Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. ann-cristin friberg Dreamwishes Brasse Apollogruppen 100p Max Kromfohrländer Eye
2. Monica Åkerman Rusch Mix Zsa-zsa Mälarö BK 98p Kvalificerande Pudel mellan Eye
3. Linn Hansson Jalindas Hugo Märsta-Sigtuna BK 97p Kvalificerande Mops Eye
4. Pia Bejbom Sänningegårdens Emil Ek Nyköpings BK 96p Kvalificerande Västgötaspets Eye
5. Karin Fürst Hamnuddens Fischer Rhodesian ridgebackklubben 94p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
6. Elisabeth Spång Carnavals Madame Butterfly Enköpings BK 93p Kvalificerande Appenzeller sennenhund Eye
6. Annika Månsson Luttergärdes Tärna Vallentuna BK 93p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
8. Sandra Eriksson Emenems Keep Huddinge HU 92p Kvalificerande Border collie Eye
8. Eva Olofsson Hollivera´s Kristallvit Stockholms Kennelklubb 92p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
10. Cecilia Höglund Ladängs Katitzi Märsta-Sigtuna BK 91p Kvalificerande Border collie Eye
10. Linn Hansson Bondarv´s Penny-lane Märsta-Sigtuna BK 91p Kvalificerande Mops Eye
12. Mariela Nilsson Mattssons Troy Mälarö HU 89p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
12. Karin Fürst Hamnuddens Dando Af Argos Rhodesian ridgebackklubben 89p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
14. Angelica Jakobsson Löfgren Blomsterängens I Am Miss Izuba Botkyrka BK 88p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
15. Liza Ljungkvist Garpenborg´s Wanessa Nacka BK 87p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
15. Anna Larsson Faouziah´s Djoser Solna-Sundbybergs BK 87p Kvalificerande Faraohund Eye
15. Marie Henriksson Luvan Södertälje BK 87p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
18. Lena Sundh Wilse´s Estrella Botkyrka BK 86p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
19. Katarina Sjöström Trendmaker´s Modesty Blaise Sandvikens BK 85p Kvalificerande Labrador retriever Eye
20. Lena Thunholm Åswallens Gittan-glitter Nyköpings BK 84p Kvalificerande Västgötaspets Eye
20. Lena Thunholm Åswallens Gillis-gille Nyköpings BK 84p Kvalificerande Västgötaspets Eye
22. Margareta Gyllström Scheffelfältets Paggio-totti Lidingö BK 82p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
23. Elisabeth Palmcrantz Mariell De Marque A-lagets Allwin Roslagens BK 79p Kvalificerande Pumi Eye
24. Anna Nordgren Conspirol Callista Södertälje BK 78p Kvalificerande Pinscher Eye
25. Petra Andersson Minnepy´s Next Door To Alice Österåkers BK 76p Kvalificerande Parson russell terrier Eye
26. Emma Björklund Solskenets Blixt Gordon Norrtälje lokala Kennelklubb 75p Kvalificerande Australian shepherd Eye
27. Raija Haverlid Indy Haninge BK 74p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
28. Anna-Lena Eriksson Charmörs Ashley O Haninge BK 72p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
29. Cecilia Höglund Qruzmynta Märsta-Sigtuna BK 68p Border collie Eye
30. Lotta Zanderholm Rivendells Ciwi Nacka BK 67p Pinscher Eye
31. Siv Gåling Bizzhaie Ride The Wind Nynäshamns BK 66p Cocker spaniel Eye
31. Elisabeth Palmcrantz Mariell De Marque Szpirella Oopszan Roslagens BK 66p Pumi Eye
33. Robert Martinsson Schodiegun´s Patron Väsby BK 60p Staffordshire bullterrier Eye
34. Sandra Eriksson Morkullans Höstsonat Huddinge HU 43p Engelsk springer spaniel Eye
35. Fia Wendin Lyckotassens Baileys Skutskärs BHK 39p Nova scotia duck tolling retriever Eye
36. Gunilla Apelman Haritzas Charlie Södertälje BK 26p Dansk-svensk gårdshund Eye
  Angelica Jakobsson Löfgren Bondinos Jonatan Botkyrka BK 0.0, Underkänd Rhodesian ridgeback Eye
  Sabina Permats Bizzhaie Look At Chivas Skarpnäck HU 54.0, Underkänd Cocker spaniel Eye
  Anna Hirsch Djungelkattens Daintyridged Devil Specialklubben Rhodesian Ridgeback Sverige 29.0, Underkänd Rhodesian ridgeback Eye
  Anna Hirsch Bondinos Nkosazana Specialklubben Rhodesian Ridgeback Sverige Avbruten Rhodesian ridgeback Eye
  Robert Martinsson Djurgården´s Handsome Hercules Väsby BK Avbruten Russkiy toy Eye
  Claes Abrahamsson Bästdals Olga Lidingö BK Avbruten Tervueren Eye