4 x Mästarrallylydnad Bana D - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare D (eftermiddag))

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare D (eftermiddag))

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Lisa Grönstedt Wintergold´s Chai Spice Sölvesborgs BHK 100p Max Golden retriever Eye
2. Helen Mårtensson Tazzihandz Lolly Simrishamns BK 99p Kvalificerande Pudel toy Eye
3. Helen Rosenqvist Bella Skanör-Falsterbo BK 97p Kvalificerande Rottweiler Eye
3. Hanna Nilsson Respons Qnäckiga Qakbit-ten Falkenbergs BK 97p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Margareta Johansson Quizzical´s Gaia Of Joyce Örkelljunga BK 97p Kvalificerande Tervueren Eye
6. Ann Samsioe Arrissa Skanör-Falsterbo BK 95p Kvalificerande Curly coated retriever Eye
7. Katja Turja Dantos Qwintus Bjuvs BK 92p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
7. Anna Nilsson Lebaz Jetty Jewel Lunds BK 92p Kvalificerande Labrador retriever Eye
7. annica mansfeld Grand Lutin Zamson Lunds BK 92p Kvalificerande Beauceron Eye
10. Carina Bergenwolf Woodshine´s Min Navajo Sjöbo BK 90p Kvalificerande Tervueren Eye
10. Marie Österberg Fredriksson Grand Lutin Räzor Sjöbo BK 90p Kvalificerande Beauceron Eye
12. Mia Bergstrand Kjeann´s Special Girl Simrishamns BK 89p Kvalificerande Shih tzu Eye
12. Ida Lindgren Ziridas Amazing Alva Av Jack Höganäs BHK 89p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
12. Jan-Erik (jea) Andersson Ossie Veberöd BHK 89p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
12. Cassandra Lis Bernmarkens Danne Af Dacke Alingsås BHK 89p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
16. Brita Sassersson Vemmerlövs Expo Ystads BK 88p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
17. Gertrud Malm Teddyvail´s Jimmie Justice Lunds BK 86p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
18. Anneli Wittenberg Argenta´s Brittany Tollarps BK 85p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
18. Eva Cajhagen Sandskogens Clara Lunds BK 85p Kvalificerande Australian kelpie Eye
20. Beatrice Palm Swedsam´s Xeptionella Stella Lunds BK 84p Kvalificerande Samojedhund Eye
21. Bodil Larsson Asta Veberöd BHK 83p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
21. David Minnlycke Hundakärrs Benji SBKs Malmöavd. 83p Kvalificerande Labrador retriever Eye
23. Jaqueline Döhle Kempssons Mjölkchoklad Sjöbo BK 80p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
23. Lena Rosén Carmal´s Heroine Querido Olofströms BHK 80p Kvalificerande Labrador retriever Eye
23. Birgitta Öberg Rave On Bianca Fauve Mr Rödeby BHK 80p Kvalificerande Briard Eye
26. Théresé Olausson Guldruschen´s Flying Girl SBKs Halmstadsavd. 79p Kvalificerande Golden retriever Eye
27. Anneli Wittenberg Argenta´s Idalee Tollarps BK 77p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
28. Anna Minnlycke Sångfågelns Alberich SBKs Malmöavd. 76p Kvalificerande Labrador retriever Eye
29. Liselotte Jagenheim Dina Åhus BK 70p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
29. Kim Jönsson Skymningsskallets Play Vega Skurups Brukshundklubb 70p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
31. Margaretha Spjuth Glenhaven Royal Flavour SBKs Halmstadsavd. 69p Collie, långhårig Eye
31. Mia Agrell Bergsandens Sir Lancelot Åstorps BK 69p Labrador retriever Eye
33. Margaretha Spjuth Star Hatch Fancy Fiona SBKs Halmstadsavd. 66p Collie, långhårig Eye
34. Camilla Uhrberg Snowshoe´s I Did It For Love Oskarströms BK 64p Amerikansk cocker spaniel Eye
35. Ida Karlsson Ridotto Ulivetta Göteborg-Mölndals BK 63p Dalmatiner Eye
36. Ellinor Andersson Ensemble Pippis Prussiluskan Svenska dalmatinersällskapet 62p Bracco italiano Eye
37. Eva Svanstedt Sjöbygårdens Ninja SBK Göteborgsavd. 37p Labrador retriever Eye
38. Anna Jönsson Alpcock´s Miss Anja SBKs Malmöavd. 32p Papillon Eye
39. Pia Mellberg Team Paparazzi Zwingin´ Zico Ystads BK 31p Portugisisk vattenhund Eye
  Carina Engkvist Krankesjöns Yellow Diamond Olofströms BHK Disk. Golden retriever
  Linda Hellborg Crofter Holding´s Fuego Rojo Landskrona BK Disk. Australian shepherd
  Thomas Ohlsson Eyemarkers Tinja Karlshamns BK Disk. Border collie