4 x Mästarrallylydnad Bana A - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A (förmiddag))

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A (förmiddag))

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Carina Engkvist Krankesjöns Yellow Diamond Olofströms BHK 100p Max Golden retriever Eye
1. Mia Bergstrand Kjeann´s Special Girl Simrishamns BK 100p Max Shih tzu Eye
1. Hanna Nilsson Respons Qnäckiga Qakbit-ten Falkenbergs BK 100p Max Golden retriever Eye
4. Sandra Nilsson Gardenia Garden´s Nougat Sjöbo BK 98p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
4. Lisa Grönstedt Wintergold´s Chai Spice Sölvesborgs BHK 98p Kvalificerande Golden retriever Eye
6. Thomas Ohlsson Eyemarkers Tinja Karlshamns BK 95p Kvalificerande Border collie Eye
6. Katja Turja Dantos Qwintus Bjuvs BK 95p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
8. Andrea Andersson Tindra Eslövs Brukshundklubb 94p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
8. Mona Thorsén Nightrunner´s Beauty SBK Göteborgsavd. 94p Kvalificerande Tervueren Eye
10. Camilla Uhrberg Snowshoe´s I Did It For Love Oskarströms BK 93p Kvalificerande Amerikansk cocker spaniel Eye
11. Gun Zimmer Bitshonafchoiz Höganäs BHK 91p Kvalificerande Laekenois Eye
12. Gertrud Malm Teddyvail´s Jimmie Justice Lunds BK 90p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
13. Andrea Andersson Krankesjöns Red Pearl Eslövs Brukshundklubb 89p Kvalificerande Golden retriever Eye
13. Eva Cajhagen Sandskogens Clara Lunds BK 89p Kvalificerande Australian kelpie Eye
13. Kim Jönsson Skymningsskallets Play Vega Skurups Brukshundklubb 89p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
13. Beatrice Palm Swedsam´s Xeptionella Stella Lunds BK 89p Kvalificerande Samojedhund Eye
17. Erica Rosendahl Pralinens Sound Of Music Stockholms Södra BK 88p Kvalificerande Schapendoes Eye
18. Birgitta Svedin Hjälmsatösens Anja Karlshamns BK 84p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
19. annica mansfeld Grand Lutin Zamson Lunds BK 82p Kvalificerande Beauceron Eye
20. Heléne Adolfsson-Rehn Seaspirit Crocus Karlshamns BK 78p Kvalificerande Golden retriever Eye
21. Anna Minnlycke Sångfågelns Alberich SBKs Malmöavd. 76p Kvalificerande Labrador retriever Eye
22. Brita Sassersson Vemmerlövs Expo Ystads BK 75p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
23. Pia Mellberg Team Paparazzi Zwingin´ Zico Ystads BK 74p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
24. Liselotte Jagenheim Dina Åhus BK 71p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
25. Marie Österberg Fredriksson Grand Lutin Räzor Sjöbo BK 70p Kvalificerande Beauceron Eye
26. Carina Bergenwolf Woodshine´s Min Navajo Sjöbo BK 68p Tervueren Eye
26. Jaqueline Döhle Kempssons Mjölkchoklad Sjöbo BK 68p Nova scotia duck tolling retriever Eye
28. Pia Mellberg Brinies Gonzalez El-maestro Ystads BK 65p Briard Eye
29. Jan-Erik (jea) Andersson Ossie Veberöd BHK 64p Ej stambokförd hos SKK Eye
30. Linda Hellborg Crofter Holding´s Fuego Rojo Landskrona BK 63p Australian shepherd Eye
31. Stina Granlund Somollis Dis Trelleborgs BK 62p Border collie Eye
32. Marie-Anne Johansson Krösaskogens Qvintus Sävsjö BK 52p Västgötaspets Eye
32. Birgitta Öberg Rave On Bianca Fauve Mr Rödeby BHK 52p Briard Eye
34. Marta Roslaniec Mila Lunds BK 49p Ej stambokförd hos SKK Eye
35. Fredrika pedersen Zarxs Zwettheart Ystads BK 47p Rottweiler Eye
36. David Minnlycke Hundakärrs Benji SBKs Malmöavd. 46p Labrador retriever Eye
37. Heidi Christtreu Dynamic Flyer´s Posh Thomas Veberöd BHK 34p Beagle Eye
38. Eva Svanstedt Sjöbygårdens Ninja SBK Göteborgsavd. 27p Labrador retriever Eye
  Bodil Larsson Asta Veberöd BHK Disk. Ej stambokförd hos SKK
  Ida Karlsson Ridotto Ulivetta Göteborg-Mölndals BK Disk. Dalmatiner
  Ann Andersson Tina Skurups Brukshundklubb Disk. Ej stambokförd hos SKK
39. Margareta Johansson Quizzical´s Zanne Of Gaia Örkelljunga BK 0p Tervueren Eye