Officiell Rally i Rättvik Dubbla klasser - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Margareta Åhs Working Beauty´s Excellent Energy Motala Brukshundklubb 93p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
2. Malin Tangfelt G-Diggers Elton Bollnäs BHK 91p Kvalificerande Pudel mellan Eye
3. Christina Carlestav Dark Barbie Av Serjas Hallsbergs BK 90p Kvalificerande Schnauzer svart Eye
4. Lena Matsson Carann´s Next Fairytail Avesta BHK 87p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
4. Cecilia Karlström Kastanjebo Nero Nacka BK 87p Kvalificerande Vit herdehund Eye
4. Marie Ohlson Fieldworks X My Heart Apollogruppen 87p Kvalificerande Golden retriever Eye
4. Catherine Andersson Easy Lover Of Mine Österåkers BK 87p Kvalificerande Australian shepherd Eye
8. Pia Holm Skoglund Lady-madonna Tyresö BK 86p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
9. Anhelee Pugliano Mizzy Vallentuna BK 85p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
9. Marie Ohlson Respons Piffiga Pocket-ten Apollogruppen 85p Kvalificerande Golden retriever Eye
11. Cecilia Karlström A-te-ell´s Monsieur Zion Nacka BK 81p Kvalificerande Groenendael Eye
11. Lisa Karlström O´mullan´s Chocolate Gobby Hudiksvalls BHK 81p Kvalificerande Australian shepherd Eye
13. Catharina Sandin Moonlake´s Bollinger Nacka BK 79p Kvalificerande Polski owczarek nizinny Eye
14. Veronica Hübner Mandylike´s Nonstop Solna-Sundbybergs BK 76p Kvalificerande Labrador retriever Eye
14. Ulrica Bengtsson Shanti Mora BK 76p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
16. Annie Jurestam Pipino´s Big White Kitten Knivsta BK 75p Kvalificerande Vit herdehund Eye
17. Elisabet Lekebjer Kiosan´s Qvida Vallentuna BK 74p Kvalificerande Tervueren Eye
17. Kristina Blid Flyingtollers Arwen Östersunds BHK 74p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
19. Marie Ohlson Respons Raffiga Raritet-ten Apollogruppen 73p Kvalificerande Golden retriever Eye
19. Maria Grindal Skogs Azizi´s Halo By Devil Mora BK 73p Kvalificerande Vit herdehund Eye
19. Carola Lindh Capa Tosta Lupetta Södertälje BK 73p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
22. Ida Wessberg Future´s Heartbeat Black Velvet Linköpings BK 72p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
23. Sofia Jardviken Redspot´s Vitality Hot Söderköpings BK 69p Welsh springer spaniel Eye
24. Gith Jakobsson Heslaby Cara Tierp BK 68p Gos d´atura catalá Eye
25. Katrin Thors Can-asta Falu BK 66p American staffordshire terrier Eye
26. Pia Holmlund Norrgårdens Gyllene Canasta Örebro hundsällskap BK 65p Golden retriever Eye
27. Helena Högberg-Holm Ryegate´s Sweets For My Sweet Nacka BK 63p Flatcoated retriever Eye
27. Eva Idsund Jonsson Havslängtans Filippa Fit For Life Tyresö BK 63p Portugisisk vattenhund Eye
29. Pia Holm Skoglund Brown-copper Tyresö BK 62p Portugisisk vattenhund Eye
30. Helena Taxell Art Attack Days Go By Solna-Sundbybergs BK 60p Pudel stor Eye
30. Pia Holmlund Norrgårdens Gyllene Cayenne Örebro hundsällskap BK 60p Golden retriever Eye
32. Ulrica Bengtsson Divine-Mini Mora BK 55p Chihuahua, långhårig Eye
33. Matilda Staberg Alvens Attans Amalia Apollogruppen 52p American staffordshire terrier Eye
34. Birgitta Mörtsjö Wollongong´s Top Of The Morning Falu BK 51p Shetland sheepdog Eye
35. Linda Fredholm Extra´s Peter Pan Södertälje BK 46p Irish softcoated wheaten terrier Eye
36. Inger Hökdal Elvis Valbo BK 41p Ej stambokförd hos SKK Eye
37. Inger Olsson Juniängens Lill-klas Härnösand BK 36p Dansk-svensk gårdshund Eye
38. Christina Carlestav Bamburs Talisha Hallsbergs BK 28p Dvärgschnauzer, svart Eye
39. Linnea Arvidsson Tidölyans Bitzi Falu BK 26p Tysk schäferhund Eye
40. Ingela Jellinek Drömtorpet´s Ludvig De Batteur Tyresö BK 22p Portugisisk vattenhund Eye
  Annika Tibell Bondinos Vilja Stockholms Södra BK Disk. Rhodesian ridgeback
  Alexandra Rahm Best Wishes Bolero Of Fire Hudiksvalls BHK Disk. Australian shepherd