Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Monah Lithner Gildas Innamorata Gävle Brukshundklubb 99p Kvalificerande Golden retriever Eye
1. Fia Öqvist Elling Å´s Jytte Svenska Nose Work klubben 99p Kvalificerande Breton Eye
3. Monah Lithner Hexen House Justifyh Gävle Brukshundklubb 98p Kvalificerande Tervueren Eye
4. Sandra Söderberg Skymningsskallets Spirit Gävle Brukshundklubb 97p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
5. Lina Borgqvist Daloro Gårdens Enya Gävle Hundungdom 95p Kvalificerande Miniature American Shepherd Eye
6. eva pettersson Slåtterängens Faxe Hofors BK 91p Kvalificerande Welsh corgi cardigan Eye
6. Ronja Nyman Emrons Anteros SSRK Gävleborg 91p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
6. Mariette Hansen Njupavallens River Race Söderhamns BHK 91p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
9. Ulla Ellström Mindblowing Marge Svenska Staffordshire Bullterrierklubben 89p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
9. Emma Thorsell Molly Väsby BK 89p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Elin Falk Brainpool´s True Miracle Väsby BK 86p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
11. Ronja Nyman Mining Hill´s Light As Aluminum Hudiksvalls Kennelklubb 86p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
13. Josefin Fransman Lappbergets Favru Sveriges Hundungdom 84p Kvalificerande Svensk lapphund Eye
14. Annelie Öhrn Hausse Grass Söderhamns BHK 82p Kvalificerande Boxer Eye
15. Gen Björsell Art-Fantasy Brunello Di Montalcino Valbo BK 80p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
16. Anna Höök Försvarsmaktens Harra Stockholms Hundungdom 79p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
17. Susanne Jakobsson Dreamcreater´s Ps Second Innovation Nedansiljans BK 78p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
18. Jacqueline Holt Elisheba M I´m So I´m So I´m So Järvsö BHK 76p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
19. Jennifer Tingelöf Olsson Sammen´s Look Of Love Söderhamns BHK 75p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
20. Johan Eklund Dragontorpets Power Of Passion Flatcoated retrieverklubben Östra 73p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
21. Åsa Zätterqvist Collydane´s Oh Honey Knivsta BK 71p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
22. Cina Brunnberg Redspot´s Nicosia Haninge BK 70p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
22. Malin Björklund Rowntree Wear Prada Gästriklands kennelklubb 70p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
24. Kristina Haponen Copperville Nicodemus Väsby BK 65p Shetland sheepdog Eye
25. Sandra Söderberg Skymningsskallets Sensation Gävle Brukshundklubb 64p Nova scotia duck tolling retriever Eye
26. Denise Friskman Blue Alert´s Goldeneye Söderköpings BK 53p Australian shepherd Eye
27. Barbro Oden Rowntree Vincenza Lagotto Romagnoloklubben 35p Lagotto romagnolo Eye
  Anneli Rosenberg Super Magic´s Fancy Sun Åland Disk. Norsk lundehund
  Sofia Hedström Bello Blanco Ture Östhammar BK Disk. Dalmatiner
  Ulrica Olsson Farmarens Vanilla On The Rocks Specialklubben för bearded collie Disk. Bearded collie