Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Cecilia Henriksson Njarga Lotka Örebro BK 100p Max Lapsk vallhund Eye
2. Malin Gustafsson Zonsierraz Empatiska Emmett Hällefors Brukshundklubb 97p Kvalificerande Borderterrier Eye
3. Chatrine Strandli Hjälm´s Baara Örebro hundsällskap BK 93p Kvalificerande Dobermann Eye
4. Marita Harrysson Wisilo Thuva Örebro hundsällskap BK 92p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
5. Ann-Sofie Ekstrand Labossie´s Teddy Bear Frövi BK 90p Kvalificerande Australian shepherd Eye
6. Malin Dybeck Frenchis Peps Persson Hällefors Brukshundklubb 89p Kvalificerande Fransk bulldogg Eye
6. Gunilla Jonsson Dirgis Dribbla Diradotter Storfors Hundklubb LKK 89p Kvalificerande Berger des pyrénées à poil long Eye
8. Katarina Salmi Eve´s Ink Private Resort Fagersta BK 88p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
9. Anette Wiklund Lessieanne´s Ice Princess Lindesbergs BK 86p Kvalificerande Golden retriever Eye
10. Ann-Sofie Ekstrand Easy Vision Of Victory Frövi BK 85p Kvalificerande Australian shepherd Eye
10. Marita Harrysson Wood Islet B For Brave Heart Hallsbergs BK 85p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
12. Henrik Karlsson Mosco´s Jippi Lindesbergs BK 84p Kvalificerande Svensk lapphund Eye
13. Jenny Andersson Zora Daker Falu BK 83p Kvalificerande Dobermann Eye
13. Caroline Ahlrén Berit Frövi BK 83p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
13. Marie-Anne Grom Astastarlight Ludvika BK 83p Kvalificerande Pudel mellan Eye
16. Anne-Sofie Iversen Elielunds Vänliga Viktor Svenska Staffordshire Bullterrierklubben 82p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
17. Marie-Anne Grom Tripwire Stella By Starlight Ludvika BK 80p Kvalificerande Pudel mellan Eye
18. Jenny Andersson Gillix Datsun Deluxe Falu BK 79p Kvalificerande Grosser schweizer sennenhund Eye
19. Brigitte Hasselgren Lundens Bellagotto Angels Rock Askersunds BK 76p Kvalificerande Australian shepherd Eye
20. Cecilia Spångberg Stålblad Ludenbens My Mynta Örebro hundsällskap BK 70p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
21. Nicole Draglund Swedestaff´s Mbt Galaxy Star Örebro hundsällskap BK 67p Miniatyrbullterrier Eye
22. Henrik Karlsson Hemakas Cayenne Lindesbergs BK 61p Svensk lapphund Eye
23. Carita Holmgren Cantab Fire And Ice Ludvika BK 52p Norwichterrier Eye
24. Malin Dybeck Oppigården´s Glans Hällefors Brukshundklubb 50p Rhodesian ridgeback Eye
25. Emma Morell Vassruggens Brandi Reykrosur Nora BHK 47p Golden retriever Eye
26. Marie Rosenborg Explosiv´s Little Yzerman Kopparbergs BK 0p Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye