Officiell rallylydnad, dubbla starter - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Agnetha Sandblad Ryegate´s Running Wild Running Free Eskilstuna BK 100p Max Flatcoated retriever Eye
2. Helena Lindborg Chicabeams Bella Donna Avesta BHK 99p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
2. Camilla Bengtsson Skogsbackens Wild As The Wind Strängnäs LKK 99p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
2. Malin Hirsch Best Wishes Ocarina Of Time Ludvika BK 99p Kvalificerande Australian shepherd Eye
5. Lisa Wicksell Eventide´s Magic Spell Tyresö BK 98p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
5. Anette Lindström ChÊne Colline´s Firefighter Svenska Schapendoesklubben 98p Kvalificerande Schapendoes Eye
7. Moa Waern Becca Kumla BK 97p Kvalificerande Golden retriever Eye
7. Lotta Norman Falk Nightmare´s Fantomen Rasklubben för Rysk Svart Terrier 97p Kvalificerande Rysk svart terrier Eye
9. Ing-Marie Källgren Agné A Million Voices Of Inspiration Södertälje LKK 95p Kvalificerande Pudel mellan Eye
9. Lena Edbom Light My Fire Gipsa Hölö-Mörkö BK 95p Kvalificerande Berger des pyrénées à face rase Eye
9. Erica Rosendahl Joe From The Narrow Lane Stockholms Södra BK 95p Kvalificerande Border collie Eye
12. Kim Backlund Milo Strängnäs BK 94p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
12. Åsa Larsson Algot Kumla BK 94p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
14. Charlotte Bonnevier Hammartorpets Lobelia Västerås Kennelklubb 93p Kvalificerande Borderterrier Eye
14. Katarina Sandberg DiamondsAreForever Danmark 93p Kvalificerande Australian shepherd Eye
16. Sandra Larsson Lionel Richi Kazari Toyo-Ken Bro-Håbo BK 92p Kvalificerande Australian cattledog Eye
16. Josefine Strömgren Cordylines Amorous Special Look Svenska collieklubben 92p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
18. Therese Munthe Tullarbackens Kenny Starfighter Bro-Håbo BK 91p Kvalificerande Australian kelpie Eye
19. Inez Nord Labossie´s Fast N´furious Sala BK 90p Kvalificerande Australian shepherd Eye
19. Inez Nord Labossie´s Man Of Steel Sala BK 90p Kvalificerande Australian shepherd Eye
19. Helen Ljungkrantz Pugwood´s Christmas Miracle Eskilstuna hunddressyrklubb 90p Kvalificerande Mops Eye
22. Åsa Larsson Cefeus Jackaroo Kumla BK 88p Kvalificerande Australian kelpie Eye
22. Jenny Andersson Alita Von Morosso Falu BK 88p Kvalificerande Dobermann Eye
24. Anna Medin Vildingarnas Algos Västerås Kennelklubb 87p Kvalificerande Bichon havanais Eye
24. Frida Pettersson Dirgis Bonanzas Diez X Uppsala HU 87p Kvalificerande Berger des pyrénées à poil long Eye
24. Linda Friberg Lappforsens Mon Ami Örebro hundsällskap BK 87p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
27. Kicki (Kirsti) Nordfeldt Gustafsson Skeppartorps Mr Miracle Man Eskilstuna hunddressyrklubb 86p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
27. Susann Spåre Pughult´s Claudia Hallsbergs BK 86p Kvalificerande Labrador retriever Eye
29. Jamie Isaksson Moon Rocks Just Do It Sala BK 85p Kvalificerande Tysk spets, mittelspitz Eye
30. Inger Olsén Jitam´s Aglaia Kumla BK 84p Kvalificerande Australian kelpie Eye
31. Christina Eriksson Andrummets Celtic Gnesta-Trosa BK 83p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
32. Kim Backlund Blue Wingfire´s Rib-Rub Strängnäs BK 80p Kvalificerande Australian shepherd Eye
33. Anette Paananen Forsfararens Blixt Gordon Surahammars BK 77p Kvalificerande Pudel mellan Eye
34. Sara Duvelid Memus Klöver Dam Eskilstuna BK 76p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
35. Åsa Larsson Gnällspikens Saga Kumla BK 75p Kvalificerande Borderterrier Eye
36. Jamie Isaksson Moon Rocks Untamed Spirit Sala BK 74p Kvalificerande Tysk spets, mittelspitz Eye
36. Maria Nyström Rollick´s Flamenco Nyköpings BK 74p Kvalificerande Kerry blue terrier Eye
38. Marketta Mokko Gatefields Space Pirate Fagersta KK 73p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
39. Amanda Liljekvist Andrummets Forsslända Östergötlands Kennelklubb 70p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
39. Ebba Söderman Terrestrial Halo Västerviks BK 70p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
41. Jennifer Lindh Cilla Tyresö BK 67p Ej stambokförd hos SKK Eye
42. Eva Hogg Sandberg Körninge Sweet Scuidera Österåkers BK 65p Labrador retriever Eye
43. Emelie Vidberg Swejen´s Abeba Eskilstuna BK 63p Dobermann Eye
44. Helen Rees Qiwron´s Fajn Kumla BK 59p Australian kelpie Eye
45. Ingela Bobits Windedos Nouba Eskilstuna BK 56p Australian shepherd Eye
46. Anna-Mia Jonsson Chaska Katrineholms BK 53p Ej stambokförd hos SKK Eye
47. Lena Stridsman Persson Star Havanais Foxy Loxy Västerås Kennelklubb 52p Bichon havanais Eye
48. Birgitta Vikergård Marcato´s Ibra Västerås Kennelklubb 50p Dansk-svensk gårdshund Eye
49. Marie Eriksson Pompeca´s Forever Love To Meide Västerås Kennelklubb 48p Whippet Eye
50. Helena Lindborg Sincher´s On Your Marks Avesta BHK 47p Labrador retriever Eye
51. Hanna Palm Nattsmygarn Bina Balestra Nyköpings BK 44p Cirneco dell'Etna Eye
52. Mia Karlström Villmobackens Jasmine Östhammar BK 41p Leonberger Eye
53. Maria Ivarsson Agrosofens Flitiga Lisa Olandstraktens BK 40p Nova scotia duck tolling retriever Eye
54. Amy Zell Divine Stars Faery Song Väsby BK 37p Tysk spets, kleinspitz Eye
55. Marie Langheden Topgrade Signe Chinese Crested Club 15p Chinese crested dog Eye
  Fanny Falk Zipreno Days Of Future Glory American Staffordshire Terrierklubben Disk. American staffordshire terrier
  Linnéa Gidlund Andrummets Skarpskytt Norrköpings BHK Disk. Nova scotia duck tolling retriever
  Agneta Wändell Gullvivebackens Cornelius Degerfors BK Disk. Dansk-svensk gårdshund
  Emelie Eriksdotter Quest Zinfadel Örebro hundsällskap BK Disk. Bullterrier