Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Fredrik Reinodt Bennaz´ Asztor Ves-Ti SBKs Halmstadsavd. 97p Kvalificerande Pumi Eye
1. Marie Landberg Illumineer Make Life Move Forward Svenska australian shepherdklubben 97p Kvalificerande Australian shepherd Eye
3. Malin Jakobsson Vallklanens Benbecula Boy SBKs Halmstadsavd. 96p Kvalificerande Bearded collie Eye
4. Fredrik Reinodt Skallabackens Grey Wind SBKs Halmstadsavd. 95p Kvalificerande Pumi Eye
4. Ida Jacobsson Elektra Markaryds BK 95p Kvalificerande Shih tzu Eye
4. Annelie Lengfelt Sångfågelns Monsieur Renaud Kungsbacka Brukshundklubb 95p Kvalificerande Labrador retriever Eye
4. Vickie Brinck Orkanens Sana Senova Laholms BK 95p Kvalificerande Rottweiler Eye
8. Karin Fjellström Argenta´s Qatrilli Oskarströms BK 94p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
8. Caroline Wadstedt Kings & Queens´s Party Popper Kungälvs Brukshundklubb 94p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
10. Ingela Dahlqvist Excerno Miakoda Does SBKs Halmstadsavd. 92p Kvalificerande Schapendoes Eye
11. Marie Gustafsson Tällberg Court´s Levi Ljungby brukshundklubb 90p Kvalificerande Border collie Eye
11. Pia Augustsson Valplyckans The First Fido Markaryds BK 90p Kvalificerande Australian shepherd Eye
13. Laila Strandberg Busy Border Tui SBKs Halmstadsavd. 89p Kvalificerande Border collie Eye
14. Annica Peterson Eklövens Dream Catcher Ängelholms BK 88p Kvalificerande Berner sennenhund Eye
14. Mona Andreasson Skallabackens Häxa SBKs Halmstadsavd. 88p Kvalificerande Pumi Eye
16. Birgitta Larsson Brainpool´s Witty Wiz SBKs Halmstadsavd. 87p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
17. Karin Brannebjer La Familia´s Kobus Scooby Scones SBKs Halmstadsavd. 85p Kvalificerande Schapendoes Eye
17. Jesper Carlberg Car Od Tety Zity Markaryds BK 85p Kvalificerande Chodský Pes Eye
19. Birgitta Larsson Brainpool´s The One And Only SBKs Halmstadsavd. 83p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
20. Julia Nilsson Novalies Key To Happiness Hallands Kennelklubb 80p Kvalificerande Irländsk röd setter Eye
20. Ulrika Martinsson Bergareds Just Call Me Isaac Göteborg-Mölndals BK 80p Kvalificerande Keeshond Eye
20. Helen Bertilson Jorstorparens First In Line SBKs Halmstadsavd. 80p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
23. Lotta Holmgren Mi-Mio´s Anemone SBKs Halmstadsavd. 78p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
23. Anna Furuholm Karlsson Lexus Falkenbergs BK 78p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
25. Petra Claesson Atomos En Smula Flyt Flatcoated Retrieverklubben 77p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
26. Henrik Majberger Digge Mountains Here I Am Oskarströms BK 73p Kvalificerande Labrador retriever Eye
27. Johanna Atterlöf Dracoulinnes Lynx Markaryds BK 69p Australian kelpie Eye
28. Rita Labori Kjennekrokens Picasso´s Dream Strömstads Brukshundklubb 66p Jack russell terrier Eye
29. Anneli Bengtsson Snoddas SBKs Halmstadsavd. 64p Ej stambokförd hos SKK Eye
30. Sandra Eriksson Leejoy´s Hip N Humble Scrumble Svenska vinthundklubben 63p Afghanhund Eye
31. Ann-Christin Flodin Levonnes Twisted Sister Borås BK 61p Boxer Eye
32. Sylvia Johansson Jussikias Hera Falkenbergs BK 59p Schnauzer peppar och salt Eye
33. Eva Strömstedt Alice Rasklubben för dansk/svensk gårdshund 58p Dansk-svensk gårdshund Eye
34. Malin Pallbo Månstorps Jasione SBKs Halmstadsavd. 56p Labrador retriever Eye
35. Malin Westholm Arcadian´s Simply Exclusive Helios Borås BK 43p Pudel dvärg Eye
36. Wilma Johansson Tournais Kinder Egg Surprise Falkenbergs BK 41p Chinese crested dog Eye
37. Hanna Andersson Copper´s All Popped Out Hallands Kennelklubb 39p Irländsk röd setter Eye
38. Matilda Ryberg Zhinzimbas River´s Edge Varbergs BK 37p Shetland sheepdog Eye
  Jessica Dahlqvist Fervens Fera Scootaloo SBKs Halmstadsavd. Disk. American staffordshire terrier Eye