Officiell rallylydnad dubbeltävling - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Susanne Fhyr Milington´s Hechicero De La Noche Ulricehamns BK 98p Kvalificerande Tibetansk terrier Eye
2. Karin Sassersson Vallhunden Zico Varbergs BK 96p Kvalificerande Border collie Eye
2. Katarina Johansson Adore´s X Ray Labrador retrieverklubben 96p Kvalificerande Labrador retriever Eye
4. Camilla Jyrmark Baucoon Belive It Or Not Kungsbacka Brukshundklubb 94p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
5. Annette Alexandersson Sunny Delight´s Zero Hour Golden retrieverklubben 93p Kvalificerande Golden retriever Eye
5. Mikaela Wickström Bardlands S Svenska Riesenschnauzerklubben 93p Kvalificerande Riesenschnauzer svart Eye
7. Evelina Sandblom Thiva Forserums BK 91p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
8. Mia Skogström Solstorm SBK Göteborgsavd. 90p Kvalificerande Labrador retriever Eye
9. Annette Alexandersson Sunrose Legend Golden retrieverklubben 87p Golden retriever Eye
10. Kjell Svensson Vallhunden Jooz Varbergs BK 86p Border collie Eye
11. Emelie Merenius Mivinna´s Berowin Svenska australian shepherdklubben 84p Australian shepherd Eye
12. Elin Marie Pedersen Vankami Jeanineschatzi Norge 82p Dobermann Eye
12. Mia Skogström Ippika´s Meisterverk SBK Göteborgsavd. 82p Golden retriever Eye
14. Sara Hansson Ängebråtens Dandy Bull-Holden Sveriges Hundungdom 80p Bichon havanais Eye
15. Nathalie Kleberger Little Frogs Vacqueyras Vignes Lilla Edets BHK 78p Staffordshire bullterrier Eye
15. Lotta Olson Rosbos Kawasaki SBK Göteborgsavd. 78p Papillon Eye
15. Britt-Marie Wennberg Bergahoppets Extrem Exel Marks BK 78p Mudi Eye
18. Karin Carlting Axols Marwin Von Feax Torslanda-Öckerö BK 77p Kooikerhondje Eye
18. Britt-Marie Wennberg Fjällvallarens Assar Marks BK 77p Lapsk vallhund Eye
20. Emelie Merenius Kreivi´s Pirate Grace O´malley Svenska australian shepherdklubben 74p Australian shepherd Eye
21. Agneta Ahlgren Arelidsaussie Penny Lane Lerums BHK 72p Australian shepherd Eye
22. Eva Friis-Hansen Ada Ulricehamns BK 70p Ej stambokförd hos SKK Eye
23. Zara Höglund Cilla Elfsborgs BHK 68p Dansk-svensk gårdshund Eye
24. Linde Serneberg Sweet Fairyeyes Pink Flowershowe Göteborg-Mölndals BK 62p Malteser Eye
25. Elin Marie Pedersen Dobergaarden Forever Royal Sapphire Norge 61p Dobermann Eye
26. Solbritt Alfredsson Fetch-It Pay Off´s Carlin Kungsbacka Brukshundklubb 56p Labrador retriever Eye
27. Caroline Gustafsson Woodmist Fine Golden Belle Borås BK 53p Shetland sheepdog Eye
28. Anita Skoglund Footprints Special Morning Lerums BHK 49p Yorkshireterrier Eye
  Lena Pietsch Delonnix Dinex Göteborg-Mölndals BK Disk. Schnauzer peppar och salt Eye
  Anette Lundgren Rävrackans Lahji Raajtere Göteborg-Mölndals BK Disk. Lapsk vallhund Eye