Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Emma Björklund Solskenets Blixt Gordon Norrtälje lokala Kennelklubb 100p Max Australian shepherd Eye
1. ann-cristin friberg Dreamwishes Brasse Apollogruppen 100p Max Kromfohrländer Eye
1. Karin Fürst Hamnuddens Dando Af Argos Rhodesian ridgebackklubben 100p Max Rhodesian ridgeback Eye
4. Monica Åkerman Rusch Mix Zsa-zsa Mälarö BK 99p Kvalificerande Pudel mellan Eye
4. Liza Ljungkvist Garpenborg´s Wanessa Nacka BK 99p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
4. Mariela Nilsson Mattssons Troy Mälarö HU 99p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
7. Annika Månsson Luttergärdes Tärna Vallentuna BK 98p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
7. Claes Abrahamsson Bästdals Olga Lidingö BK 98p Kvalificerande Tervueren Eye
9. Eva Olofsson Hollivera´s Kristallvit Stockholms Kennelklubb 97p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
10. Cecilia Höglund Ladängs Katitzi Märsta-Sigtuna BK 96p Kvalificerande Border collie Eye
10. Lena Thunholm Åswallens Gillis-gille Nyköpings BK 96p Kvalificerande Västgötaspets Eye
10. Karin Fürst Hamnuddens Fischer Rhodesian ridgebackklubben 96p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
13. Pia Bejbom Sänningegårdens Emil Ek Nyköpings BK 92p Kvalificerande Västgötaspets Eye
13. Linn Hansson Bondarv´s Penny-lane Märsta-Sigtuna BK 92p Kvalificerande Mops Eye
15. Lena Thunholm Åswallens Gittan-glitter Nyköpings BK 91p Kvalificerande Västgötaspets Eye
16. Katarina Sjöström Trendmaker´s Modesty Blaise Sandvikens BK 90p Kvalificerande Labrador retriever Eye
17. Lotta Zanderholm Rivendells Ciwi Nacka BK 89p Kvalificerande Pinscher Eye
17. Siv Gåling Bizzhaie Ride The Wind Nynäshamns BK 89p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
17. Angelica Jakobsson Löfgren Blomsterängens I Am Miss Izuba Botkyrka BK 89p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
20. Anna Nordgren Conspirol Callista Södertälje BK 88p Kvalificerande Pinscher Eye
21. Raija Haverlid Indy Haninge BK 87p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
21. Claes Abrahamsson Lansiärs Ilco Lidingö BK 87p Kvalificerande Tervueren Eye
23. Elisabeth Spång Carnavals Madame Butterfly Enköpings BK 85p Kvalificerande Appenzeller sennenhund Eye
23. Margareta Gyllström Scheffelfältets Paggio-totti Lidingö BK 85p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
25. Anna Hirsch Bondinos Nkosazana Specialklubben Rhodesian Ridgeback Sverige 84p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
26. Cecilia Höglund Qruzmynta Märsta-Sigtuna BK 82p Kvalificerande Border collie Eye
27. Petra Andersson Minnepy´s Next Door To Alice Österåkers BK 81p Kvalificerande Parson russell terrier Eye
27. Lena Sundh Wilse´s Estrella Botkyrka BK 81p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
29. Marie Henriksson Luvan Södertälje BK 80p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
30. Anna Larsson Faouziah´s Djoser Solna-Sundbybergs BK 79p Kvalificerande Faraohund Eye
31. Sandra Eriksson Morkullans Höstsonat Huddinge HU 77p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
31. Sandra Eriksson Emenems Keep Huddinge HU 77p Kvalificerande Border collie Eye
31. Anna-Lena Eriksson Charmörs Ashley O Haninge BK 77p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
34. Robert Martinsson Schodiegun´s Patron Väsby BK 74p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
35. Linn Hansson Jalindas Hugo Märsta-Sigtuna BK 70p Kvalificerande Mops Eye
36. Gunilla Apelman Haritzas Charlie Södertälje BK 52p Dansk-svensk gårdshund Eye
37. Fia Wendin Lyckotassens Baileys Skutskärs BHK 33p Nova scotia duck tolling retriever Eye
38. Angelica Jakobsson Löfgren Bondinos Jonatan Botkyrka BK 32p Rhodesian ridgeback Eye
  Robert Martinsson Djurgården´s Handsome Hercules Väsby BK 0.0, Underkänd Russkiy toy Eye
  Sabina Permats Bizzhaie Look At Chivas Skarpnäck HU 0.0, Underkänd Cocker spaniel Eye