Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Caroline Svärd Lizzroys Roy Strängnäs BK 100p Max Border collie Eye
2. Mona Åberg Tultgårdens Troll Tuva Uppsala Brukshundklubb 99p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Katinka Klockljung Starbelle Shiralee Sala BK 98p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
3. Anna Eriksson Svensson Sub Terram Dra På Trissor Vällingby BK 98p Kvalificerande Tysk jaktterrier Eye
5. Siv Gustavsson Whalsay Maximillian Nacka BK 97p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
5. Anki Lundell Eastdale Just A Glittering Image Hölö-Mörkö BK 97p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
5. Monika Jansson Mountjoy Nimble Nina Järfälla BK 97p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
8. Gunilla Björklund Don´s Tio Vivo Roslagens BK 96p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
8. Meta Lönnberg Emmalundas Lilla My Järfälla BK 96p Kvalificerande Norwichterrier Eye
10. Anki Bergstrand Nodstagårdens Happy Face Häverö Bk 94p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
11. Malin Grönberg Wizage Conquer Castor Märsta-Sigtuna BK 92p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
12. Vibeke Hällqvist Rosengårdens Morning Star Nacka BK 91p Kvalificerande Yorkshireterrier Eye
13. Tove Dahlström Perias Gorgeous Fido Danderyd-Täby BK 90p Kvalificerande Pudel mellan Eye
13. Rebecca Pettersson WILMA Norrtälje lokala Kennelklubb 90p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
15. Sandra Gisslar Assar Väsby BK 89p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
16. Kristina Rundkvist Bibords Shadow Feather Skogås lokala Kennelklubb 88p Kvalificerande Borderterrier Eye
17. Birgitta Melin Loxia Häverö Bk 87p Kvalificerande Borderterrier Eye
18. Ann-Cathrine Stahre Rödkrokens Break Danser Nyköpings BK 86p Kvalificerande Irländsk röd setter Eye
19. Birgitta Melin Rockamore Holly-hook Häverö Bk 84p Kvalificerande Borderterrier Eye
20. Yvonne Höglund Windedos Ascii Heby BHK 83p Kvalificerande Australian shepherd Eye
20. Sara Sternerfors Kelliegårdens Ambitiösa Azzta Växjö Hundungdom 83p Kvalificerande Border collie Eye
20. Carina Svenblad-Timonen Perro Rizados Calisto Finland (Suomi) 83p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
23. Susanne Pärson Cobby´s Carmine Roslagens BK 82p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
23. Cecilia Jinghamre Like A Wolf´s Fia Vallentuna BK 82p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
25. Anna Eriksson Svensson Ohlsbergas Karisma Vällingby BK 80p Kvalificerande Tysk jaktterrier Eye
25. Carina Bjerke Oscarsson Rospiggens Rakel Norrtälje lokala Kennelklubb 80p Kvalificerande Pudel mellan Eye
27. Carola Lindh Capa Tosta Lupetta Södertälje BK 79p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
28. Ingrid Andersson Ahl´Tristan Häverö Bk 77p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
28. Elisabet Lekebjer Exir´s Axxa Vallentuna BK 77p Kvalificerande Malinois Eye
30. Eva Lind Westerntorpets Daisy Häverö Bk 74p Kvalificerande Parson russell terrier Eye
31. Katja Tammert Sabrefield Secret Weapon Märsta-Sigtuna BK 71p Kvalificerande Malinois Eye
32. Angelica Jakobsson Löfgren Blomsterängens I Am Miss Izuba Botkyrka BK 66p Rhodesian ridgeback Eye
33. Elisabeth Palmcrantz Mariell De Marque Szpirella Oopszan Roslagens BK 61p Pumi Eye
34. Katja Tammert Namatj Akka Märsta-Sigtuna BK 60p Malinois Eye
34. Carin Södergren Snobben Tyresö BK 60p Ej stambokförd hos SKK Eye
36. Anette Wallin Legun´s Proof Of A King Apollogruppen 59p Keeshond Eye
37. Sofia Nyberg Drefvikens Aston Gagnef-Floda BK 58p Pudel mellan Eye
38. Ramona Karlsson Maffialigan´s Zick-zack Häverö Bk 55p Cairnterrier Eye
39. Angelica Jakobsson Löfgren Bondinos Jonatan Botkyrka BK 27p Rhodesian ridgeback Eye
40. Kristina Lindgren Hundmando Pzazz Venus Tyresö BK -16p Ogiltig poäng Tibetansk spaniel Eye