Officiell rallylydnad, dubbla starter - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Camilla Bengtsson Skogsbackens Wild As The Wind Strängnäs LKK 100p Max Shetland sheepdog Eye
1. Anette Lindström ChÊne Colline´s Firefighter Svenska Schapendoesklubben 100p Max Schapendoes Eye
3. Malin Hirsch Best Wishes Ocarina Of Time Ludvika BK 99p Kvalificerande Australian shepherd Eye
3. Agnetha Sandblad Ryegate´s Running Wild Running Free Eskilstuna BK 99p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
3. Moa Waern Becca Kumla BK 99p Kvalificerande Golden retriever Eye
6. Jamie Isaksson Moon Rocks Just Do It Sala BK 98p Kvalificerande Tysk spets, mittelspitz Eye
6. Åsa Larsson Cefeus Jackaroo Kumla BK 98p Kvalificerande Australian kelpie Eye
6. Inger Olsén Jitam´s Aglaia Kumla BK 98p Kvalificerande Australian kelpie Eye
9. Fanny Falk Zipreno Days Of Future Glory American Staffordshire Terrierklubben 97p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
9. Helen Ljungkrantz Pugwood´s Christmas Miracle Eskilstuna hunddressyrklubb 97p Kvalificerande Mops Eye
9. Inez Nord Labossie´s Man Of Steel Sala BK 97p Kvalificerande Australian shepherd Eye
9. Lotta Norman Falk Nightmare´s Fantomen Rasklubben för Rysk Svart Terrier 97p Kvalificerande Rysk svart terrier Eye
13. Ing-Marie Källgren Agné A Million Voices Of Inspiration Södertälje LKK 96p Kvalificerande Pudel mellan Eye
14. Lena Edbom Light My Fire Gipsa Hölö-Mörkö BK 95p Kvalificerande Berger des pyrénées à face rase Eye
14. Åsa Larsson Algot Kumla BK 95p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
14. Sandra Larsson Lionel Richi Kazari Toyo-Ken Bro-Håbo BK 95p Kvalificerande Australian cattledog Eye
17. Inez Nord Labossie´s Fast N´furious Sala BK 94p Kvalificerande Australian shepherd Eye
17. Erica Rosendahl Joe From The Narrow Lane Stockholms Södra BK 94p Kvalificerande Border collie Eye
19. Katarina Sandberg DiamondsAreForever Danmark 93p Kvalificerande Australian shepherd Eye
19. Josefine Strömgren Cordylines Amorous Special Look Svenska collieklubben 93p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
19. Åsa Larsson Gnällspikens Saga Kumla BK 93p Kvalificerande Borderterrier Eye
22. Lisa Wicksell Eventide´s Magic Spell Tyresö BK 90p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
23. Susann Spåre Pughult´s Claudia Hallsbergs BK 89p Kvalificerande Labrador retriever Eye
23. Amanda Liljekvist Andrummets Forsslända Östergötlands Kennelklubb 89p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
25. Helena Lindborg Chicabeams Bella Donna Avesta BHK 88p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
25. Kicki (Kirsti) Nordfeldt Gustafsson Skeppartorps Mr Miracle Man Eskilstuna hunddressyrklubb 88p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
27. Anna Medin Vildingarnas Algos Västerås Kennelklubb 87p Kvalificerande Bichon havanais Eye
27. Sara Duvelid Memus Klöver Dam Eskilstuna BK 87p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
29. Christina Eriksson Andrummets Celtic Gnesta-Trosa BK 86p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
29. Kim Backlund Milo Strängnäs BK 86p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
31. Marie Eriksson Pompeca´s Forever Love To Meide Västerås Kennelklubb 85p Kvalificerande Whippet Eye
32. Jamie Isaksson Moon Rocks Untamed Spirit Sala BK 84p Kvalificerande Tysk spets, mittelspitz Eye
32. Lizetté Selling-Gållnander Bryzejda Gratia Superis Enköpings BK 84p Kvalificerande Welsh corgi cardigan Eye
32. Charlotte Bonnevier Hammartorpets Lobelia Västerås Kennelklubb 84p Kvalificerande Borderterrier Eye
35. Kim Backlund Blue Wingfire´s Rib-Rub Strängnäs BK 83p Kvalificerande Australian shepherd Eye
36. Marketta Mokko Gatefields Space Pirate Fagersta KK 81p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
36. Anette Paananen Forsfararens Blixt Gordon Surahammars BK 81p Kvalificerande Pudel mellan Eye
38. Lena Stridsman Persson Star Havanais Foxy Loxy Västerås Kennelklubb 77p Kvalificerande Bichon havanais Eye
39. Jenny Andersson Alita Von Morosso Falu BK 75p Kvalificerande Dobermann Eye
39. Frida Pettersson Dirgis Bonanzas Diez X Uppsala HU 75p Kvalificerande Berger des pyrénées à poil long Eye
41. Amy Zell Divine Stars Faery Song Väsby BK 74p Kvalificerande Tysk spets, kleinspitz Eye
42. Ingela Bobits Windedos Nouba Eskilstuna BK 73p Kvalificerande Australian shepherd Eye
42. Mia Karlström Villmobackens Jasmine Östhammar BK 73p Kvalificerande Leonberger Eye
44. Emelie Vidberg Tess Eskilstuna BK 71p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
45. Jennifer Lindh Cilla Tyresö BK 69p Ej stambokförd hos SKK Eye
46. Birgitta Vikergård Marcato´s Ibra Västerås Kennelklubb 68p Dansk-svensk gårdshund Eye
47. Maria Ivarsson Agrosofens Flitiga Lisa Olandstraktens BK 66p Nova scotia duck tolling retriever Eye
47. Anna-Mia Jonsson Chaska Katrineholms BK 66p Ej stambokförd hos SKK Eye
49. Ebba Söderman Terrestrial Halo Västerviks BK 63p Jack russell terrier Eye
49. Linnéa Gidlund Andrummets Skarpskytt Norrköpings BHK 63p Nova scotia duck tolling retriever Eye
51. Eva Hogg Sandberg Körninge Sweet Scuidera Österåkers BK 60p Labrador retriever Eye
52. Helena Lindborg Sincher´s On Your Marks Avesta BHK 59p Labrador retriever Eye
53. Therese Munthe Tullarbackens Kenny Starfighter Bro-Håbo BK 54p Australian kelpie Eye
54. Hanna Palm Nattsmygarn Bina Balestra Svenska Faraohund och Cirneco dell'Etnaklubben 47p Cirneco dell'Etna Eye
55. Agneta Wändell Gullvivebackens Cornelius Degerfors BK 11p Dansk-svensk gårdshund Eye
  Maria Nyström Rollick´s Flamenco Nyköpings BK Disk. Kerry blue terrier
  Linda Friberg Lappforsens Mon Ami Örebro hundsällskap BK Disk. Finsk lapphund
  Helen Rees Qiwron´s Fajn Kumla BK Disk. Australian kelpie
  Emelie Eriksdotter Quest Zinfadel Örebro hundsällskap BK Disk. Bullterrier
  Emelie Vidberg Swejen´s Abeba Eskilstuna BK Disk. Dobermann