Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Ari Korhonen Canovills Newton Olofströms BHK 99p Kvalificerande Australian kelpie Eye
2. Ingalill Nilsson Softstar´s Absolutely Amazing Ronneby Brukshundklubb 97p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
2. Eva Blomqvist Ebba Ronneby Brukshundklubb 97p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
4. Anne-Lie Green Gränslandets Upside-Down Växjö BK 96p Kvalificerande Borderterrier Eye
5. Cathrine Blixt Jinx Texas Sölvesborgs BHK 91p Kvalificerande Rottweiler Eye
5. Eva Blomqvist Falkentorps Lili Ronneby Brukshundklubb 91p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
7. Anna Eklund Gatefields Moonlight Girl Heby BHK 90p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
7. Marianne Larsen Kitenga Go Giedeon Simrishamns BK 90p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
9. Alexandra Gullberg Nike Rönne Hundungdom 89p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
9. Susanne Boklund Persson Maddes Into The Future Sölvesborgs BHK 89p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
11. Bittan Sjökvist Extra´s High Five Höör BK 88p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
12. Susanne Boklund Persson Trisoblues Made For Me Sölvesborgs BHK 85p Kvalificerande Golden retriever Eye
13. Carina Roth Sess Miros Victoria Sjöbo BK 82p Kvalificerande Tysk spets, mittelspitz Eye
14. Bo Bergström Antikens Kassiopeja Kristianstads BK 78p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
15. Ann-Charlotte Fällgren Svedjebäckens Joyful Prince Sölvesborgs BHK 76p Kvalificerande Golden retriever Eye
16. Agneta Svantesson Pilla-Nillas Animalix Bernard Osby BK 74p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
17. Birgitta Öberg Rave On Dilay Fauve BA Rödeby BHK 73p Kvalificerande Briard Eye
17. Marie Mattson Champex´s Xivier Flash Qasper Jr Nybro BK 73p Kvalificerande Tysk spets, mittelspitz Eye
19. Alexandra Gullberg Såbys Shelties Sparkling Sqy Rönne Hundungdom 70p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
19. Ann-Charlotte Fällgren Svedjebäckens Calippo Sölvesborgs BHK 70p Kvalificerande Golden retriever Eye
21. Eva Blomqvist Jaffadays Edenlweiss Ronneby Brukshundklubb 61p Shetland sheepdog Eye
22. Lisa Pettersson Klofkulla´s Making Your Mind Up Olofströms BHK 60p Airedaleterrier Eye
22. Marie Mattson Spetspatrullens Lee Jordan Nybro BK 60p Tysk spets, mittelspitz Eye
24. Carina Roth Spetspatrullens Ranger Tamar Sjöbo BK 58p Tysk spets, mittelspitz Eye
25. Ulrika Fällgren Eldflammans Kajsa Kavat Ronneby Brukshundklubb 30p Golden retriever Eye
  Frida Brorsson Eklövens Chica Surprice Karlshamns BK 0.0, Underkänd Berner sennenhund Eye