Rallylydnad Dubblerad A + M - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Kristin Svee Agildes More Action Less Sweets Södertälje LKK 100p Max Nova scotia duck tolling retriever Eye
1. Camilla Alvesborg Magic Colour Wild Cosmo Värmdö BK 100p Max Whippet Eye
3. Veronica Lindgren Kiro Nynäshamns BK 99p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
3. Eva Pontoppidan Emenems Leon Västerås Kennelklubb 99p Kvalificerande Border collie Eye
5. Sandra Bork Fightingstar´s The Best Night Ever Eskilstuna hunddressyrklubb 98p Kvalificerande Borderterrier Eye
6. Gunilla Byberg Yolinessa Uppsala Brukshundklubb 97p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
7. Ingrid Palmert Zathungens Fix Haninge BK 95p Kvalificerande Australian kelpie Eye
8. Maria Jonsson Delawere Aline Duran Finspång BHK 94p Kvalificerande Golden retriever Eye
9. Mari Edman Friskus Smulan´s Garbo SBKs Stockholmsavd. 93p Kvalificerande Tax Eye
10. Kristin Svee Agildes M&m Taste Like Geisha Södertälje LKK 90p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
10. Camilla Bengtsson Skogsbackens Another Disguise Strängnäs BK 90p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
12. Helene Apelqvist Sheepeye´s Milky Black Isola Flens BHK 88p Australian shepherd Eye
12. Gunilla Byberg Agdalavallarnas Ripp Uppsala Brukshundklubb 88p Border collie Eye
14. Camilla Karlsson Camms Ametist Stockholms Södra BK 87p Pumi Eye
14. Brita Holm Humbledoes Wilda Alma Katrineholms BK 87p Schapendoes Eye
14. Katarina Nywall Xitamiz Pixie Nacka BK 87p Pinscher Eye
17. Ann Christin Kyhlström Totte Strängnäs BK 86p Ej stambokförd hos SKK Eye
17. Yessica Björkvall Eau De Luxx Wishing For Exxtra Bro-Håbo BK 86p Briard Eye
19. Christian Andersson Agildes Dreamcatcher Södertälje LKK 85p Nova scotia duck tolling retriever Eye
20. Ann-Christine Ekelund Svaigen´s Hey Hey Paula Haninge BK 83p Australian kelpie Eye
21. Camilla Bengtsson Skogsbackens Wild As The Wind Strängnäs BK 80p Shetland sheepdog Eye
22. Monica Wallgren Chipsmakers Idas Sommarvisa Strängnäs BK 79p Västgötaspets Eye
23. Brita Holm Bryngans Maria Callas Katrineholms BK 73p Schapendoes Eye
23. Ylva Päivinen Emenems Olli Hölö-Mörkö BK 73p Border collie Eye
25. Marie Larsson Björshults Frid Och Fröjd Eskilstuna BK 67p Borderterrier Eye
26. Meta Lönnberg Emmalundas Lilla My SBKs Stockholmsavd. 63p Norwichterrier Eye
27. Mari Edman Oliwhistars Chaplin´s Dark Angel SBKs Stockholmsavd. 61p Tax Eye
28. Åsa Geijer Heinie´s American Gigolo Apollogruppen 60p Norfolkterrier Eye
29. Barbro Lantz Fire ´n Ice Autumn Colours Apollogruppen 56p Engelsk springer spaniel Eye
30. Inger Lander Chess Player Birdie Nam Nam Strängnäs BK 47p Australian shepherd Eye
  Åsa Geijer Heinie´s Texas Hold´em Apollogruppen Disk. Norfolkterrier
  Denise Karlsson Eldsjälens Fit For Reality Nynäshamns BK Disk. Tervueren