Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Malena Folkesson Sigge Sölvesborgs Hundungdom 99p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
1. Christine Svensson Glada Wheatens Angel Skurups Brukshundklubb 99p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
3. Anna Hanson Caratoot´s Countess Cameron Burlövs BK 98p Kvalificerande Papillon Eye
4. Alexandra Nirsjö Svartpepparn´s Bambam Rönne Hundungdom 97p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
5. Maria Årman Franzén Semlans Rut-Inez SBKs Malmöavd. 96p Kvalificerande Mops Eye
5. Madeleine von Koch Fairdogs Vivekka Tygelsjö BK 96p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
7. Katarina Lindström Wides Olymphia SBKs Malmöavd. 94p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
8. Karin Gustafsson Kitenga Starboy Of Supernova Lunds BK 90p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
9. Iwona Åkesson Uvita´s Bianca SBKs Malmöavd. 89p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
9. Yvonne Andersson Gemdales Queenlike Quinsie SBKs Halmstadsavd. 89p Kvalificerande Collie, korthårig Eye
11. Agneta Hansen Jazztazz Ninja Burlövs BK 88p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
11. Susanne Lindén Akka SBKs Malmöavd. 88p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
11. Joakim Stolt Oscar SBKs Malmöavd. 88p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
14. Christel Jönsson Salmiak Svalövs BHK 85p Kvalificerande Mudi Eye
14. Britt-Marie Magnusson Petit Maxim Triplicate Girl Skanör-Falsterbo BK 85p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
16. Agneta Hansen Tinghofs Yvresse Legere Burlövs BK 84p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
17. Britt-Marie Magnusson Petit Maxim Fantasy Skanör-Falsterbo BK 83p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
17. Nilla Lundwall Extra´s Diamond In The Rough Skanör-Falsterbo BK 83p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
17. Jane Ahlberg Future´s Heartbeat Chilla Svalövs BHK 83p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
20. Christel Jönsson Urax-Újra Svalövs BHK 82p Kvalificerande Mudi Eye
21. Yvonne Andersson Fifty Fifty Nirreterrit SBKs Halmstadsavd. 78p Kvalificerande Collie, korthårig Eye
22. Carina Fergeus Trollmyren´s Proud Dancer Hörby BK 77p Kvalificerande Chinese crested dog Eye
23. Efwa Hammar Goldenglow Honey Pie Svalövs BHK 75p Kvalificerande Golden retriever Eye
24. Carina Fergeus Trollmyren´s Qruella Hörby BK 69p Chinese crested dog Eye
25. Katarina Lindström Neo Lunds BK 57p Berger des pyrénées à poil long Eye
  Josefine Sellberg Kiitoyas Loving Afrodite Tygelsjö BK Avbruten Dvärgpinscher Eye