Officiell rallylydnad - Rallylydnad fortsättning (Förmiddag)

Rallylydnad fortsättning (Förmiddag)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Marie Ohlson Fieldworks X My Heart Botkyrka BK 100p Max Golden retriever Eye
2. Margaretha Larsson Merry One´s Why Me Kristinehamns BHK 99p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
3. Anita Karlsson Leciha´s Taking You Higher Flens BHK 97p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
4. Josefin Widfond Bismas Aurora Fagersta BK 96p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
5. Rolf Johansson Krösaskogens Nisse Sävsjö BK 95p Kvalificerande Västgötaspets Eye
6. Eva Olofsson Hollivera´s Kristallvit Stockholms Kennelklubb 94p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
7. Lennart Mohlin G-diggers Vittra Västerås BK 92p Kvalificerande Pudel mellan Eye
8. Rolf Johansson Krösaskogens Qvintus Sävsjö BK 89p Kvalificerande Västgötaspets Eye
8. Sussie Nordberg Vallee Des Voconces Tequila Fagersta KK 89p Kvalificerande Berger des pyrénées à poil long Eye
8. Sara Hjulström Badazz Babydoll Fagersta BK 89p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
11. Mia Andersson Mariell De Marque Szpirituz Optimuz Häverö Bk 88p Kvalificerande Pumi Eye
11. Lena Backman Vassruggens Nattur Håbrok Kristinehamns BHK 88p Kvalificerande Golden retriever Eye
13. Lennart Mohlin G-diggers Xhanti Västerås BK 85p Kvalificerande Pudel mellan Eye
14. Elisabeth Bergendahl Gosilandias Rasmus På Luffen Svenska gårds- och vallhundsklubben 84p Kvalificerande Gos d´atura catalá Eye
15. Rolf Johansson Krösaskogens Teodor Sävsjö BK 83p Kvalificerande Västgötaspets Eye
16. Sussie Nordberg Vallee Des Voconces Sarriac Fagersta KK 82p Kvalificerande Berger des pyrénées à poil long Eye
17. Helena Johansson Forsis Salta Tuttifrutti Kristinehamns BHK 80p Kvalificerande Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
18. Siv Bergström Momabo´s Chaleur Hudiksvalls BHK 78p Kvalificerande Pudel stor Eye
19. Anna Gustafsson Mrx Västerås BK 77p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
20. Matilda Staberg Alvens Attans Amalia Södertälje BK 76p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
21. Anna Larsson Faouziah´s Djoser Solna-Sundbybergs BK 75p Kvalificerande Faraohund Eye
22. Birgitta Johansson Vickulas Fajta Kumla BK 74p Kvalificerande Australian kelpie Eye
23. Ulrika Gilén Ameno Avesta Hundungdom 58p Portugisisk vattenhund Eye
23. Ingemar Elfström Wilse´s Zanto Fagersta BK 58p Tysk schäferhund Eye
25. Tarja Hellberg Shlepas Kajsa Vallentuna BK 57p Shetland sheepdog Eye
  Linn Aasen Lopplådans Näpna Nässla Svenska spaniel- och retrieverklubben 0.0, Underkänd Flatcoated retriever Eye
  Ulrika Gilén Astro Avesta Hundungdom 0.0, Underkänd Portugisisk vattenhund Eye
  Maria Penttilä Aroscas Vittorio De Sica Fagersta BK 0.0, Underkänd Lagotto romagnolo Eye
  Anna Hjulström Goodstaff´s Zahara Fagersta BK 0.0, Underkänd Staffordshire bullterrier Eye