Officiell Rally i Rättvik Dubbla klasser - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Margareta Åhs Working Beauty´s Excellent Energy Motala Brukshundklubb 98p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
2. Kristina Blid Flyingtollers Arwen Östersunds BHK 97p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
3. Pia Holmlund Norrgårdens Gyllene Canasta Örebro hundsällskap BK 96p Kvalificerande Golden retriever Eye
4. Helena Taxell Art Attack Days Go By Solna-Sundbybergs BK 95p Kvalificerande Pudel stor Eye
5. Marie Ohlson Respons Raffiga Raritet-ten Apollogruppen 94p Kvalificerande Golden retriever Eye
6. Pia Holm Skoglund Lady-madonna Tyresö BK 93p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
7. Lena Matsson Carann´s Next Fairytail Avesta BHK 92p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
7. Anhelee Pugliano Mizzy Vallentuna BK 92p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
7. Cecilia Karlström Kastanjebo Nero Nacka BK 92p Kvalificerande Vit herdehund Eye
10. Catherine Andersson Easy Lover Of Mine Österåkers BK 89p Kvalificerande Australian shepherd Eye
10. Gith Jakobsson Heslaby Cara Tierp BK 89p Kvalificerande Gos d´atura catalá Eye
12. Ida Wessberg Future´s Heartbeat Black Velvet Linköpings BK 88p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
12. Carola Lindh Capa Tosta Lupetta Södertälje BK 88p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
14. Pia Holm Skoglund Brown-copper Tyresö BK 87p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
15. Christina Carlestav Dark Barbie Av Serjas Hallsbergs BK 86p Kvalificerande Schnauzer svart Eye
16. Malin Tangfelt G-Diggers Elton Bollnäs BHK 85p Kvalificerande Pudel mellan Eye
17. Annie Jurestam Pipino´s Big White Kitten Knivsta BK 84p Kvalificerande Vit herdehund Eye
17. Ulrica Bengtsson Shanti Mora BK 84p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
19. Maria Grindal Skogs Azizi´s Halo By Devil Mora BK 83p Kvalificerande Vit herdehund Eye
20. Elisabet Lekebjer Kiosan´s Qvida Vallentuna BK 82p Kvalificerande Tervueren Eye
20. Lisa Karlström O´mullan´s Chocolate Gobby Hudiksvalls BHK 82p Kvalificerande Australian shepherd Eye
20. Matilda Staberg Alvens Attans Amalia Apollogruppen 82p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
23. Katrin Thors Can-asta Falu BK 81p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
24. Ingela Jellinek Drömtorpet´s Ludvig De Batteur Tyresö BK 80p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
24. Sofia Jardviken Redspot´s Vitality Hot Söderköpings BK 80p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
26. Annika Tibell Bondinos Vilja Stockholms Södra BK 79p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
27. Catharina Sandin Moonlake´s Bollinger Nacka BK 78p Kvalificerande Polski owczarek nizinny Eye
28. Marie Ohlson Fieldworks X My Heart Apollogruppen 77p Kvalificerande Golden retriever Eye
29. Ulrica Bengtsson Divine-Mini Mora BK 76p Kvalificerande Chihuahua, långhårig Eye
30. Inger Olsson Juniängens Lill-klas Härnösand BK 74p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
31. Marie Ohlson Respons Piffiga Pocket-ten Apollogruppen 71p Kvalificerande Golden retriever Eye
32. Helena Högberg-Holm Ryegate´s Sweets For My Sweet Nacka BK 70p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
33. Veronica Hübner Mandylike´s Nonstop Solna-Sundbybergs BK 66p Labrador retriever Eye
34. Inger Hökdal Elvis Valbo BK 63p Ej stambokförd hos SKK Eye
35. Birgitta Mörtsjö Wollongong´s Top Of The Morning Falu BK 62p Shetland sheepdog Eye
36. Christina Carlestav Bamburs Talisha Hallsbergs BK 61p Dvärgschnauzer, svart Eye
37. Cecilia Karlström A-te-ell´s Monsieur Zion Nacka BK 59p Groenendael Eye
38. Alexandra Rahm Best Wishes Bolero Of Fire Hudiksvalls BHK 50p Australian shepherd Eye
39. Pia Holmlund Norrgårdens Gyllene Cayenne Örebro hundsällskap BK 47p Golden retriever Eye
40. Eva Idsund Jonsson Havslängtans Filippa Fit For Life Tyresö BK 35p Portugisisk vattenhund Eye
41. Linnea Arvidsson Tidölyans Bitzi Falu BK 34p Tysk schäferhund Eye
  Linda Fredholm Extra´s Peter Pan Södertälje BK Disk. Irish softcoated wheaten terrier