Officiell rallylydnad - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare EM A)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare EM A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Åsa Skog Bennaz´ Czillah El-Ra Älmhult BHK 100p Max Pumi Eye
1. Andrea Andersson Blågul´s Hidden Star Lunds BK 100p Max Golden retriever Eye
1. Andrea Andersson Krankesjöns Red Pearl Lunds BK 100p Max Golden retriever Eye
1. David Minnlycke Hundakärrs Benji SBKs Malmöavd. 100p Max Labrador retriever Eye
5. Katja Turja Dantos Qwintus Helsingborg Brukshundklubb 99p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
6. Annelie Hammarquist Loppan Olofströms BHK 98p Kvalificerande Border collie Eye
6. Carola Grauers Chica Argentee Du Temple De Feu Svedala Brukshundklubb 98p Kvalificerande Beauceron Eye
6. Eva Cajhagen Australian Mates Dana Lunds BK 98p Kvalificerande Australian kelpie Eye
6. David Minnlycke Sångfågelns Alberich SBKs Malmöavd. 98p Kvalificerande Labrador retriever Eye
6. Anette Parup Smilla Hörby BK 98p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Ann-Kristin Petersson Manvargens Kotte Ystads BK 97p Kvalificerande Pudel mellan Eye
11. Malin Persson Difloyds Fleetwood Helsingborg Brukshundklubb 97p Kvalificerande Australian shepherd Eye
13. Katarina König Morin Coolmix Miracle Of Love Lomma BK 96p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
13. Gunilla Ivarsson Comics Down To The River Landskrona BK 96p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
15. Michelle Lill Bästa Vännens Glimma Svenska vinthundklubben 95p Kvalificerande Whippet Eye
15. Carola Grauers Pixi Svedala Brukshundklubb 95p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
17. Anders Nilsson Australian Mates Black Magic Helsingborg Brukshundklubb 93p Kvalificerande Australian kelpie Eye
18. Margareta Johansson Quizzical´s Zanne Of Gaia Örkelljunga BK 92p Kvalificerande Tervueren Eye
18. Kamilla Roupé Australian Mates Dreaming Dea Helsingborg Brukshundklubb 92p Kvalificerande Australian kelpie Eye
18. Birgitta Svedin Blazing Fowler´s Epic Corona Karlshamns BK 92p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
21. Margareta Johansson Quizzical´s Zkrutt Jr Of Gaia Örkelljunga BK 91p Kvalificerande Tervueren Eye
22. GunSan Engström Cavalkeesens Hurtiga Harriet Bjuvs BK 90p Kvalificerande Keeshond Eye
22. Gertrud Malm Teddyvail´s Jimmie Justice Lunds BK 90p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
24. Michelle Lill Valanti Kristallen Den Fina Svenska vinthundklubben 89p Whippet Eye
24. Gun-Britt Wennerberg Kurreduttens Krille Rasklubben för dansk/svensk gårdshund 89p Dansk-svensk gårdshund Eye
26. Malin Persson Thunder Hill Easy 2 Remember Helsingborg Brukshundklubb 87p Australian shepherd Eye
26. Carina Bergenwolf Holmåsa´s Min Minos Sjöbo BK 87p Tervueren Eye
28. Helen Mårtensson Tazzihandz Lolly Simrishamns BK 85p Pudel toy Eye
29. Bittan Sjökvist Extra´s High Five Höör BK 84p Irish softcoated wheaten terrier Eye
30. Gertrud Malm Jaffadays Another Morning Star Lunds BK 81p Shetland sheepdog Eye
31. Maria Lindh Sine Cera Karelin Råådalens BK 80p Pudel mellan Eye
31. Anna Eriksson Satchmo´s Nemo Landskrona BK 80p Beauceron Eye
33. Anneli Mårtensson Svinghammars Anthon Berg SBKs Halmstadsavd. 79p Borderterrier Eye
34. Helen Mårtensson Fannyfransson Simrishamns BK 74p Pudel dvärg Eye
35. Helene Nilsson Bazzakulls Red Shadow Simrishamns BK 71p Tervueren Eye
36. Laila Palén Team Modicken´s Tiako Ianao Svenska pudelklubben 40p Pudel mellan Eye