Dubbla klasser Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad Nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad Nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Liselotte Suoraniemi Cajiro´s Ciqala Haninge BK 100p Max Australian shepherd Eye
1. Anette Lagerqvist Tultgårdens Stjärntroll Haninge BK 100p Max Golden retriever Eye
3. Carina Nilsson Crowhills Feja Södertälje BK 99p Kvalificerande Rottweiler Eye
3. Carina Brissman Fia-friends Röja-runt Haninge BK 99p Kvalificerande Border collie Eye
5. Lotta Ringius Eldsjälens Makes People Talk Haninge BK 98p Kvalificerande Tervueren Eye
5. Mikaela Tonneman Twocolours Lonely Harlekin Wolf Mälarö BK 98p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
7. Vicky Mesterton Chessex Makin´ Angels Smile Nynäshamns BK 97p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
7. Carita Tallstrand Barvatorp´s Lixa Södertälje BK 97p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
9. Sanna Hultqvist Östra Greda Money Pit Vimmerby BHK 96p Kvalificerande Australian shepherd Eye
10. Madeleine Hansson Björk Törnlundas Timmy Toyman Väsby BK 95p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
10. Erika Wikström Caremi´s Kiara Nynäshamns BK 95p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
12. Anna Lindblom Lillkråkans Billy Bandit Svenska collieklubben 92p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
13. Lena Borneljung Sort Guld Sign Of The Storm Nacka BK 90p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
13. Martina Kohlström Sept Väsby BK 90p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
13. Magdalena Gleisner Sabaku Inus Varda Of Meus Milo Botkyrka BK 90p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
16. Mira Viiperi Rivendells Lilla Pepperoni Svenska schnauzer-pinscherklubben 89p Kvalificerande Dvärgpinscher Eye
16. Britt-Marie Strand Lockfågelns Steal The Show Nykvarn LKK 89p Kvalificerande Weimaraner korthårig Eye
18. Marianne Stålnacke Toppens Jaspis Ludvika BK 88p Kvalificerande Bearded collie Eye
19. Ulrica Larsson Edeängs Anne-Bell Svenska spets- och urhundklubben 87p Kvalificerande Shiba Eye
20. Eva Stålnacke Flisan Nynäshamns BK 84p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
20. Inger Nylén Ralph Nynäshamns BK 84p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
20. Viola Karlsson Sweet N´ Sour´s Eye Of The Beholder SBKs Stockholmsavd. 84p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
23. Camilla Hugdahl Ivmark Wiggo Värmdö BK 83p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
24. Carina Brissman Skärgårdslamms Juni Haninge BK 82p Kvalificerande Border collie Eye
25. Susan Hanserkers Akinnaz Xcellent Mizar Vällingby BK 80p Kvalificerande Pumi Eye
26. Lisa Jozic Honey Eve´s La Petite Passion Tyresö HU 79p Kvalificerande Golden retriever Eye
27. Madeleine Hansson Björk Cleoland Athos Väsby BK 77p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
28. susanna parviainen Swefarms Festliga-Essie Rasklubben för dansk/svensk gårdshund 72p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
29. Ute Backteman Sort Guld She´s Like The Wind Nacka BK 71p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
29. Sandra Björklund Zeloqi´s Flawless Diva Svenska Staffordshire Bullterrierklubben 71p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
31. Carina Olsson Time-Of-Kronos Stockholms Södra BK 68p Australian shepherd Eye
32. Fanny Falk Zipreno Days Of Future Glory Svenska Amstaffklubben 61p American staffordshire terrier Eye
33. Maria Näslund Sort Guld Happy Easter Södertälje BK 58p Flatcoated retriever Eye
34. Caroline Järnbröst Roughrags Gwuinevere Svenska welsh corgiklubben 54p Skotsk hjorthund Eye
35. Christina Borserud Frihamras Aristo Beauty Nynäshamns BK 53p Pudel stor Eye
36. Sanna Norlander Nikkitorpets Brother Joe Mälarö BK 52p Australian shepherd Eye