeping Beauty TINNA Göinge-Broby BHK Japansk spets
Ekipage nedanför denna rad går in som reserver i den ordning de är listade nedan vid eventuella återbud.
35 Susanne Hartvig Leagården´s Red And Tan Kilkenny Killen Tranås BK Australian kelpie
36 Wilma Johansson Tournais Kinder Egg Surprise Zimba Falkenbergs BK Chinese crested dog
37 Sofie Bruce Ekkällans Cheek To Cheek Chessie Linköpings BK Shetland sheepdog
38 sascha ingvarsson Diesel Diesel Emådalens BHK Ej stambokförd hos SKK
39 Jessica Dahlqvist Fervens Fera Scootaloo Dixie SBKs Halmstadsavd. American staffordshire terrier
40 Frida Koppfeldt Huntley´s Joyful Josh Chester Labrador retrieverklubben Labrador retriever