Officiell rallylydnad Dubbla klasser - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Lise-Lotte Gundersen Catchio´s Blue Shadow Norge 99p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
2. Cornelia Sonne Wiltander Riesenspass Hibiki Höganäs BHK 97p Kvalificerande Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
3. Lise-Lotte Gundersen Skogsvrån´s S-Killen Sirius Norge 96p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Maria Levin Gawain´s Prime Time Sjöbo BK 96p Kvalificerande Border collie Eye
5. Marianne Björling Busungarnas Sparkling Gem Nordskånska kennelklubben 95p Kvalificerande Griffon belge Eye
6. Ingrid Holmkvist Mahsiw´s Docke Eslövs Brukshundklubb 94p Kvalificerande Rottweiler Eye
7. Helene Jonsson Skattkammarens Candy Crush Lomma BK 93p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
8. Siv Jarlvik Edenbridge Diversity Lomma BK 91p Kvalificerande Bearded collie Eye
9. Marianne Björling Busungarnas Benji Nordskånska kennelklubben 88p Kvalificerande Griffon bruxellois Eye
10. Paulina Edbertsson Megingjords Diser Dime Svenska schnauzer-pinscherklubben 84p Kvalificerande Dvärgpinscher Eye
11. Carina Bergenwolf Woodshine´s Rihanna O´gulliver Sjöbo BK 82p Kvalificerande Tervueren Eye
11. Ingrid Dahlström Advantic´s Hot Like A Smoking Gun Hörby BK 82p Kvalificerande Papillon Eye
13. Jenny Hallgren Glenriska Silver Springs Åhus BK 81p Kvalificerande Golden retriever Eye
14. Susanne Persson Niccmarkz Mac Amigo Lunds BK 80p Kvalificerande Cane corso Eye
15. Annie Gottfridsson Trollflickans Bond Råådalens BK 79p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
15. Gunilla Bivefors Prefix Carolin I Crinolin Lomma BK 79p Kvalificerande Chinese crested dog Eye
15. Anneli Toryd Aussie Action´s Red Thanks To Rhea Svenska kelpieklubben 79p Kvalificerande Australian kelpie Eye
15. Alexandra Sjöbeck Splash La Vida Loca Svenska pudelklubben 79p Kvalificerande Pudel mellan Eye
19. Helene Hansson Sam Lomma BK 78p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
20. Ingalill Lundberg Vissrals Vanda Hörby BK 74p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart & silver Eye
21. Anne Bengtsson Perlett´s Lovely Garden Ale BK 71p Kvalificerande Bichon frisé Eye
22. Louise Ljungberg Ringlets Mascot SSRK 69p Labrador retriever Eye
23. siv johannesson Cromi´s Hoity Toity Råådalens BK 68p Keeshond Eye
23. Ann-Catrin Olsson Pandora Laurettisza Åhus BK 68p Papillon Eye
25. Elisabet Andersson Evros You Put Love Tygelsjö BK 66p Shetland sheepdog Eye
26. Ingrid Nilsson Jaffadays Pomona Höör BK 22p Shetland sheepdog Eye
27. Helene Håkansson Nightrunner´s Precious Memory Nordskånska kennelklubben 19p Shetland sheepdog Eye
28. Rebecka Nyström Tollca´s Sirius Sydskånska KK 4p Nova scotia duck tolling retriever Eye
  Sofia Bruce Grybydals Victoria Svenska vinthundklubben Disk. Whippet Eye
29. cecilia andersson Pemberwood´s Hera Svenska welsh corgiklubben 0p Welsh corgi pembroke Eye