Officiell Rallylydnad öppen för alla raser - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Marita Ekholm Sea King´s Jule Jorsalafarare Arvika BHK 100p Max Portugisisk vattenhund Eye
1. Anja Edekrans Tonedo´s Black And White Inez Kils BHK 100p Max Border collie Eye
3. Helen Ljungkrantz O´sofinas Sweet Miss Lee Eskilstuna BK 99p Kvalificerande Labrador retriever Eye
4. Maria Olsson Kronvallaren Qase Kils BHK 98p Kvalificerande Border collie Eye
4. Sofia Dunder Hausse G-Hedda Forshaga BK 98p Kvalificerande Boxer Eye
6. sara kjellin Skogsbrynets Pacific Rose Hammarö BK 97p Kvalificerande Labrador retriever Eye
6. Pia Westergren Löf Najanaja´s Bright Storm Mariestads BHK 97p Kvalificerande Bouvier des flandres Eye
8. Nathalie Högström Sheltieghans Boundless Forshaga BK 94p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
8. Anita Emanuelsson Bestis Bengtsfors BK 94p Kvalificerande Border collie Eye
10. Birgitta Lundberg Daloro Gardens Fi Munkfors BK 93p Kvalificerande Miniature American Shepherd Eye
11. Lena Bengtsson Borgdalms Lovely Åbelix Årjängs BHK 92p Kvalificerande Dalmatiner Eye
12. Anna Rehnberg Trollschnauzern Xclusive Munkfors BK 91p Kvalificerande Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
13. Victoria Alvarsson Chroje Ivriga Ilmo Karlstad BK 90p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
14. Sabina Åkerstedt Difloyds Blackwood Eskilstuna BK 89p Kvalificerande Australian shepherd Eye
15. Linda Andersson Bard Wingames Gimlet Örebro hundsällskap BK 88p Kvalificerande Labrador retriever Eye
16. Ann-Charlotte Höglund Arctic Aura´s Arriba Forshaga BK 84p Kvalificerande Boxer Eye
17. Monica Engström Classic Dream´s Segra Af Jorky Sunne BK 83p Kvalificerande Slovenský hrubosrsty stavac Eye
17. Monica Engström Dunderboxer´s Beebop Sunne BK 83p Kvalificerande Boxer Eye
19. Ingela Marcusson Sheltielyckans Dazzling Emerald Karlstad BK 80p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
20. Helena Wassén Utblickens Underbara Andromeda Rhodesian ridgebackklubben 79p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
21. Maarit Huotari Hit An´ Run Whiskey In The Jar Örebro Läns Kennelklubb 78p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
22. Vivian Rognerud Lönnlövets Hurtig Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klubben 76p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
23. Freja Brobäck Abbe Hagfors BHK 75p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
24. Therese Börjesson Stikla Årjängs BHK 74p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
25. Mervi Rajala Skoglundens Curry Värmlands Kennelklubb 72p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
26. Helene Hjärtquist Ester Kils BHK 71p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
27. Agneta Engström Travarens Nahar Vallentuna BK 69p Fransk bulldogg Eye
28. Rebecca Martis Novastar´s Dorado Kungsörs BHK 66p Tax Eye
29. Therese Jakobsson Jomgarden´s Bonuz Kungsörs BHK 64p Berger des pyrénées à face rase Eye
30. Maria Varg Knattings Eternal Love Karlstad BK 58p Cavalier king charles spaniel Eye
31. Maria Olsson Bästa Kils BHK 47p Ej stambokförd hos SKK Eye
32. Rebecca Martis Runforfun´s Bark In The Dark Kungsörs BHK 31p Tax Eye
33. Lena Sundsrud Oxeneyes Emerson Cocovelvet Årjängs BHK 15p Chihuahua, långhårig Eye
  Lotta Amundsson Blixtra Dante Danzatore Örebro Läns Kennelklubb Disk. Lagotto romagnolo Eye
  Marita Ekholm Isostar´s Captein Caos Arvika BHK Disk. Portugisisk vattenhund Eye