Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Karin Fjellström Argenta´s Qatrilli Oskarströms BK 98p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
1. Camilla Reinodt Bennaz´ Asztor Ves-Ti SBKs Halmstadsavd. 98p Kvalificerande Pumi Eye
3. Laila Strandberg Busy Border Tui SBKs Halmstadsavd. 97p Kvalificerande Border collie Eye
4. Mona Andreasson Skallabackens Häxa SBKs Halmstadsavd. 96p Kvalificerande Pumi Eye
5. Johanna Atterlöf Dracoulinnes Lynx Markaryds BK 95p Kvalificerande Australian kelpie Eye
6. Caroline Wadstedt Kings & Queens´s Party Popper Kungälvs Brukshundklubb 93p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
7. Fredrik Reinodt Skallabackens Grey Wind SBKs Halmstadsavd. 91p Kvalificerande Pumi Eye
7. Anna Furuholm Karlsson Lexus Falkenbergs BK 91p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
9. Birgitta Larsson Brainpool´s Witty Wiz SBKs Halmstadsavd. 88p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
10. Rita Labori Kjennekrokens Picasso´s Dream Strömstads Brukshundklubb 86p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
11. Lotta Holmgren Mi-Mio´s Anemone SBKs Halmstadsavd. 85p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
12. Malin Jakobsson Vallklanens Benbecula Boy SBKs Halmstadsavd. 84p Kvalificerande Bearded collie Eye
12. Petra Claesson Atomos En Smula Flyt Flatcoated Retrieverklubben 84p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
12. Annelie Lengfelt Sångfågelns Monsieur Renaud Kungsbacka Brukshundklubb 84p Kvalificerande Labrador retriever Eye
12. Gunilla Fransson Speedlines Personal Secretary Markaryds BK 84p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
16. Birgitta Larsson Brainpool´s The One And Only SBKs Halmstadsavd. 82p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
16. Ulrika Martinsson Bergareds Just Call Me Isaac Göteborg-Mölndals BK 82p Kvalificerande Keeshond Eye
18. Ann-Christin Flodin Levonnes Twisted Sister Borås BK 81p Kvalificerande Boxer Eye
19. Malin Pallbo Månstorps Jasione SBKs Halmstadsavd. 77p Kvalificerande Labrador retriever Eye
20. Jesper Carlberg Car Od Tety Zity Markaryds BK 76p Kvalificerande Chodský Pes Eye
20. Annica Peterson Eklövens Dream Catcher Ängelholms BK 76p Kvalificerande Berner sennenhund Eye
20. Pia Augustsson Valplyckans The First Fido Markaryds BK 76p Kvalificerande Australian shepherd Eye
20. Ingela Dahlqvist Excerno Miakoda Does SBKs Halmstadsavd. 76p Kvalificerande Schapendoes Eye
24. Marie Landberg Illumineer Make Life Move Forward Svenska australian shepherdklubben 75p Kvalificerande Australian shepherd Eye
25. Malin Westholm Arcadian´s Simply Exclusive Helios Borås BK 74p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
25. Anneli Bengtsson Snoddas SBKs Halmstadsavd. 74p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
27. Marie Gustafsson Tällberg Court´s Levi Ljungby brukshundklubb 70p Kvalificerande Border collie Eye
28. Helen Bertilson Jorstorparens First In Line SBKs Halmstadsavd. 63p Shetland sheepdog Eye
29. Karin Brannebjer La Familia´s Kobus Scooby Scones SBKs Halmstadsavd. 55p Schapendoes Eye
30. Sylvia Johansson Jussikias Hera Falkenbergs BK 47p Schnauzer peppar och salt Eye
31. Jessica Dahlqvist Fervens Fera Scootaloo SBKs Halmstadsavd. 42p American staffordshire terrier Eye
32. Eva Strömstedt Alice Rasklubben för dansk/svensk gårdshund 26p Dansk-svensk gårdshund Eye
  Henrik Majberger Digge Mountains Here I Am Oskarströms BK Disk. Labrador retriever Eye
  Hanna Andersson Copper´s All Popped Out Hallands Kennelklubb Disk. Irländsk röd setter Eye