Officiell rallylydnad - Dubbla klasser - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad Nybörjare - eftermiddag)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad Nybörjare - eftermiddag)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Sara Willén Carmal´s Kitas Perfect Tiger Herrljunga BHK 99p Kvalificerande Labrador retriever Eye
1. Anna Malmgren Gravel´s Bright Vega Skövde BK 99p Kvalificerande Labrador retriever Eye
3. Pia Sundén Larsson Sigge Tomtens BHK 98p Kvalificerande Border collie Eye
3. Mia Skogström Mandylike´s Heartbreaker Göteborg-Mölndals BK 98p Kvalificerande Labrador retriever Eye
5. Anders Andreasson Thorsvi Glendullan SBK Göteborgsavd. 96p Kvalificerande Labrador retriever Eye
6. Lovisa Martinsson Westorps Bridget Marquardt Göteborgs HU 94p Kvalificerande Västgötaspets Eye
7. Kajsa Walberg Konungsbergets Lendi Askurson Jönköpings BHK 93p Kvalificerande Isländsk fårhund Eye
7. Elin Eriksson Byröd Dollywood´s Lynx Lynx Lerums BHK 93p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
9. Malin Gustavsson Moorleaf Art Copy Sävsjö BK 88p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
9. Helena Steen Trolleyes Lizzy Ulricehamns BK 88p Kvalificerande Border collie Eye
9. Jessica Mann Windann´s Florence Mullsjö BK 88p Kvalificerande Border collie Eye
12. Anna Krüger Knasen Ulricehamns BK 86p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
13. Jessica Mann Tollarbos Uniqa Vill As Gun Mullsjö BK 85p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
14. Ingela Kjellberg Werinas Villervalla Tomtens BHK 83p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
14. Hanna Le Thi Arbalas Niejte Motala Brukshundklubb 83p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
16. Sandra Magnusson Jsd Lynx Melody Smålandsstenar BK 80p Kvalificerande Australian shepherd Eye
16. Marianne Claesson Stjärnhult´s Ockra Borås BK 80p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
18. Casandra Söderberg Garnvikens Rufsa Tomtens BHK 79p Kvalificerande Strävhårig vorsteh Eye
19. Magnus Ahlström Sienna SBKs Halmstadsavd. 78p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
20. Natalie Bolin Koppartrollets Mistral Degerfors BK 77p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
20. Josefin Magnusson Australian Mates Epic Dolly Parton Göteborgs HU 77p Kvalificerande Australian kelpie Eye
22. victoria johansson Ben Brana Vysociny Borås BK 76p Kvalificerande Chodský Pes Eye
22. Åsa Fallholm Rocksons Ginnie Degerfors BK 76p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
24. Malin Åkerblom Tussbergets Vers Uppsala Brukshundklubb 75p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
25. Åsa Fallholm Skogsbrynets Madicken Degerfors BK 73p Kvalificerande Labrador retriever Eye
25. Ann-Margret Pehrsson Goforit Katniss Everdeen SBK Göteborgsavd. 73p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
27. Britt-Marie Andersson Conzensa Tidaholms BK 72p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
27. Sara Willén Sörvallas Albin Herrljunga BHK 72p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
29. Sara Willén Sörvallas Viktor Herrljunga BHK 70p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
30. Ulrika Floryd Zathungens Gigi Tidaholms BK 69p Australian kelpie Eye
31. Anita Korvela Covent Garden´s Annie Get Your Gun Welsh Springer Spanielklubben 68p Welsh springer spaniel Eye
32. Freda Thimell Kadamo Digging For Gold Småland-Ölands Kennelklubb 65p Rhodesian ridgeback Eye
33. Gunilla Norström Sine Cera El Nino SBK Göteborgsavd. 62p Pudel mellan Eye
34. Christina Sjöberg Idomic´s El Roquepine Töreboda Brukshundklubb 59p Whippet Eye
35. Ulf Almart Skogsbygdens Bill Bacill Borås BK 54p Västgötaspets Eye
36. Helen Widfeldt Hyzz Olympuz Asic Svenska kelpieklubben 52p Australian kelpie Eye
37. Annika Kroon Två Kronors E E Zeb Tomtens BHK 43p Boxer Eye
37. Johanna Tak Conor´s Iseult Of Ireland Nacka BK 43p Irish softcoated wheaten terrier Eye
39. Elin Pommer Gummagårdens Moon Light Jönköpings BHK 26p Shetland sheepdog Eye