Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Karin Lindgren Dagsljus Zsa Zsa The Ztarlight Uppsala Brukshundklubb 100p Max Tysk spets, kleinspitz Eye
1. Anne Soop Baltijos Vejas Bereginia Danderyd-Täby BK 100p Max Entlebucher sennenhund Eye
3. Linn Persson Ruby Passion´s We Will Rock You Uppsala Brukshundklubb 99p Kvalificerande Australian shepherd Eye
3. Anna Hedenskog Stonerose Beautiful Boy Uppsala HU 99p Kvalificerande Chihuahua, långhårig Eye
5. Kristina Jansson Request Greatest Gold Roslagens BK 98p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
6. Moa Rosén Lisica´s Jojnix Busa Supernova Uppsala HU 97p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
7. Susann Granström Mainline´s I Will Always Love You Svenska spaniel- och retrieverklubben 95p Kvalificerande Labrador retriever Eye
7. Oliver Norberg Dino Uppsala HU 95p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
7. Marie Hellberg Sort Guld Cold Breeze Nacka BK 95p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
10. Karin Schylberg Gina Di Lola Del Pons Aureoli Svenska bostonterrierklubben 89p Kvalificerande Bostonterrier Eye
10. Susan Erichsen Art Attack Pretty Boy Svenska pudelklubben 89p Kvalificerande Pudel stor Eye
10. Malin Rickdorff Catharina Knivsta BK 89p Kvalificerande Labrador retriever Eye
13. Lena Lindberg Zirros Nice Looking Novali Uppsala Läns Kennelklubb 88p Kvalificerande Schnauzer svart Eye
13. Michaela Österman Iagos Pippi Långstrump Uppsala HU 88p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
13. Linda Olsson Nidorinaz Dragonite Knivsta BK 88p Kvalificerande Pudel mellan Eye
13. Sandra Persson Diego Uppsala Brukshundklubb 88p Kvalificerande Miniature American Shepherd Eye
17. Sara Thunström Lövkvist Lilo Uppsala HU 87p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
18. Carina Björsell Gromguttens Absolutt Argo Den Andre Olandstraktens BK 85p Kvalificerande Berner sennenhund Eye
19. Johanna Håkansson Hummelviksgårdens Unika Kung Calle Svenska welsh corgiklubben 83p Kvalificerande Welsh corgi cardigan Eye
19. Nikki Larsson Killinge´s Carenza Nacka BK 83p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
21. Fanny Blom Magic Wave Stand By Me Hallstahammar BK 80p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
21. Ellen Johansson Benny Uppsala HU 80p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
23. Lisa Jansson Cronys Dress´n Gold Nacka BK 79p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
23. Emmelie Tilly Bikarol´s Joyful Seni Botkyrka BK 79p Kvalificerande Tax Eye
25. Marianne Liljefors Scilla Uppsala Brukshundklubb 78p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
26. Ellen Leiner Kadamo Let It Be Specialklubben Rhodesian Ridgeback Sverige 76p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
27. Linda Strid Ice Nacka HU 75p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
28. Johan Lundblad Wildzeal For Crying Out Loud Flatcoated Retrieverklubben 74p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
29. Veronica Johansson Flatterhaft Roughing Västmanlands Kennelklubb 73p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
30. Malena Englastrand Highlighters Gold Sparkles Munsö Adelsö Lokala Kennelklubb 71p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
31. Kim Högberg Back Gammon´s Virgin Mary Knivsta BK 70p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
32. Linda Olsson Felipe Knivsta BK 69p Labrador retriever Eye
33. Denice Karlsson Lowes Doggo Batman Uppsala Brukshundklubb 63p Dogo canario Eye
34. Mariana Gretener Tollarbos Chilla Med Silvertassar Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klubben 56p Nova scotia duck tolling retriever Eye
35. Catharina Hornegård Buckwheat Sunshine Superman Vällingby BK 45p Irish softcoated wheaten terrier Eye
36. Kim Lilja Labbret´s Steglits Knivsta BK 42p Labrador retriever Eye
37. Timo Pirttiniemi Fornborgens Nina Nippertippa Norsborg Lokala Kennelklubb 40p Collie, långhårig Eye
  Hanna Gustafsson Amazing Tollers Moon Glow Of Arli Solna-Sundbybergs BK Disk. Nova scotia duck tolling retriever Eye