Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Lars Nilsson Blågul´s Allra Bästa Vän Falkenbergs BK 100p Max Golden retriever Eye
1. Hanna Nilsson Blågul´s Allra Coolaste Polare Falkenbergs BK 100p Max Golden retriever Eye
3. Marianne Magnusson Ippika´s Schönste Rotgold Golden retrieverklubben 98p Kvalificerande Golden retriever Eye
4. Ulrica Olsson Bernergläntans Fräsige Frasse Svenska sennenhundklubben 97p Kvalificerande Berner sennenhund Eye
5. Sally Sehlin Belize Vara-Grästorp BHK 95p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
5. Anna Wernersson Salsa Varbergs BK 95p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
7. Malin Paepke Guldkullens Gibson Melody Maker Lerums BHK 94p Kvalificerande Golden retriever Eye
7. Jeanette Andersson Marimia´s Messi-Makes-No-Mistakes Svenska Kennelklubben CS 94p Kvalificerande Silky terrier Eye
9. Lena Pietsch Schnauzergläntans Moria Kungsbacka Brukshundklubb 92p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
9. Margaretha Spjuth Glenhaven Royal Flavour SBKs Halmstadsavd. 92p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
11. Martin Borvén Höstglädjens Line On The Horizon Oskarströms BK 91p Kvalificerande Golden retriever Eye
12. Ida Edvardsson Mandylike´s Unstained Smålandsstenar BK 90p Kvalificerande Labrador retriever Eye
12. Anki Rolfsson Almdalens Ture SBKs Halmstadsavd. 90p Kvalificerande Australian kelpie Eye
14. Ann Magnusson Hansson Guldkullens Gibson Dark Fire SBK Göteborgsavd. 82p Kvalificerande Golden retriever Eye
15. Linda Andersson Nattrajens Amorella Västra KK 79p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
16. Lena Pietsch Cegali´s Benelli Kungsbacka Brukshundklubb 76p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
17. Carina Karlsson Crofter Holding´s Tierra Roja Kungälvs Brukshundklubb 74p Kvalificerande Australian shepherd Eye
17. Mathilda Knutsson Thornapple Corona & Lime Borås BK 74p Kvalificerande Australian shepherd Eye
19. Tanja Johansson Fjällvallarens Abisko Sveriges Hundungdom 73p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
20. Margaretha Spjuth Star Hatch Fancy Fiona SBKs Halmstadsavd. 72p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
20. Ulla Erdeberg Rondeus Qualified Queen Vetlanda BHK 72p Kvalificerande Labrador retriever Eye
20. Carina Karlsson Fonroja´s Krymla Kungälvs Brukshundklubb 72p Kvalificerande Australian shepherd Eye
23. ingrid bergqvist Poetry´s Secret Desire SBK Göteborgsavd. 70p Kvalificerande Golden retriever Eye
24. Anja Johansson Flåsmyrens Reason To Success Bollebygds BK 69p Pudel stor Eye
25. Mona Andersson Tinniwinnies Demeter Black Lady Partille BK 58p Dvärgpinscher Eye
26. Emma Larsson Canagold´s Shah Göteborgs Hundungdom 56p Nova scotia duck tolling retriever Eye
27. Ewa Carlsson-Andreasson Nala Svenska Kennelklubben CS 51p West highland white terrier Eye
28. Mariella Gustafsson Siphra´s Phantom Lord Varbergs BK 46p Faraohund Eye
  Sara Andersson Fullträffen´s Diablo Partille BK 0.0, Underkänd Dvärgpinscher Eye
  Ingela Forsberg Tossan Falkenbergs BK 0.0, Underkänd Ej stambokförd hos SKK Eye
  Lena Nyman Källornas Brynolf Brorsson Svenska vinthundklubben 0.0, Underkänd Whippet Eye
  Annika Wadsö Lucas Av Ulfsäter Trollhättans BHK 0.0, Underkänd Schapendoes Eye