Officiell rallylydnad, "Sista Chansen" - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Linda Penttilä Cachas Hot Place Stockholms Södra BK 100p Max Pudel mellan Eye
2. Diana Huuki Stallbackens Akke Roslagens BK 99p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
3. Carola Lindh Capa Tosta Lupetta Södertälje BK 98p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
4. Andrea Andersson Tindra Eslövs Brukshundklubb 97p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
4. Elisabeth Karlsson Chili Finspång BHK 97p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Susanne Quick Sally Hörby BK 93p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
7. Marie Ulriksson Mellskogen´s Zack The Smart Fellow Jönköpings BHK 92p Kvalificerande Japansk spets Eye
7. Caroline Svärd Lizzroys Roy Gnesta-Trosa BK 92p Kvalificerande Border collie Eye
9. Catherine Andersson Easy Lover Of Mine Österåkers BK 91p Kvalificerande Australian shepherd Eye
9. Diana Huuki Vänaste-valter Roslagens BK 91p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
11. Diana Huuki Easy Jump´s Hannah Bay Roslagens BK 85p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
12. Catharina Sandin Moonlake´s Bollinger Nacka BK 84p Kvalificerande Polski owczarek nizinny Eye
13. annica mansfeld Grand Lutin Zamson Ulricehamns BK 82p Kvalificerande Beauceron Eye
14. Marie-Louise Segvall Futtentorpets Ceasar Ale BK 81p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
15. Caroline Gustafsson Guns & Roses Walk The Line Borås BK 80p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
15. Elisabeth Karlsson Missnutt´s Crystal Mano Finspång BHK 80p Kvalificerande Australian shepherd Eye
17. Sven Håkansson Walk On Elina Kristianstads BK 78p Kvalificerande Border collie Eye
18. Jenny Lundell Nikita Nykvarn LKK 77p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
18. Izabella Wolender Crofter Holding´s Apache Plume Uddevalla BHK 77p Kvalificerande Australian shepherd Eye
20. Joakim Larsson Exir´s Arista Finspång BHK 74p Kvalificerande Malinois Eye
20. Lena Matsson Carann´s Next Fairytail Avesta BHK 74p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
22. Christina Carlestav Dark Barbie Av Serjas Hallsbergs BK 71p Kvalificerande Schnauzer svart Eye
23. Anki Lundell Eastdale Just A Glittering Image Hölö-Mörkö BK 70p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
24. Lars Persson Blå Rosen´s Adam Söderåsens BK 65p Golden retriever Eye
25. Anders Andersson Galottens Marino Dino SBK Göteborgsavd. 64p Lagotto romagnolo Eye
26. Margareta Åhs Working Beauty´s Excellent Energy Motala Brukshundklubb 63p Nova scotia duck tolling retriever Eye
26. Maria Svensson Laban Hässleholm HU 63p Ej stambokförd hos SKK Eye
28. Jenny-Lynn Ingemansson AXSA Simrishamns BK 49p Ej stambokförd hos SKK Eye
29. Karoline Lindahl Indianfox´s Jennifer Black Eslövs Brukshundklubb 43p Släthårig foxterrier Eye
30. Siv Gustavsson Whalsay Maximillian Nacka BK 35p Shetland sheepdog Eye