Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Sandra Söderberg Skymningsskallets Spirit Gävle Brukshundklubb 100p Max Nova scotia duck tolling retriever Eye
2. Sandra Söderberg Skymningsskallets Sensation Gävle Brukshundklubb 99p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
3. eva pettersson Slåtterängens Faxe Hofors BK 97p Kvalificerande Welsh corgi cardigan Eye
4. Anna Höök Försvarsmaktens Harra Stockholms Hundungdom 96p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
5. Lina Borgqvist Daloro Gårdens Enya Gävle Hundungdom 93p Kvalificerande Miniature American Shepherd Eye
5. Ronja Nyman Mining Hill´s Light As Aluminum Hudiksvalls Kennelklubb 93p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
7. Linnéa Eng Zonsierraz Ivrige Kurt Gävle Brukshundklubb 90p Kvalificerande Borderterrier Eye
8. Ronja Nyman Emrons Anteros SSRK Gävleborg 89p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
8. Jacqueline Holt Elisheba M I´m So I´m So I´m So Järvsö BHK 89p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
10. Fia Öqvist Elling Å´s Jytte Svenska Nose Work klubben 87p Kvalificerande Breton Eye
11. Monah Lithner Gildas Innamorata Gävle Brukshundklubb 86p Kvalificerande Golden retriever Eye
11. Josefin Fransman Lappbergets Favru Sveriges Hundungdom 86p Kvalificerande Svensk lapphund Eye
11. Kristina Haponen Copperville Nicodemus Väsby BK 86p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
14. Johan Eklund Dragontorpets Power Of Passion Flatcoated retrieverklubben Östra 84p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
15. Gen Björsell Art-Fantasy Brunello Di Montalcino Valbo BK 83p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
15. Elin Falk Brainpool´s True Miracle Väsby BK 83p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
17. Monah Lithner Hexen House Justifyh Gävle Brukshundklubb 81p Kvalificerande Tervueren Eye
18. Annelie Öhrn Hausse Grass Söderhamns BHK 79p Kvalificerande Boxer Eye
18. Jennifer Tingelöf Olsson Sammen´s Look Of Love Söderhamns BHK 79p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
18. Cina Brunnberg Redspot´s Nicosia Haninge BK 79p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
21. Malin Björklund Rowntree Wear Prada Gästriklands kennelklubb 78p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
22. Susanne Jakobsson Dreamcreater´s Ps Second Innovation Nedansiljans BK 77p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
23. Emma Thorsell Molly Väsby BK 76p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
24. Ulla Ellström Mindblowing Marge Svenska Staffordshire Bullterrierklubben 75p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
25. Mariette Hansen Njupavallens River Race Söderhamns BHK 68p Nova scotia duck tolling retriever Eye
26. Denise Friskman Blue Alert´s Goldeneye Söderköpings BK 60p Australian shepherd Eye
26. Barbro Oden Rowntree Vincenza Lagotto Romagnoloklubben 60p Lagotto romagnolo Eye
28. Åsa Zätterqvist Collydane´s Oh Honey Knivsta BK 54p Collie, långhårig Eye
29. Sofia Hedström Bello Blanco Ture Östhammar BK 40p Dalmatiner Eye
  Anneli Rosenberg Super Magic´s Fancy Sun Åland Disk. Norsk lundehund
  Ulrica Olsson Farmarens Vanilla On The Rocks Specialklubben för bearded collie Disk. Bearded collie
  Emma Edling Your Choice Icy Dream Sandvikens BK Disk. Australian shepherd