Officiell rallylydnad dubbeltävling - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Eva Friis-Hansen Ada Ulricehamns BK 100p Max Ej stambokförd hos SKK Eye
2. Elin Marie Pedersen Vankami Jeanineschatzi Norge 98p Kvalificerande Dobermann Eye
2. Mia Skogström Ippika´s Meisterverk SBK Göteborgsavd. 98p Kvalificerande Golden retriever Eye
2. Katarina Johansson Adore´s X Ray Labrador retrieverklubben 98p Kvalificerande Labrador retriever Eye
2. Evelina Sandblom Thiva Forserums BK 98p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Emelie Merenius Mivinna´s Berowin Svenska australian shepherdklubben 97p Kvalificerande Australian shepherd Eye
6. Karin Sassersson Vallhunden Zico Varbergs BK 97p Kvalificerande Border collie Eye
8. Annette Alexandersson Sunrose Legend Golden retrieverklubben 96p Kvalificerande Golden retriever Eye
9. Camilla Jyrmark Baucoon Belive It Or Not Kungsbacka Brukshundklubb 95p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
10. Mia Skogström Solstorm SBK Göteborgsavd. 92p Kvalificerande Labrador retriever Eye
10. Linde Serneberg Sweet Fairyeyes Pink Flowershowe Göteborg-Mölndals BK 92p Kvalificerande Malteser Eye
12. Mikaela Wickström Bardlands S Svenska Riesenschnauzerklubben 90p Kvalificerande Riesenschnauzer svart Eye
12. Sara Hansson Ängebråtens Dandy Bull-Holden Sveriges Hundungdom 90p Kvalificerande Bichon havanais Eye
12. Solbritt Alfredsson Fetch-It Pay Off´s Carlin Kungsbacka Brukshundklubb 90p Kvalificerande Labrador retriever Eye
15. Nathalie Kleberger Little Frogs Vacqueyras Vignes Lilla Edets BHK 89p Staffordshire bullterrier Eye
16. Lena Pietsch Delonnix Dinex Göteborg-Mölndals BK 87p Schnauzer peppar och salt Eye
16. Emelie Merenius Kreivi´s Pirate Grace O´malley Svenska australian shepherdklubben 87p Australian shepherd Eye
18. Caroline Gustafsson Woodmist Fine Golden Belle Borås BK 84p Shetland sheepdog Eye
19. Kjell Svensson Vallhunden Jooz Varbergs BK 81p Border collie Eye
20. Lotta Olson Rosbos Kawasaki SBK Göteborgsavd. 79p Papillon Eye
20. Anette Lundgren Rävrackans Lahji Raajtere Göteborg-Mölndals BK 79p Lapsk vallhund Eye
22. Britt-Marie Wennberg Bergahoppets Extrem Exel Marks BK 78p Mudi Eye
23. Susanne Fhyr Milington´s Hechicero De La Noche Ulricehamns BK 75p Tibetansk terrier Eye
23. Agneta Ahlgren Arelidsaussie Penny Lane Lerums BHK 75p Australian shepherd Eye
25. Britt-Marie Wennberg Fjällvallarens Assar Marks BK 70p Lapsk vallhund Eye
26. Zara Höglund Cilla Elfsborgs BHK 69p Dansk-svensk gårdshund Eye
27. Elin Marie Pedersen Dobergaarden Forever Royal Sapphire Norge 65p Dobermann Eye
28. Karin Carlting Axols Marwin Von Feax Torslanda-Öckerö BK 64p Kooikerhondje Eye
29. Annette Alexandersson Sunny Delight´s Zero Hour Golden retrieverklubben 54p Golden retriever Eye
  Anita Skoglund Footprints Special Morning Lerums BHK Disk. Yorkshireterrier Eye