Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Katarina Strömberg Nado Shiz´s B´kayentha Apollogruppen 97p Kvalificerande Parson russell terrier Eye
1. Eva Jarlö Russellcard´s Ray Norrköpings BHK 97p Kvalificerande Welsh corgi cardigan Eye
1. Christina Carlestav Schnauzertorpets Jasmin G Hallsbergs BK 97p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
4. Christina Carlestav Bäckatorpsskägget Coola-zenitha Hallsbergs BK 95p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
4. Mia Lindgren Spanarna´s Free Spirit Stockholms Södra BK 95p Kvalificerande Rottweiler Eye
4. Ulla Karlsson Faro Flox Gloria Apollogruppen 95p Kvalificerande Australian shepherd Eye
7. Helena Jarmunger Tultgårdens Vilja Är Guld Apollogruppen 93p Kvalificerande Golden retriever Eye
7. Christina Carlestav Bamburs Fits Like It Should Hallsbergs BK 93p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
9. Sussi Rosendahl Brottman Zimbantes Made In Heaven Stockholms Södra BK 92p Kvalificerande Schapendoes Eye
10. Christina Carlestav Raggen´s Soja Hallsbergs BK 89p Kvalificerande Schnauzer svart Eye
10. Caroline Gustafsson New York Häverö Bk 89p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
12. Agneta Bergman Light My Fire Roissy Eskilstuna BK 85p Kvalificerande Berger des pyrénées à face rase Eye
13. Eva Jarlö Verdidas Jissla Norrköpings BHK 83p Kvalificerande Welsh corgi cardigan Eye
13. Kristin Svee Tilda Botkyrka BK 83p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
13. Marie Ohlson Fieldworks X My Heart Botkyrka BK 83p Kvalificerande Golden retriever Eye
16. Meta Lönnberg Emmalundas Lilla My Järfälla BK 82p Kvalificerande Norwichterrier Eye
16. Sussi Rosendahl Brottman Wänerlands Wild Wictor Stockholms Södra BK 82p Kvalificerande Schapendoes Eye
18. Susanna Österberg Chickabee´s Sky Blue True Hölö-Mörkö BK 80p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
19. Rose-Marie Gomersson Toppens Topas Ludvika BK 77p Kvalificerande Bearded collie Eye
20. Susanne Klaasma Lufsenburgs Browneyed Handsome Man Stockholms Kennelklubb 73p Kvalificerande Fransk bulldogg Eye
21. Anette Wallin Kittihof´s Vagabond Apollogruppen 72p Kvalificerande Keeshond Eye
22. Marie Henriksson Luvan Södertälje BK 69p Ej stambokförd hos SKK Eye
22. Jenny Lundell Doris Day Nykvarn LKK 69p Ej stambokförd hos SKK Eye
22. Susanna Österberg Hascot Fan´t Saksenhiem Hölö-Mörkö BK 69p Stabyhoun Eye
25. Terese Andersson Aurora Strängnäs BK 31p Dansk-svensk gårdshund Eye
26. Terese Andersson Bernmarkens Greve Blixten Strängnäs BK 30p Dansk-svensk gårdshund Eye
  Elisabet Oscarsson Force Galaxie´s Blue Blizzard Järfälla BK 0.0, Underkänd Australian shepherd Eye