Officiell rallylydnad Dubbla klasser Nyb, Forts och Avanc - Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning A)

Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. ingrid holmkvist Mahsiw´s Docke Eslövs Brukshundklubb 98p Kvalificerande Rottweiler Eye
1. Malin Fräki Black Track´s Ökömökö Mini Tollarps BK 98p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
3. Gunnel Engström Jessie´s-Glory Bjuvs BK 93p Kvalificerande Keeshond Eye
4. Linn Sänneskog Iza Råådalens BK 91p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
5. Sara Mäkitalo Kelliegårdens Jump Hässleholm BHK 89p Kvalificerande Border collie Eye
6. Margareta Johansson Black´n Easys Joyce Örkelljunga BK 87p Kvalificerande Tervueren Eye
7. Karin Gustafsson Kitenga Pole Position Pax Lunds BK 83p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
8. Teresa Sandqvist Trollflickans Alpina Hörby BK 77p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
8. Camilla Lindström Real Miracles Deluxe Dreamcatcher Rasklubben för dansk/svensk gårdshund 77p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
10. Susanne Persson Niccmarkz Lex Cape Fear Lunds BK 70p Cane corso Eye
10. Celina Nilsson Zattsco Lord Lurifaxe Svenska Schapendoesklubben 70p Schapendoes Eye
10. Lena Killander Birdhunter´s Summer Tan Lomma BK 70p Engelsk springer spaniel Eye
13. Emmelie Bengtsson Wunderbaums Rock Or Bust Tollarps BK 69p Australian shepherd Eye
14. Susanne Persson Niccmarkz Mac Amigo Lunds BK 67p Cane corso Eye
15. Jenny-Lynn Ingemansson Domras Latjo Ystads BK 63p Pudel mellan Eye
16. Emma Mattsson Black Track´s Yo-Yo SBKs Malmöavd. 51p Finsk lapphund Eye
17. Charlotte Lysebring Eventyrskogen´s Klippe Örkelljunga BK 46p Dansk-svensk gårdshund Eye
18. Susanne Månsson Wow Lixoms Fire Walk With Me Göinge-Broby BHK 44p Australian shepherd Eye
19. Christina Lindow Bobbysocks Quebella Hörby BK 41p Pudel mellan Eye
20. Paulina Edbertsson Megingjords Diser Dime Svenska schnauzer-pinscherklubben 21p Dvärgpinscher Eye
21. Helene Håkansson Nightrunner´s Precious Memory Svenska shetland sheepdogklubben 13p Shetland sheepdog Eye
22. Felix Rajaniemi Silkmann´s Castle Victory Three Ängelholm HU 10p Flatcoated retriever Eye
23. Krister Esping Solarwes Bianca Hörby BK 8p Gos d´atura catalá Eye
24. Åsa Olsson Coolmix Little Red Corvette Karlskrona BK 5p Shetland sheepdog Eye
25. Alexandra Sjöbeck Splash La Vida Loca Lunds BK 0p Pudel mellan Eye
  Annie Gottfridsson Trollflickans Bond Råådalens BK Disk. Finsk lapphund Eye
  Maria Lindh Sine Cera Innuendo Råådalens BK Disk. Pudel mellan Eye