Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Anneli Thunberg Bling´z Arkos Härnösand BK 100p Max Whippet Eye
2. Elin Bergström Matheriz Fabolous Future Piteå BK 99p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
3. Jenny Degerman Free Will´s Smyga Västerbottens kennelklubb 98p Kvalificerande Weimaraner korthårig Eye
3. Frida Eklund Fagerlands Röda Idefix De Amorex Skellefteå BK 98p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
5. Angelica Ericsson Loyal´s Lady Stardust Skellefteå BK 97p Kvalificerande Labrador retriever Eye
6. Ida Gustavsson Rödegårdens Ice Rose Nordmalings BHK 95p Kvalificerande Rottweiler Eye
7. Sofie Mårtensson Little Staffs Too Good To Be True Holmsund BHK 91p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
8. Eva Karlsson Antholmens Yra Skellefteå BK 89p Kvalificerande Leonberger Eye
9. Anne Carlsson Privat´s Nordic Ski Queen Svenska collieklubben 88p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
10. Gunilla Holmström Milward Magnolia Norsjö BK 87p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
11. Lisa Larsson Red Icon´s Fight Fire With Fire Piteå BK 86p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
12. Helen Andersson Lapplandia´s Pikachu Skellefteå BK 85p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
12. Jeanette E Vasalls Arctic Hurricane SSRK Norrbotten 85p Kvalificerande Labrador retriever Eye
14. Åsa Andersson Akvarellen´s Sweet Zinfandel Skellefteå BK 84p Kvalificerande Golden retriever Eye
15. Molly Södermark Saga Skellefteå Hundungdom 83p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
16. Jennifer Jonsson Quai´s All Time High Svenska grythundklubben 82p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
17. Sara Cederlund Red Hope Archer River Piteå Hundungdom 81p Kvalificerande Australian kelpie Eye
18. Hanna Mattsson Lowrider´s Make Love Not War Skellefteå Hundungdom 78p Kvalificerande Mops Eye
18. Jennifer Lundin Enhalos Cobras Strandiris Umeå BHK 78p Kvalificerande Labrador retriever Eye
20. Mimmi Johansson Golden Lovelys Moltas Skellefteå BK 76p Kvalificerande Golden retriever Eye
21. Amanda Westerlund Tväråstugans Kiwi Skellefteå Hundungdom 73p Kvalificerande Tysk spets, mittelspitz Eye
22. Susanna Johansson Höghedens Zorba Åbyn-Byske BK 65p Golden retriever Eye
23. Kestin Lindström Guldkvistens Peter Pan Big Love Skellefteå BK 63p Irish softcoated wheaten terrier Eye
24. Julia Gustavsson Zolohouse Next Day Umeå BHK 51p Cavalier king charles spaniel Eye
25. Lena K Larsson Guldkvistens Sailer Moon Skellefteå BK 47p Irish softcoated wheaten terrier Eye
26. Katrin Eriksson Galactic Defender Midwinter Blue Svenska terrierklubben 46p Bedlingtonterrier Eye
26. Anki Södermark Lapplandia´s Truly Wise Skellefteå BK 46p Shetland sheepdog Eye
28. Lovisa Malm Buskotten Whizz-Bang Skellefteå Hundungdom 39p Jack russell terrier Eye
28. Lovisa Åström Diljas frodi Arison Umeå BHK 39p Isländsk fårhund Eye
28. Eva Löf Laipo´s Sunlight Dream Arvidsjaurs BHK 39p Shetland sheepdog Eye
31. Maria Grönlund Forsgren Rudolf Skellefteå BK 25p Ej stambokförd hos SKK Eye
32. Frida Pettersson O´flanagan Vanilla Bourbon Åbyn-Byske BK 20p Flatcoated retriever Eye
33. Sanna Hedlund Khalils Ghayda Piteå Hundungdom 15p Saluki, långhårig Eye
  Elin Guldhag Thinice Hilja Skellefteå BK Disk. Groenendael