Officiell Dubbeltävling rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Ingela Bobits Lexus Kungsörs BHK 98p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
2. Josefin Berglind Broudie´s Great Line Of Glory Lomma BK 97p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
3. Anita Östby Löwi-Scot Warren Amourette Eskilstuna BK 88p Kvalificerande Skotsk terrier Eye
3. Ulla Kåkneryd Palm Mistlurens Antikythera Norrköpings BHK 88p Kvalificerande Hovawart Eye
5. Josefin Berglind Fieldbay Easter Cake Lomma BK 86p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
5. Anita Östby Löwi-Scot Winter Storm Eskilstuna BK 86p Kvalificerande Skotsk terrier Eye
7. Diana Nagy Garpenborg´s Ylle Stockholms Kennelklubb 84p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
7. Anna-Carin Bäcklin Daleos Ruffa-Tuffa Eskilstuna BK 84p Kvalificerande Rottweiler Eye
7. Josefin Berglind Lundecock´s What Ever Lomma BK 84p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
10. Sara Karlsson Zid Frövi BK 83p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Sandra Dackefjord Lykkelycka´s Joker Stockholms Södra BK 81p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
12. Sussie Nordberg Vallee Des Voconces Ianira Fagersta KK 80p Kvalificerande Berger des pyrénées à poil long Eye
13. Veronica Palmius Skallabackens Lyra Uppsala Hundvänners LKK 79p Kvalificerande Pumi Eye
14. Ann-Sofie Ekstrand Ayras Spellbound Frövi BK 78p Kvalificerande Australian shepherd Eye
14. Emelie Hedström Tindra Gnesta-Trosa BK 78p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
14. Elin Albertsson Leringen´s Hacke Strängnäs LKK 78p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
17. Annelie Thörnblom Tjuvakull´s Esmeralda Uppsala Hundvänners LKK 74p Kvalificerande Border collie Eye
18. Josefin Karlsson Hera Kristinehamns BHK 71p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
19. Marie Werbelow Rasken´s Real Camaro Köpings BHK 67p Cairnterrier Eye
20. Teddy Hedström Fastidious Memphis-Bell Gnesta-Trosa BK 64p Labrador retriever Eye
21. Cecilia Wärn Anbardiz Quick-Witted Karlskoga BHK 62p American staffordshire terrier Eye
22. Agneta Smith Black Baloos Kleopatra Eskilstuna BK 60p Newfoundlandshund Eye
22. Matilda Einebrant Sine Cera Anissina Småland-Ölands Kennelklubb 60p Pudel mellan Eye
24. Emelie Hedström Toutchstone Beauty Jack Gnesta-Trosa BK 56p Jack russell terrier Eye
25. Diana Nagy Dinah-Mite Nova Stockholms Kennelklubb 54p Staffordshire bullterrier Eye
26. Vincent Einebrant Per-Mobile Oliver Of Course Örebro BK 0p Whippet Eye
26. Tanja Starck Bazius Fruit A La La Apollogruppen 0p Dalmatiner Eye
26. Matilda Einebrant Heesa Meesas Coral O Jenna Småland-Ölands Kennelklubb 0p Italiensk vinthund Eye
26. Johanna Asp Firewood´s Brooklyn Bridge Ödeshög Kennelklubb 0p American staffordshire terrier Eye
26. Kerstin Fors Djacki´s Narnia Kungsörs BHK 0p Ej stambokförd hos SKK Eye