Officiell rallylydnad - Rallylydnad fortsättning (Eftermiddag)

Rallylydnad fortsättning (Eftermiddag)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Rolf Johansson Krösaskogens Nisse Sävsjö BK 99p Kvalificerande Västgötaspets Eye
1. Marie Ohlson Fieldworks X My Heart Botkyrka BK 99p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Margaretha Larsson Merry One´s Why Me Kristinehamns BHK 98p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
4. Mia Andersson Mariell De Marque Szpirituz Optimuz Häverö Bk 94p Kvalificerande Pumi Eye
4. Josefin Widfond Bismas Aurora Fagersta BK 94p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
6. Tarja Hellberg Shlepas Kajsa Vallentuna BK 90p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
7. Eva Olofsson Hollivera´s Kristallvit Stockholms Kennelklubb 88p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
8. Lennart Mohlin G-diggers Xhanti Västerås BK 87p Kvalificerande Pudel mellan Eye
9. Anna Hjulström Goodstaff´s Zahara Fagersta BK 86p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
9. Birgitta Johansson Vickulas Fajta Kumla BK 86p Kvalificerande Australian kelpie Eye
11. Lennart Mohlin G-diggers Vittra Västerås BK 85p Kvalificerande Pudel mellan Eye
12. Siv Bergström Momabo´s Chaleur Hudiksvalls BHK 82p Kvalificerande Pudel stor Eye
12. Anita Karlsson Leciha´s Taking You Higher Flens BHK 82p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
14. Rolf Johansson Krösaskogens Teodor Sävsjö BK 80p Kvalificerande Västgötaspets Eye
15. Matilda Staberg Alvens Attans Amalia Södertälje BK 79p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
15. Lena Backman Vassruggens Nattur Håbrok Kristinehamns BHK 79p Kvalificerande Golden retriever Eye
15. Sussie Nordberg Vallee Des Voconces Tequila Fagersta KK 79p Kvalificerande Berger des pyrénées à poil long Eye
18. Ingemar Elfström Wilse´s Zanto Fagersta BK 77p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
19. Sara Hjulström Badazz Babydoll Fagersta BK 75p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
20. Anna Larsson Faouziah´s Djoser Solna-Sundbybergs BK 72p Kvalificerande Faraohund Eye
21. Elisabeth Bergendahl Gosilandias Rasmus På Luffen Svenska gårds- och vallhundsklubben 68p Gos d´atura catalá Eye
22. Rolf Johansson Krösaskogens Qvintus Sävsjö BK 67p Västgötaspets Eye
23. Helena Johansson Forsis Salta Tuttifrutti Kristinehamns BHK 66p Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
24. Lena Matsson Carann´s Next Fairytail Avesta BHK 65p Pudel dvärg Eye
25. Anna Gustafsson Mrx Västerås BK 60p Lagotto romagnolo Eye
25. Eva Idsund Jonsson Havslängtans Filippa Fit For Life Tyresö BK 60p Portugisisk vattenhund Eye
27. Ulrika Gilén Astro Avesta Hundungdom 53p Portugisisk vattenhund Eye
28. Ulrika Gilén Ameno Avesta Hundungdom 22p Portugisisk vattenhund Eye
  Sussie Nordberg Vallee Des Voconces Sarriac Fagersta KK 0.0, Underkänd Berger des pyrénées à poil long Eye
  Maria Penttilä Aroscas Vittorio De Sica Fagersta BK Avbruten Lagotto romagnolo Eye