Officiell rallylydnad - 4 starter - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Katja Turja Dantos Qwintus Helsingborg Brukshundklubb 100p Max Collie, långhårig Eye
1. Helen Mårtensson Tazzihandz Lolly Simrishamns BK 100p Max Pudel toy Eye
1. Lina Lund Cassie Sölvesborgs BHK 100p Max Ej stambokförd hos SKK Eye
4. Lisa Grönstedt Wintergold´s Chai Spice Sölvesborgs BHK 99p Kvalificerande Golden retriever Eye
5. Ulrika Sävmark Sibel Nybro BK 97p Kvalificerande Labrador retriever Eye
6. Heléne Adolfsson-Rehn Seaspirit Crocus Karlshamns BK 96p Kvalificerande Golden retriever Eye
6. Hanna Nilsson Respons Rappa Rockartist-ten Falkenbergs BK 96p Kvalificerande Golden retriever Eye
8. Madeleine von Koch Fairdogs Vivekka Lomma BK 95p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
8. Thomas Ohlsson Eyemarkers Tinja Karlshamns BK 95p Kvalificerande Border collie Eye
10. Tove Ask Bazzakulls Blaze Simrishamns BK 92p Kvalificerande Tervueren Eye
11. Tove Ask Kalle Simrishamns BK 90p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
12. Hanna Nilsson Blågul´s Limoncello Falkenbergs BK 89p Kvalificerande Golden retriever Eye
12. Anneli Wittenberg Argenta´s Brittany Tollarps BK 89p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
12. Anita Nilsson Glamour Valley Humble Hero Svedala Brukshundklubb 89p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
15. Anneli Wittenberg Argenta´s Idalee Tollarps BK 87p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
15. Lena Mellborg Håkansson Happy Birdhunter´s Good Time Torsås BK 87p Kvalificerande Golden retriever Eye
17. Linda Simonsson Idhede´s Ciara Karlskrona BK 83p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
17. Beatrice Palm Jewel´s White´s Dancing Queen Nelly Lunds BK 83p Kvalificerande Samojedhund Eye
19. Monica Svensson Busvovvarnas New-Mexico Rönne Hundungdom 82p Kvalificerande Petit brabancon Eye
19. David Minnlycke Hundakärrs Benji SBKs Malmöavd. 82p Kvalificerande Labrador retriever Eye
21. Jeanette Andersson Fernandotorres Svenska Kennelklubben CS 81p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
21. Eva Cajhagen Australian Mates Dana Svedala Brukshundklubb 81p Kvalificerande Australian kelpie Eye
23. Lena Mellborg Håkansson Happy Birdhunter´s Once Upon A Time Torsås BK 78p Kvalificerande Golden retriever Eye
24. Ulrika Sävmark Bambam Nybro BK 77p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
25. Margaretha Nilsson Privat´s Quite Dotty Hörby BK 69p Collie, långhårig Eye
26. Stina Bodén Fiffi Göinge-Broby BHK 66p Ej stambokförd hos SKK Eye
27. Sven Håkansson Walk On Cal Åhus BK 63p Border collie Eye
28. Helene Mårtensson Ullsåsas Helly Hansen Veberöd BHK 61p Collie, långhårig Eye
29. Lisa Pettersson Klofkulla´s Making Your Mind Up Olofströms BHK 57p Airedaleterrier Eye
29. Sara Törnlöf Romin Glissdoes Chicory Torsås BK 57p Schapendoes Eye
31. Sandra Magnusson TÜringen´s Cera Smålandsstenar BK 56p Rottweiler Eye
32. Ingrid Dahlqvist Maelgwn Steffan ap Cochyn Lunds BK 55p Ej stambokförd hos SKK Eye
33. Lina Holmström Chess Player Alice Springs Nybro BK 51p Australian shepherd Eye
34. Margaretha Nilsson Cordylines As You Like It Hörby BK 46p Collie, långhårig Eye
  Monica Persson Beachrunner´s Pannacotta Åhus BK Disk. Parson russell terrier
  Margaretha Nilsson Private´s Mr Arnold Hörby BK Disk. Collie, långhårig
  Monica Persson OMMA Åhus BK Disk. Ej stambokförd hos SKK