Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Eva Lantz Aurelie De La Bergerie Glasmoor Kumla BK 90p Kvalificerande Beauceron Eye
2. Gith Jakobsson Heslaby Cara Tierp BK 80p Kvalificerande Gos d´atura catalá Eye
3. Karolina Carheden Fürst Badazz Cuddlebug Värmdö BK 79p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
4. Mija Jansson Roscanaille´s Piip Råtta SBKs Stockholmsavd. 78p Kvalificerande Australian kelpie Eye
5. Susanne Pärson Hundboden´s Browallia Roslagens BK 76p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
6. Agnes Mohlin Tegelstam Pelle Österåker Hundungdom 75p Kvalificerande Border collie Eye
7. Birgitta Mikaelsson Manaca´s Join The Joyride Uppsala Hundvänners LKK 72p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
8. Eva Ekström-Andersen Lullaberget Thrix Åland 71p Kvalificerande Gos d´atura catalá Eye
9. Marilois Malmgård Elmshorn Good Day Sunshine Österåkers BK 69p Labrador retriever Eye
10. Leone Nyman Rozz Malva-mazarin Tyresö BK 65p Pudel mellan Eye
11. Mija Jansson Gnagets Raske Raket SBKs Stockholmsavd. 61p Australian kelpie Eye
12. Agnes Mohlin Tegelstam Navalls Jippo Österåker Hundungdom 57p Border collie Eye
12. Anette Lundstöm Mironik´s Yankton Uppsala Brukshundklubb 57p Collie, långhårig Eye
14. Angelica Jakobsson Löfgren Bondinos Jonatan Botkyrka BK 55p Rhodesian ridgeback Eye
14. Maria Olivemark Capa Tosta Flash Ball Väsby BK 55p American staffordshire terrier Eye
16. Therese Saarinen Appealing Grace Dixie Ad Astra Väsby BK 54p Pinscher Eye
16. Ylva Grebenstedt Andros Paxa Roslagens BK 54p Rottweiler Eye
18. Birgitta Setterberg Clumbrolds Miss Dior Vallentuna BK 53p Welsh springer spaniel Eye
19. Anneli Rolfsson Mezzrow´s Macey Örebro BK 43p Dobermann Eye
19. Elisabeth Bergendahl Gosilandias Rasmus På Luffen Sandvikens BK 43p Gos d´atura catalá Eye
21. Kerstin Malmgren Easy Jump´s Jonnie Mälarö BK 42p Dansk-svensk gårdshund Eye
22. Elisabeth Palmcrantz Mariell De Marque A-lagets Allwin Roslagens BK 37p Pumi Eye
23. Eva Öberg Misty Knivsta BK 35p Ej stambokförd hos SKK Eye
24. Anneli Rolfsson Cotton Tail´s Fast Feet Örebro BK 34p Labrador retriever Eye
25. Sara Björkner Bryngans Benny Goodman Svenska Schapendoesklubben 31p Schapendoes Eye
26. Tiina Salohalla Hjälm´s Andrina Apollogruppen 26p Dobermann Eye
27. Elisabeth Bergendahl Gosilandias Guns N´ Roses Sandvikens BK 13p Gos d´atura catalá Eye
  Gith Jakobsson Solarwes Amadeus Tierp BK 0.0, Underkänd Gos d´atura catalá Eye
  Eva Johansson Bagarsjön´s Viktor Österåkers BK 0.0, Underkänd Pumi Eye
  Eva Öberg Windann´s Bond Knivsta BK 0.0, Underkänd Border collie Eye
  Gith Jakobsson Solarwes Anemone Tierp BK 0.0, Underkänd Gos d´atura catalá Eye