Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare Grupp A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare Grupp A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Aase Tronstad Chrikjell´s Candy Man Blues Mälarö BK 98p Kvalificerande Pudel stor Eye
1. Sarah Esperi Krullets Alva Roslagens HU 98p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
1. Ofelia Olsson Explorer´s Inagiru Mälarö HU 98p Kvalificerande Shiba Eye
4. Siiri Jacobsson Digadog´s Magic Zonny Stockholms Södra BK 97p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
4. Emma Björklund Solskenets Blixt Gordon Norrtälje lokala Kennelklubb 97p Kvalificerande Australian shepherd Eye
4. Chrissie Omsdotter Toppens Granat Ludvika BK 97p Kvalificerande Bearded collie Eye
7. Anna Lindblom Talomaa Sibbles Jessica Spice Nacka BK 94p Kvalificerande Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
7. Anna Eriksson Svensson Sub Terram Dra På Trissor Vällingby BK 94p Kvalificerande Tysk jaktterrier Eye
9. Tarja Hellberg Shlepas Kajsa Bro-Håbo BK 93p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
10. Agneta Hjelm Mascars Motto Uppsala Brukshundklubb 92p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
10. Yvonne Höglund Windedos Ascii Heby BHK 92p Kvalificerande Australian shepherd Eye
12. Linn Hansson Jalindas Hugo Märsta-Sigtuna BK 91p Kvalificerande Mops Eye
13. Sofia Angleby Fätorpets Gullviva Mälarö BK 90p Kvalificerande Australian shepherd Eye
13. Carina Svenblad-Timonen Perro Rizados Calisto Finland (Suomi) 90p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
13. Yvonne Kekkonen Grålötens Tut I Luren Specialklubben för västgötaspets 90p Kvalificerande Västgötaspets Eye
16. Ingrid Andersson Ahl´Tristan Häverö Bk 88p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
17. Linn Hansson Bondarv´s Penny-lane Märsta-Sigtuna BK 85p Kvalificerande Mops Eye
17. Rebecca Pettersson WILMA Norrtälje lokala Kennelklubb 85p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
19. Frida Forsberg Fagerlands Röda Poppel De Amorex Uppsala Brukshundklubb 83p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
20. Åsa Edesten Kullhagas Bad Boy On Lady Sunrise Apollogruppen 82p Kvalificerande Eurasier Eye
20. Agneta Hoogeveen Wing Way´s Tutti-frutti Vallentuna BK 82p Kvalificerande Australian shepherd Eye
22. Kerstin Husén Rexguard Nixa-puck Häverö Bk 81p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
23. Mia Unger Olympos Stockholms Södra BK 80p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
23. Rose-Marie Gomersson Toppens Topas Ludvika BK 80p Kvalificerande Bearded collie Eye
25. Lisa Sellberg Explorer´s V-shouri Stockholms Södra BK 76p Kvalificerande Shiba Eye
26. Ramona Karlsson Maffialigan´s Zick-zack Häverö Bk 75p Kvalificerande Cairnterrier Eye
26. Mie Nygren Abbey-road Knivsta BK 75p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
28. Anna Eriksson Svensson Ohlsbergas Karisma Vällingby BK 71p Kvalificerande Tysk jaktterrier Eye
29. Per Mellqvist Door Keepers Hot Gem Silverdrop Östra Härjedalens BK 66p Australian shepherd Eye
30. Anneli Kjällgren Vitaligans Cilia Finland (Suomi) 65p Japansk spets Eye
31. Caroline Gustafsson New York Häverö Bk 63p Ej stambokförd hos SKK Eye
32. Jaana Ojanen Alfur Finland (Suomi) 28p Isländsk fårhund Eye
33. Therese Saarinen Djurgården´s Handsome Hercules Väsby BK 15p Russkiy toy Eye
  Therese Saarinen Schodiegun´s Patron Väsby BK 37.0, Underkänd Staffordshire bullterrier Eye
  Pia Nordlander Stardom Sugar No Cream Stockholms Södra BK 82.0, Underkänd Engelsk springer spaniel Eye
  Carina Svenblad-Timonen Zorrazo Karamela Finland (Suomi) 69.0, Underkänd Perro de agua espanol Eye
  Mariela Nilsson Mattssons Troy Mälarö HU 94.0, Underkänd Kooikerhondje Eye