Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Lisette Jonsson Arbetsmyrans Coola Cayo Tomtens BHK 99p Kvalificerande Pumi Eye
2. Maria Ljungdahl Charmer Wins Morning Sun Falkenbergs BK 98p Kvalificerande Pudel mellan Eye
3. Malin Bording Coriolan´s Leia Osby BK 96p Kvalificerande Pudel mellan Eye
4. Pia Sävner Brainpool´s Action Ulricehamns BK 95p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
5. Mona Kjernholm Sandvretens Super Gösta Varbergs BK 93p Kvalificerande Pudel mellan Eye
6. Maria Ljungdahl Charmer Wins Elite Model Falkenbergs BK 92p Kvalificerande Pudel mellan Eye
7. Susanne Wilhelmson Gnagets Skumpa Tidaholms BK 90p Kvalificerande Australian kelpie Eye
7. Kristina Andersson Herrekvarns Sesam Marks BK 90p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
9. Minella Ljungström Flottatjärn´s Åskar Of Jerome Mullsjö BK 89p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
9. Mona Kjernholm Vallhunden Fira Varbergs BK 89p Kvalificerande Border collie Eye
11. Ann-Louise Våring Corinnas Damina Falbygdens BHK 88p Kvalificerande Schipperke Eye
11. Lena Lindblom Copperstone Melanie Södra Älvsborgs KK 88p Kvalificerande Airedaleterrier Eye
11. Sofia Fridolfsson Tollarbos Nikita Unik Som Aston Kungälvs Brukshundklubb 88p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
14. Therese Roth Ljungeldens Save Me Rönne Hundungdom 86p Kvalificerande Borderterrier Eye
14. Ewa-Maria Hellander Zathungens Ezz On Top Mullsjö BK 86p Kvalificerande Australian kelpie Eye
16. Janneke Plomp Ange-Copine De La Lande Sablonneuse Tidaholms BK 84p Kvalificerande Basset artésien normand Eye
16. Sara Brandt Hogwart´s Confundus Charm Hässleholm BHK 84p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
16. Jessica Westman Goldenglow Madonna Smålandsstenar BK 84p Kvalificerande Golden retriever Eye
19. Kristina Andersson Herrekvarns Rufus Marks BK 83p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
20. Johanna Andersson Lärkahalls Zingla Zlant Rönne Hundungdom 79p Kvalificerande Norwichterrier Eye
21. Casandra Söderberg Grimm Tomtens BHK 78p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
21. Janneke Plomp Clovertrails Country Roads Tidaholms BK 78p Kvalificerande Welsh corgi cardigan Eye
23. Anna Juntorp Mironik´s Hampa Nybro BK 76p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
24. Kamilla Tiitus Dolce Landskrona BK 73p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
25. Johanna Andersson Lärkahalls Dixiechick Dj Znooze Rox Rönne Hundungdom 72p Kvalificerande Norwichterrier Eye
26. Jonna Kanerva Högalids Elsa Hurtig Specialklubben för västgötaspets 70p Kvalificerande Västgötaspets Eye
27. Christina Lanserius Nocturnes Wonderful Music Bollebygds BK 66p Cavalier king charles spaniel Eye
28. Nelly Wieselgren Livet´s Driva Linköpings Hundungdom 65p Pumi Eye
29. Eva Wieselgren Lyckodraken Blåeld Alingsås BHK 60p Pumi Eye
30. Sara Hansson Ängebråtens Dandy Bull-Holden SBK Göteborgsavd. 58p Bichon havanais Eye
31. Casandra Söderberg Brises Tomtens BHK 56p Bayersk viltspårhund Eye
32. Emma Pettersson Ornella Only For You Värnamo BHK 55p Pudel dvärg Eye
33. Veronica Hägg Itkins Ilona Uddevalla BHK 54p Släthårig foxterrier Eye
34. Maria Barkhult Trésor De Brie Jaiva Noir Qd SBK Göteborgsavd. 48p Briard Eye
35. Emmie Ohlsén Don´s Kiss Elfsborgs BHK 40p Flatcoated retriever Eye
36. Cecilia Oddstig Zero Göteborg-Mölndals BK 30p Svensk lapphund Eye
37. Jenny Andersson Tillpix Fernando Specialklubben för cavalier king Charles spaniel 0p Cavalier king charles spaniel Eye
  Helena Lundahl Busligans Chocolate Chip Tomtens BHK Avbruten Australian kelpie Eye