Officiell rallylydnad - Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning B - EM)

Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning B - EM)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Charlott Bengtsson Bright Dream´s Black Is Black Tollarps BK 99p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
2. Petra Missler Vilda-meduza Daddy´s Girl SBKs Malmöavd. 98p Kvalificerande Collie, korthårig Eye
2. Eva Östner Bellamie Lunds BK 98p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
4. Iwona Åkesson Bite SBKs Malmöavd. 97p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
5. Marianne Gregerheim Jönsson Zaar Tolling Cumulus Bjuvs BK 96p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
6. Therese Knutsson Rus N´ Riv Can´t Fight This Feeling Kristianstads BK 95p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
7. Jan-Erik (jea) Andersson Ossie Veberöd BHK 91p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
7. Kim Jönsson Skymningsskallets Play Vega Lunds Hundungdom 91p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
9. Eva Östner Bellman Lunds BK 90p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
9. Maria Lövgren Rosa Centifolia Old Velvet Moss Ystads BK 90p Kvalificerande Pudel stor Eye
9. Annika Wuolo Wilse´s Irma Eslövs Brukshundklubb 90p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
12. Charlott Bengtsson Drömflocken Sweet Tollarps BK 89p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
13. Cecilia Hansen Spray Lunds BK 88p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
14. Ewa Hansson Humbledoes W Silver Lady Svenska Schapendoesklubben 86p Kvalificerande Schapendoes Eye
14. Annika Jönsson Bonderhaus Bonnie Höör BK 86p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
16. Lena Pietsch Schnauzergläntans Moria Kungsbacka Brukshundklubb 84p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
16. Mårten Lundahl Coolmix Fantasy Svalövs BHK 84p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
16. Jessica Lennartsson Wilmer Svenska australian shepherdklubben 84p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
16. Mia Skogström Walk Over Denise Lewis Göteborg-Mölndals BK 84p Kvalificerande Golden retriever Eye
20. Sanna Rosengren NikkÉtts X-tra Ordinary Älmhult BHK 83p Kvalificerande Coton de tuléar Eye
21. Lena Pietsch Cegali´s Benelli Kungsbacka Brukshundklubb 82p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
22. Hanna Olsson ASTA SBKs Malmöavd. 81p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
22. Lina Flood-Sahlström Golden-Goliath Råådalens BK 81p Kvalificerande Australian shepherd Eye
24. Chris Erlandsson Moonhaven Anna Anaconda Höganäs BHK 79p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
25. Mia Nordenberg Skäggtorpets Jetty Me Landskrona BK 77p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
26. Gunvor Svensson Artic Fox´s Snowhite Dixie Växjö BK 76p Kvalificerande Japansk spets Eye
27. BENGT PERSSON Izzi Svalövs BHK 74p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
28. Iwona Åkesson Uvita´s Bianca SBKs Malmöavd. 73p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
29. Lotta Thorén Hunnhunn´s Bellami Falkenbergs BK 71p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
30. Marta Roslaniec Mila Svenska taxklubben 68p Ej stambokförd hos SKK Eye
30. Annika Olsson Pjoddarnas Ådy Trelleborgs BK 68p Chihuahua, långhårig Eye
32. Annette Andersson Grette Borderen Meg Kristianstads BK 64p Border collie Eye
33. Johanna Frid Chien Lea Maison Amadeus Mozart Trelleborgs BK 63p Petit brabancon Eye
34. Margareta Johansson Quizzical´s Zanne Of Gaia Örkelljunga BK 54p Tervueren Eye
35. Anna Jönsson Alpcock´s Miss Anja Tygelsjö BK 44p Papillon Eye
36. Anna Hanson Caratoot´s Countess Cameron Burlövs BK 27p Papillon Eye
37. Åsa Olsson Nyström Havsjöns Daisy Tygelsjö BK 24p Cavalier king charles spaniel Eye
  Alexandra Nirsjö Svartpepparn´s Bambam Rönne Hundungdom 0.0, Underkänd Schnauzer peppar och salt Eye
  Charlotte Wiberg Cosmos Söderåsens BK 0.0, Underkänd Ej stambokförd hos SKK Eye
  Py Björklund Trazta Cleopatra SBKs Malmöavd. 0.0, Underkänd Puli Eye
  Ulla Muchardt Hillons Earlybird Eytlyn Svalövs BHK 0.0, Underkänd Jack russell terrier Eye
  Lise-Lott Jacobsson Scarlights Luna Skurups Brukshundklubb 0.0, Underkänd Schnauzer peppar och salt Eye