Officiell rallylydnad DUBBLA starter - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Åsa Lundberg Sea-Croft Lone Rose Värmdö BK 100p Max Labrador retriever Eye
2. Gerda Johansson Piggyland´s Orfeus Åland 99p Kvalificerande Border collie Eye
3. Johanna Strand Tullarbackens Busväder Stockholms Södra BK 94p Kvalificerande Australian kelpie Eye
4. Sofie Ekelund Agrosofens Vildbatting Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klubben 93p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
4. Annika Malmros Borell Windleaf Fortuna Flirt Vallentuna BK 93p Kvalificerande Labrador retriever Eye
6. Ingela Sandenskog River Fox Red Blaze Of Texmo Märsta-Sigtuna BK 90p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
7. Tine Engström Nemaz Problemaz My Baboonbaloon Svenska vinthundklubben 89p Kvalificerande Whippet Eye
7. Cecilia Carlson Zetastar Zesty Salsa Stockholms Södra BK 89p Kvalificerande Labrador retriever Eye
9. Anna Höök Försvarsmaktens Harra Stockholms Hundungdom 88p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
10. Hanna Bülow Dragongårdens Irreplaceable Svenska spaniel- och retrieverklubben 87p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
11. Sara Hellström Working Mates Google Me Svenska australian cattledogklubben 81p Kvalificerande Australian cattledog Eye
11. Susanne Johansson Frenja Hold That Look Tyresö BK 81p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
13. Josefin Fransman Lappbergets Favru Sveriges Hundungdom 80p Kvalificerande Svensk lapphund Eye
14. Mariette Hansen Njupavallens River Race Söderhamns BHK 79p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
15. Tiina Mäntyranta River Fox Red Flame Of Texmo Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klubben 75p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
16. Josefin Fransman Greis Working Exit Sveriges Hundungdom 74p Kvalificerande Border collie Eye
17. Daniel Bernefjell Eklövens Capriccio Stockholms Södra BK 72p Kvalificerande Berner sennenhund Eye
18. Therese Lundgren Meadowtwig Taste As Chocolate Enköpings BK 70p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
19. Sofia Hedström Bello Blanco Ture Östhammar BK 67p Dalmatiner Eye
20. Laila Dahan Beaworthy Tinker-Bell Vallentuna BK 61p Golden retriever Eye
21. Linnéa Rosborg Dragongårdens Crazy In Love Stockholms Kennelklubb 60p Cocker spaniel Eye
21. Cecilia Biverot Doubleuse Ritz Bro-Håbo BK 60p Golden retriever Eye
23. Therese Lundgren Scariff´s Espresso Enköpings BK 49p Pudel toy Eye
24. Kajsa Laurila Blackrill´s Royal Icing Uppsala Hundvänners LKK 47p Tibetansk spaniel Eye
25. Julia Thunborg Westerner Magic Of Music Strängnäs BK 37p Cocker spaniel Eye
26. Sandra Sönnergaard Scheffelfältets Luna Luminosa Svenska Lagotto Romagnoloklubben 36p Lagotto romagnolo Eye
27. Emma Mohlén Moon Rocks Cant Get Enough Waxholms BK 32p Tysk spets, mittelspitz Eye
28. Filippa Waxin Boren True Happiness Lady Rachel Svenska australian shepherdklubben 31p Australian shepherd Eye
29. Carin Södergren Camms Beautiful Yeba Tyresö BK 23p Pumi Eye
30. Monika Melin-Larsson Sweet N´ Loud Stella OdinsdÓttir Svenska isländsk fårhundklubben 6p Isländsk fårhund Eye
  Linnéa Fransson Golden Caramel Dream Light Golden retrieverklubben Disk. Golden retriever Eye
  Marie Andersson Kiri Uppsala Hundvänners LKK Disk. Border collie Eye
  Mikaela Lundgren Candy Skarpnäck Hundungdom Disk. Ej stambokförd hos SKK Eye
31. Ann-Kristin Jonsson La Gottis Clemenza Väsby BK 0p Lagotto romagnolo Eye