Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Grupp B)

Rallylydnad nybörjare (Grupp B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Diana Huuki Easy Jump´s Hannah Bay Roslagens BK 100p Max Dansk-svensk gårdshund Eye
1. ann-cristin friberg Dreamwishes Brasse Apollogruppen 100p Max Kromfohrländer Eye
3. Sandra Gisslar Assar Väsby BK 99p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
3. Camilla Karlsson Onedis Dunder Märsta-Sigtuna BK 99p Kvalificerande Australian shepherd Eye
5. Malin Grönberg Wizage Conquer Castor Märsta-Sigtuna BK 98p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
6. Siv Gustavsson Whalsay Maximillian Nacka BK 97p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
6. Anna Gustafsson Mrx Västerås BK 97p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
8. Katinka Klockljung Starbelle Shiralee Sala BK 96p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
8. Helena Jarmunger Blackjacks-katana Apollogruppen 96p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
8. Diana Huuki Stallbackens Akke Roslagens BK 96p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
8. Agneta Hoogeveen Wing Way´s Tutti-frutti Vallentuna BK 96p Kvalificerande Australian shepherd Eye
12. Sofia Angleby Fätorpets Gullviva Mälarö BK 95p Kvalificerande Australian shepherd Eye
12. Linn Hansson Bondarv´s Penny-lane Märsta-Sigtuna BK 95p Kvalificerande Mops Eye
12. Kerstin Husén Rexguard Nixa-puck Häverö Bk 95p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
15. Anna Nordgren Conspirol Callista Södertälje BK 90p Kvalificerande Pinscher Eye
15. Linn Hansson Jalindas Hugo Märsta-Sigtuna BK 90p Kvalificerande Mops Eye
17. Ramona Karlsson Maffialigan´s Zick-zack Häverö Bk 89p Kvalificerande Cairnterrier Eye
18. Anki Bergstrand Nodstagårdens Happy Face Häverö Bk 88p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
19. Birgitta Melin Loxia Häverö Bk 87p Kvalificerande Borderterrier Eye
20. Anette Johansson G-diggers X-ray Brynäs Stockholms Södra BK 86p Kvalificerande Pudel mellan Eye
20. lillemor blomberg Lady Apollogruppen 86p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
20. Sofie Fahlin Xemxija Almost An Angel Falu BK 86p Kvalificerande Faraohund Eye
23. Caroline Gustafsson New York Häverö Bk 85p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
23. Ulla Karlsson Faro Flox Gloria Apollogruppen 85p Kvalificerande Australian shepherd Eye
25. Birgitta Melin Rockamore Holly-hook Häverö Bk 83p Kvalificerande Borderterrier Eye
25. Annette Boussard Zebatha´s Peanut Bro-Håbo BK 83p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
27. Elisabet Oscarsson Force Galaxie´s Blue Blizzard Järfälla BK 81p Kvalificerande Australian shepherd Eye
27. Ulla Kalnins Atengos Somebody To Love Eskilstuna hunddressyrklubb 81p Kvalificerande Gos d´atura catalá Eye
29. Sofie Fahlin Xemxija Dellamorte Dellamore Falu BK 80p Kvalificerande Faraohund Eye
30. Marilyn Lindberg Aspevalls Pinocchio Norsborg Lokala Kennelklubb 78p Kvalificerande Papillon Eye
31. Christina Qvarnhagen Black Others Pretty Woman Apollogruppen 76p Kvalificerande Irländsk röd setter Eye
32. Irene Randquist Bagarsjön´s Utile Dulci Stockholms Södra BK 74p Kvalificerande Pumi Eye
  Robert Martinsson Djurgården´s Handsome Hercules Väsby BK 0.0, Underkänd Russkiy toy Eye
  Helena Jarmunger Nado Shiz´s B´kayentha Apollogruppen 0.0, Underkänd Parson russell terrier Eye
  Leny Malmenlid Svante Apollogruppen 0.0, Underkänd Ej stambokförd hos SKK Eye
  Per Mellqvist Door Keepers Hot Gem Silverdrop Östra Härjedalens BK 0.0, Underkänd Australian shepherd Eye
  Helena Jarmunger Hillfire Lovely Lavender Apollogruppen 0.0, Underkänd Shetland sheepdog Eye
  Robert Martinsson Schodiegun´s Patron Väsby BK 0.0, Underkänd Staffordshire bullterrier Eye