4 x Mästarrallylydnad Bana B - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B (förmiddag))

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B (förmiddag))

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Thomas Ohlsson Eyemarkers Tinja Karlshamns BK 100p Max Border collie Eye
2. Anna Nilsson Lebaz Jetty Jewel Lunds BK 99p Kvalificerande Labrador retriever Eye
3. Théresé Olausson Guldruschen´s Flying Girl SBKs Halmstadsavd. 98p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Andrea Andersson Tindra Eslövs Brukshundklubb 98p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
5. Helen Mårtensson Tazzihandz Lolly Simrishamns BK 97p Kvalificerande Pudel toy Eye
6. Erica Rosendahl Pralinens Sound Of Music Stockholms Södra BK 96p Kvalificerande Schapendoes Eye
6. Eva Cajhagen Sandskogens Clara Lunds BK 96p Kvalificerande Australian kelpie Eye
8. Hanna Nilsson Respons Qnäckiga Qakbit-ten Falkenbergs BK 95p Kvalificerande Golden retriever Eye
8. Andrea Andersson Krankesjöns Red Pearl Eslövs Brukshundklubb 95p Kvalificerande Golden retriever Eye
8. Anna Minnlycke Sångfågelns Alberich SBKs Malmöavd. 95p Kvalificerande Labrador retriever Eye
11. Margareta Johansson Quizzical´s Gaia Of Joyce Örkelljunga BK 94p Kvalificerande Tervueren Eye
12. Mia Agrell Bergsandens Sir Lancelot Åstorps BK 92p Kvalificerande Labrador retriever Eye
12. Lena Rosén Carmal´s Heroine Querido Olofströms BHK 92p Kvalificerande Labrador retriever Eye
14. Mona Thorsén Nightrunner´s Beauty SBK Göteborgsavd. 90p Kvalificerande Tervueren Eye
14. Kim Jönsson Skymningsskallets Play Vega Skurups Brukshundklubb 90p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
14. annica mansfeld Grand Lutin Zamson Lunds BK 90p Kvalificerande Beauceron Eye
14. Beatrice Palm Swedsam´s Xeptionella Stella Lunds BK 90p Kvalificerande Samojedhund Eye
18. Anneli Wittenberg Argenta´s Brittany Tollarps BK 89p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
18. Mia Bergstrand Kjeann´s Special Girl Simrishamns BK 89p Kvalificerande Shih tzu Eye
20. Heléne Adolfsson-Rehn Seaspirit Crocus Karlshamns BK 88p Kvalificerande Golden retriever Eye
20. Birgitta Svedin Hjälmsatösens Anja Karlshamns BK 88p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
22. Susanne Svensson Deejasome Ivrig Till Tusen Tollarps BK 87p Kvalificerande Samojedhund Eye
23. Katja Turja Dantos Qwintus Bjuvs BK 86p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
24. Ida Lindgren Ziridas Amazing Alva Av Jack Höganäs BHK 85p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
24. Anneli Wittenberg Argenta´s Idalee Tollarps BK 85p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
26. Cassandra Lis Bernmarkens Danne Af Dacke Alingsås BHK 83p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
27. Jaqueline Döhle Kempssons Mjölkchoklad Sjöbo BK 79p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
27. Ann Andersson Tina Skurups Brukshundklubb 79p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
29. Pia Mellberg Brinies Gonzalez El-maestro Ystads BK 76p Kvalificerande Briard Eye
29. Gun Zimmer Bitshonafchoiz Höganäs BHK 76p Kvalificerande Laekenois Eye
31. Margareta Johansson Quizzical´s Zanne Of Gaia Örkelljunga BK 74p Kvalificerande Tervueren Eye
32. Helena Eriksson Khaos Deewhy Angereds BHK 72p Kvalificerande Afghanhund Eye
33. Ann-Catrin Olsson Månhällan´s Le Seul Fils De Lisa Åhus BK 65p Papillon Eye
34. Heidi Christtreu Dynamic Flyer´s Posh Thomas Veberöd BHK 63p Beagle Eye
35. Marta Roslaniec Mila Lunds BK 62p Ej stambokförd hos SKK Eye
36. Stina Granlund Somollis Dis Trelleborgs BK 61p Border collie Eye
37. Fredrika pedersen Zarxs Zwettheart Ystads BK 59p Rottweiler Eye
38. Ida Karlsson Ridotto Ulivetta Göteborg-Mölndals BK 56p Dalmatiner Eye
39. Ellinor Andersson Ensemble Pippis Prussiluskan Svenska dalmatinersällskapet 53p Bracco italiano Eye
39. Bodil Larsson Asta Veberöd BHK 53p Ej stambokförd hos SKK Eye
41. Helen Rosenqvist Bella Skanör-Falsterbo BK 47p Rottweiler Eye
  Brita Sassersson Vemmerlövs Expo Ystads BK Disk. Shetland sheepdog
  Anna Jönsson Alpcock´s Miss Anja SBKs Malmöavd. Disk. Papillon
42. Ann Persson Kudos Air Osby BK 0p Pudel stor Eye
  Marie-Anne Johansson Krösaskogens Qvintus Sävsjö BK Disk. Västgötaspets