Officiell rallylydnad - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Jeanette Andersson Fernandotorres Svenska Kennelklubben CS 99p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
2. Ann-Sofie Thorbjörn Nisse Tomtens BHK 98p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
3. Carina Karlsson Cefeus Pondus II Tranås BK 97p Kvalificerande Australian kelpie Eye
3. Ann Samsioe Radiant Star´s Affectionate AimÉe Skanör-Falsterbo BK 97p Kvalificerande Leonberger Eye
5. Ann-Louise Våring Corinnas Damina Svenska gårds- och vallhundsklubben 96p Kvalificerande Schipperke Eye
6. Sally Sehlin Belize Tomtens BHK 93p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
7. Anna Andersson Stjärnglimtens Quori Uddevalla BHK 92p Kvalificerande Golden retriever Eye
8. Anja Edekrans Prickenmaxmilian Kils BHK 91p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
9. marie lundgren Rävrackans N-Kimmo Göteborg-Mölndals BK 90p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
10. Åsa Grundén Vilya Värmdö BK 87p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Ida Lindgren Klovstamons Ziri Af Jöjebo Springerklubben 86p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
12. Nathalie Kleberger Little Frogs Vacqueyras Vignes Lilla Edets BHK 85p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
13. Britt Ohlsson Chess Player Grafton Stenungsunds BK 84p Kvalificerande Australian shepherd Eye
13. Jenny Åström Fätorpet´s Kärleksört Jönköpings BHK 84p Kvalificerande Australian shepherd Eye
15. Kristin Wendel Wenanders Breakfast In Bed Töreboda Brukshundklubb 83p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
15. Nathalie Fager Olivia SBKs Halmstadsavd. 83p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
15. Ida Lindgren Finnlidens Ice Inez Springerklubben 83p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
18. Jenny Åström Solskenets Dallimore Red Jönköpings BHK 82p Kvalificerande Australian shepherd Eye
19. Ann Samsioe Mörkehäll Engla Skanör-Falsterbo BK 81p Kvalificerande Curly coated retriever Eye
20. Ida Lindgren Ziridas Amazing Alva Av Jack Springerklubben 80p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
21. Jeanette Richardson Angelview Kingston Vara-Grästorp BHK 77p Kvalificerande Pudel mellan Eye
22. Kajsa Eriksson Tanspots Jet Streams Jonna-jet Set SBK Göteborgsavd. 76p Kvalificerande Lancashire heeler Eye
23. Marie-Louice Eriksson Three B´s First Choice Grums BHK 73p Kvalificerande Golden retriever Eye
24. Anette Alvarsson Dreamwishes Goliat Arvika BHK 71p Kvalificerande Kromfohrländer Eye
25. gurtie johansson Rex Alingsås BHK 67p Ej stambokförd hos SKK Eye
26. Solveig Richardson San-Jo-Le´s Ono Vara-Grästorp BHK 65p Pudel mellan Eye
27. Anna Ivarsson Gina Vom Dragonerreich Kungälvs Brukshundklubb 62p Dobermann Eye
28. Kerstin Granath Bräkesås Mejram Uddevalla BHK 61p Pudel mellan Eye
29. Anette Lundgren Rävrackans Lahji Raajtere Göteborg-Mölndals BK 59p Lapsk vallhund Eye
29. Chatrine Strandli Hjälm´s Baara Örebro hundsällskap BK 59p Dobermann Eye
31. Linda Ryman Darnells Staff Michelle Rodriguez Götene BK 58p Staffordshire bullterrier Eye
32. Maria Tomter Anderson Hot Spices Olympus Strömstads Brukshundklubb 56p Welsh springer spaniel Eye
33. Klara Pihl Arelidsaussie Nirvana SBK Göteborgsavd. 53p Australian shepherd Eye
34. Ann-Margret Bergström Rednal Digger Lerums BHK 50p Kromfohrländer Eye
35. Anita Skoglund Footprints Special Morning Lerums BHK 43p Yorkshireterrier Eye
  Rolf Johansson Krösaskogens Teodor Sävsjö BK Disk. Västgötaspets Eye