Officiell Rallylydnadstävling - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Lena Rubin Vandrarstigens Vilja Uppsala Hundungdom 91p Kvalificerande Borderterrier Eye
2. Annika Tibell Bondinos Vilja Stockholms Södra BK 90p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
3. Isabel Backman G-diggers Ari Bro-Håbo BK 88p Kvalificerande Pudel mellan Eye
4. Gith Jakobsson Heslaby Cara Tierp BK 85p Kvalificerande Gos d´atura catalá Eye
5. Camilla Weissbach Gandi Apollogruppen 83p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Agneta Bergman Light My Fire Roissy Eskilstuna BK 82p Kvalificerande Berger des pyrénées à face rase Eye
7. Kristin Hellberg Aniara´s Yellow Moon Nacka Hundungdom 80p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
8. Maria Penttilä Aroscas Vittorio De Sica Fagersta BK 79p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
9. Malin Tångring EmenEm´s Arwen Österåkers BK 78p Kvalificerande Border collie Eye
9. Agneta Cottin Bonnie Apollogruppen 78p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Annika Tibell Bondinos Oberon Stockholms Södra BK 77p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
11. Leone Nyman Rozz Malva-mazarin Tyresö BK 77p Kvalificerande Pudel mellan Eye
11. Sandra Lindgren Bergahoppets Anna Scott Hofors BK 77p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
14. Anneli Eriksson Gun Lake Do La La La Stockholms Kennelklubb 76p Kvalificerande Australian shepherd Eye
15. Helén Eimar Reedham Black´n Running Waxholms BK 73p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
15. Irene Randquist Bagarsjön´s Utile Dulci Stockholms Södra BK 73p Kvalificerande Pumi Eye
15. Carina Lundström Alwaystosea Atlantico SÃo Vincentes Stockholms Kennelklubb 73p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
18. Margareta Faringer-Thorsén Gyllene Horden´s Bossanova Mälarö BK 72p Kvalificerande Golden retriever Eye
19. Marianne Neidhardt GÁtchis NÁstitös-modji Vallentuna BK 71p Kvalificerande Lapsk vallhund Eye
20. Siv Gåling Bizzhaie Look At Chivas Nynäshamns BK 70p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
21. marianne Wadsjö Shelfield Hoar Frost Österåkers BK 69p Shetland sheepdog Eye
21. Sara Linderman Texas Uppsala Hundungdom 69p Ej stambokförd hos SKK Eye
23. Siv Gåling Bizzhaie Ride The Wind Nynäshamns BK 65p Cocker spaniel Eye
23. Tina Saarinen Chantie Östhammar Hundungdom 65p Ej stambokförd hos SKK Eye
25. Renata Johansson Hejastugans Häxa Stockholms Hundungdom 64p Australian cattledog Eye
26. Veronica Forsberg Accounts Opportunity Vallentuna BK 61p Engelsk springer spaniel Eye
26. Karin Svedenbrant Bersemo´s Blizza Mälarö BK 61p Berner sennenhund Eye
28. Jennie Norén Suchon´s Qbus Quintie Quick Eskilstuna BK 59p Bichon frisé Eye
29. Angelica Jakobsson Löfgren Bondinos Jonatan Botkyrka BK 57p Rhodesian ridgeback Eye
30. Elinor Gustavsson Solarwes Anemone Tierp BK 52p Gos d´atura catalá Eye
30. Anita Freij Cobby´s Competitore Apollogruppen 52p Lagotto romagnolo Eye
32. Anna Cervin Björnligans Bonus Björnbus Svenska sennenhundklubben 46p Berner sennenhund Eye
32. Linda Lindekrans Moonlake´s Thord´s Cobolt Roslagens Hundungdom 46p Polski owczarek nizinny Eye
34. Jenny Henriksson ¨Tommie Haninge BK 18p Ej stambokförd hos SKK Eye
  Cecilia Hjortsten Difloyds Fleetline Nacka BK Avbruten Australian shepherd Eye
  Hannah Wiklund Bosse Nacka BK Avbruten Ej stambokförd hos SKK Eye