Officiell rallylydnad - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. David Minnlycke Hundakärrs Benji SBKs Malmöavd. 99p Kvalificerande Labrador retriever Eye
2. Ann Samsioe Arrissa Skanör-Falsterbo BK 98p Kvalificerande Curly coated retriever Eye
2. Carina Engkvist Krankesjöns Yellow Diamond Olofströms BHK 98p Kvalificerande Golden retriever Eye
4. Thomas Ohlsson Eyemarkers Tinja Karlshamns BK 95p Kvalificerande Border collie Eye
5. Carina Engkvist Stjärnglimtens Vide Olofströms BHK 94p Kvalificerande Golden retriever Eye
5. Birgitta Andersson Incidents Rimma Oskarströms BK 94p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
7. Monica Svensson Busvovvarnas New-Mexico Rönne Hundungdom 90p Kvalificerande Petit brabancon Eye
8. Cecilia Norrbrink Bibords Letizia Solna-Sundbybergs BK 88p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
9. Jan-Erik Andersson Elsa Veberöd BHK 87p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
10. Joakim Stolt Oscar SBKs Malmöavd. 86p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
10. Ann Samsioe Radiant Star´s Affectionate AimÉe Skanör-Falsterbo BK 86p Kvalificerande Leonberger Eye
10. Jan-Erik (jea) Andersson Ossie Veberöd BHK 86p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
10. Lena Killander Pygmalia´s Bärgs Kantele Burlövs BK 86p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
14. Josefin Carlsson Ninja Karlshamn Hundungdom 83p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
15. Cecilia Fembro Ozzy SBKs Halmstadsavd. 82p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
16. Kim Jönsson Skymningsskallets Play Vega Skurups Brukshundklubb 81p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
17. Veronica Andersson Lyra Oskarströms BK 80p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
18. Pia Mellberg Brinies Gonzalez El-maestro Ystads BK 79p Kvalificerande Briard Eye
19. Sandra Nilsson Gardenia Garden´s Nougat Sjöbo BK 78p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
20. Gertrud Malm Teddyvail´s Jimmie Justice Lunds BK 77p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
20. Anita Nilsson Glamour Valley Humble Hero Svedala Brukshundklubb 77p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
22. Bittan Sjökvist Extra´s High Five Höör BK 76p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
23. Carina Bergenwolf Tribusas Dorisdotter Bärta Sjöbo BK 75p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
24. Margaretha Nilsson Cordylines Cinderella In Gold Hörby BK 72p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
25. Britt-Marie Sahlén Polarullens Elita Av Numbanu Sydskånska KK 69p Samojedhund Eye
26. Lise-Lott Jacobsson Scarlights Luna Skurups Brukshundklubb 61p Schnauzer peppar och salt Eye
26. Lena Mjöberg Gemdales Yolly Yulia Oskarströms BK 61p Collie, korthårig Eye
26. Marie Bergenwolf Tribusas Dorisson Börje Sjöbo BK 61p Shetland sheepdog Eye
26. Stina Rodenstam Mozart Simrishamns BK 61p Ej stambokförd hos SKK Eye
30. Christine Svensson Lindcy´s Point-Blank Skurups Brukshundklubb 56p Irish softcoated wheaten terrier Eye
31. Stina Rodenstam Landgold Sound Of Ludwig Simrishamns BK 31p Landseer Eye
  Heidi Christtreu Christtreu´s Atlantic Askja Veberöd BHK Disk. Beagle Eye
  Heidi Christtreu Dynamic Flyer´s Posh Thomas Veberöd BHK Avbruten Beagle Eye